poster

Říkadla Josefa Lady (TV seriál)

 • Česko

  Říkadla podle Josefa Lady

Animovaný / Rodinný / Hudební / Krátkometrážní

Česko, 2003

Režie:

Pavel Kubant

Předloha:

Josef Lada (kniha)

Scénář:

Pavel Kubant

Kamera:

Milan Rychecký

Hudba:

Jan Rotter

Hrají:

Josef Somr
(další profese)
 • P. J. D.
  ****

  Josef Lada byl nejen schopný malíř futurismu (tam jeho díla řadíme), ale také dobrý básník a spisovatel (dodnes pamatuji na knížku o ptácích, na jejímž obalu sedí papoušek vyobrazený jako učitel). Právě jemu je tenhle pořad zasvěcen a nebýt jeho tak je taky o ničem. Tohle se musí líbit nejenom dítěti, ale i dospělému. Co se mi ale nelíbí je to, že to prakticky jenom okopírování knížky a přenesení na plátno, nic víc. Proto strhávám jednu hvězdu z celkového hodnocení.(4.3.2014)

 • Ampi
  *****

  Křížem krážem vlasti - Čechami, Moravou i Slezskem za pomocí lidových říkadel, krasných ilustrací od Josefa Lady a laskavého hlasu Josefa Somra.(26.8.2020)

 • Pierre
  ***

  Slabší 3(4.8.2015)

 • Vrtulka103
  *****

  Výborné! Syn vydržel v jednom tahu asi polovinu říkadel a seděl jako přibitý. :-)) Záporem je snad jenom strašlivá délka DVD (cca 160 minut) a neustále se opakující znělka, která odděluje jednotlivá říkadla.(12.12.2012)

 • Campbell
  ****

  Jo tak tyhle kráťoučký příběhy mě celkem bavily, je pravda že občas byla šílená otrava, hlavně mě po čase šíleně vadil ten zpěv, ale bavil jsem se dobře, navíc krásná retro animace a kresba Lady je úžasná.(26.6.2011)