Někde uprostřed Afriky dojde k letecké katastrofě. Nehodu přežije hrstka lidí, kteří budou bojovat s tlupou zombie. Podaří se jim utéct před strašlivou smrtí? (LIVINGDEAD)

Zeck

Ale! Zombies patří mezi můj nejoblíbenější hororový žánr, takže snad nemůžu být podezřelý z nějáké zaujatosti. The Dead je sterilní jak výraz mrtvol v tomto filmu. Tyhle houpající, skřípající a znuděně neškodné živé mrtvoly snad dnes už nikoho nevyděsí. Tohle letělo za Romera v 60. letech, ne v uspěchaném a náročném 21. století. Děj je tak prázdný a nudný, že jsem to v polovině filmu zalomil. Totální nuda. 20% ()

rollman1

Bohové musejí být šílení 5: The Dead. Zombie žánr je už podle mě docela vycuclej a tak je těžké přijít s něčím novým. Tentokrát jsou zde noví zombie černoši, kteří vypadali vážně hnusně a potkat je v noci, tak se zakousnu do stromu a dělám že jsem větev. Výborný casting, docela dost akce na takovou stopáž, jen mi chybělo rychlejší tempíčko, jak u zombies, kteří byli vážně pomalí a klidně si je hrdinové mohli obejít a jít dál, tak celkově tempo ve snímku. Akce je hold pomalejší. Jinak ale skvělý snímek s hordami black-zombies. ()

ricci.s

No konečne nejaký horor, u ktorého vítam prepísknutú stopáž. Bavilo ma to, a vlastne ani nemám čo vytknúť. Dvaja hlavní hrdinovia - africký vojak dezertér, hľadajúci svojho syna, a americký mechanik, musia spojiť svoje sily proti množstvu negerských zombíkov. Je to ináč trochu v štýle Stake Land, hlavní hrdinovia si pokojne putujú po africkej stepi, okolo nich je kvantum "nemŕtvych" a povaľujúcich sa končatín, no a z času na čas sa do deja pripletú vojaci a zopár ich odprásknu. Pekná kamera a prostredie, sympatické postavy, jednoduchý, ale slušný vzhľad zombíkov a kvalitné gore... tak prečo by som tomu nedal "pätorku"? Veď tých kvalitných zombie hororov v súčasnosti veľa nie je - a tento je určite jeden z tých naj. V žiadnom prípade však nečakajte výraznú akciu, drsné hlášky, naháňačky, neustálu paľbu a podobne, jedná sa totiž skôr o taký pomalší a pokojný hororík. ()

Astaroth12

Začalo to dobre akciou a malo to grády.Africké prostredie ťažkej chudoby už len to je horor a keď sa k tomu pridá vírus zombie tak to je už celkom prúser.Zombie z Afrického prostredia som ešte nevidel a po tomto ho asi ani vyhľadávať ani nebudem.Venujem sa zombie žánru a mam pozretých veľa v tomto žánri a pri tomto filme môžem smelo prehlásiť že to je vtip.Zombie sa pohybovali ako pri riadnom uspávadle.Film sa tváril ako akčná rozbíjačka ako dej plynul tak film spomaľoval.Masky som si tu ani nevšimol a ty herci čo stvárňovali zombie tiež neoslnili.Film si s logikou veľkú hlavu nerobí a narážam na zombie veľmi pomalí sa pohybovali ale keď dvaja hlavný hrdinovia cestovali po krajine všade boli a aj v tých miestach kde ľudia nežijú a tak sa tam ani oni dostať nemohli a tých nedomyslených scén tu je viacero.Ale gore oslnilo bolo ho veľa bolo aj efektné. Ale aspoň nejaká zmena v Afrike sa veľa zombie filmov netočí a preto vždy rád privítam akúkoľvek zmenu a s touto som docela spokojný. Táto snímka pláva v priemerných vodách čo sa týka zombie žánru. ()

JohnMiller

Tak ako už názov tohoto filmového diela napovedá, ide o štandardný zombie horror, zo všetkými klišé, ktorý môže tento žáner, (podľa mňa, jeden z tých, ktorý už nemá dneska čo povedať), obsahovať. Ale na prekvapenie mi to nejako neprekážalo. Je to jeden z tých lepších za posledné roky, možno tomu pomohlo, na zombie post-apo, výmena prostredia, žiadne Los Angeles ani Washington. Celý dej sa odohráva v Afrike na buši. Neviem čím to je, nepamätám si, že by som videl za posledných pár rokov nejaký lacný zombie horror čo by sa mi páčil ako tento. Film sa začína pádom lietadla plného vojakov. Z posádky nakoniec prežije iba jeden a to hlavná postava. Prérie sú horúce, be života a na prvý pohľad sú vždy prázdne. Ale vždy keď sa hlavná postava čo i len na chvíľku zastaví, pomalé černošské zombie sa už vlečú za ním. Takýchto momentov tu bolo strašne veľa ale sedeli tam všetky. Bola to podarená hrôza. Nešlo tu ani tak o vyvraždovačku, v zmysle, že máme jednu partiu a časom sa počet živých stále znižuje, tu sme väčšinou sledovali jedného muža, ktorý sa musel o seba postarať. Našiel si auto, potom doňho zháňal benzín, takisto aj potravu, vodu, muníciu, keď sa chcel vyspať, vyliezol na strom a tak. Nostalgicky mi to pripomenulo zombie hru DEAD ISLAND. Masky boli tiež pekné. Smrdelo to síce béčkom ale ide o poctivý film. A až na ten koniec, ktorý mi prišiel taký, že sa im minul rozpočet a oni to už museli nejako dotočiť. Ale nakoniec ma to ako diváka nijak neurazilo. A to sa pri takýchto filmoch deje málokedy. ()