poster

Sora o miageru šódžo no hitomi ni ucuru sekai (TV seriál)

 • Japonsko

  空を見上げる少女の瞳に映る世界

 • Japonsko

  Sora wo miageru shōjo no hitomi ni utsuru sekai

Animovaný / Drama / Fantasy / Romantický

Japonsko, 2009, 9x25 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

 • Subjektiv
  **

  Magické království čelí náporu nepřátelských sil, které ho hrozí zničit stejně tak, jako nedostatek magické energie Akuto. Ve světě našem panuje zdánlivý klid. Jelikož však magické království právě nad naším světem visí, jeho pád by byl zničující i pro něj. Klíč k záchraně světa je v obyčejné dospívající dívence Yumemi. Podaří se králi Magického království Muntovi přesvědčit ji, aby pomohla? Upřímně řečeno, nejsem milovník anime, ve kterých je absolutní moc svěřena nějaké dívence a jejíž správný projev závisí především na jejím vnitřním rozpoložení, na tom zda má jasno ve svých pocitech. Zdejší epický zápas lze sice chápat metaforicky jako souboj o scelení dvou světů, hádal bych, že mužského a ženského na prahu dospívání (otázky dospívání tu několikrát ostatně zazní i v nemetaforické podobě a tvoří jedno z ústředních témat), což by vnášelo trochu světla do jinak prazvláštního, osudového dění, žel... ono je to bojování tak nezajímavé, bojující strany nepřehledné, jejich motivy nejasné a (mnou vnímané) sdělení plytkoučké. SPOILER - Hrdinka prostě (i s kámoškami) nakonec druhý svět přijme (rozuměj dospěje) a "něco mu dá" (co asi, ehm?), díky čemuž mezi nimi opět začne proudit životodárné Akuto (co je to za tekutinu?). Sláva! KONEC SPOILERU. Ovšem může to být taky úplně jinak, např. střet světa dospělého a dětského, nebo dokonce metafora oplodnění! Být méně normální (a to já jsem zase hodně), jistě bych uvěřil právě tomu poslednímu. Silné **.(30.3.2009)

 • Five By Five

  Dve časti som ešte dopozerať dokázal, tretiu už nie... Prečo toto, prečo tamto, ale hlavne prečo by som sa na to mal dívať???(4.1.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace