Reklama

Reklama

Hľadač talentov Frankie Christopher (Victor Mature) narazí na krásnu servírku Vicky Lynn (Carole Landis) a rozhodne sa z nej urobiť slávnu modelku. Sotva sa stihne jej kariéra rozbehnúť, je nájdená mŕtva a hlavným podozrivým sa stáva práve Frankie. Hlavne pre detektíva Eda Cornella (Laird Cregar), ktorý má na jeho usvedčení eminentný záujem. Jediná, kto verí vo Frankieho nevinu a rozhodne sa mu pomôcť vypátrať skutočného vraha, je Vickyna sestra Jill (Betty Grable)... (Dale)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Je škoda, že je to v současné době takový spíš tradiční noir, protože ve své době to mohl být - a byl - film, který některými scénami docela překvapil, i když to není rozhodně nic explicitního. Jsou lepší noir filmy, ale ani tenhle by si nezasloužil zapadnout. Přece jen, je to film s dobrými hereckými výkony. ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

5.4.2008: Z Betty Grable se mi srdce rozhodně nerozbuší (tuctová hollywoodská kráska), stejně tak Victor Mature je moc velký slizoun, než aby získal nějaké mé sympatie, naštěstí situaci vylepšuje opravdu půvabná Carole Landis (mimochodem v devětadvaceti spáchala sebevraždu) jako zavražděná hrdinčina sestra. I Wake Up Screaming - název z děje opravdu nevysledovatelný - je vcelku zábavný noir, na němž je nejzajímavější krásná kamera a pak ty Robem zmiňované detaily. 6.11.2021: o třináct let později, v parádní kvalitě na velké obrazovce, to vidím jinak - vizuálně úchvatná záležitost, plná expresionistického svícení a kompozic, Betty Grable mě už bere a Mature už mi taky nepřijde jako takový slizoun. Jako vždy potěší i Laird Cregar coby zákeřný policejní ohař a oceňuji i nečekaný finální twist. ()

Reklama

Rogue 

všechny recenze uživatele

Pěkně nasnímané ale pohříchu neakční, krásná Carole Landis ale málo cigaretového kouře kolem ní, uhlazené a čisté ale hraje do toho Somewhere Over The Rainbow... A tak pro mě celý film zůstává někde na půl cesty mezi třemi a čtyřmi. S přihlédnutím k tomu, že Laird Cregar vypadá skoro stejně ďábelsky jako Orson Welles v Touch of Evil půjdu nahoru ;o) ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Parádní noirový mix žertovné romantiky s detektivkou, absence slabších míst, umí překvapit a zvlášť mě bavilo herecky - bod za charisma hlavní dvojice, dva body Cregarův obtloustlý policejní podivín. K dojmu tu přispělo i speciální intro (x) od milf dcery Victora Maturea. [Noir Film Fest 2021] ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Noirovému fanouškovi občas stačí velmi málo. Tohle je ještě jeden z těch raných, učesaných, studiovými dekoracemi vonících produktů. Samé interiéry a řečičky, fyzická akce žádná. Jenže je tam starej známej "pan podpantoflák" ze Zabíjení, toho tlustého poldu jsem taky někde viděl, Vic Mature už pro mě taky začíná být dobrým sousedem od vedle :) Scénku v bazénu 99%diváků odzívá, zatímco noirový fanoušek padá málem ze židle a přemýšlí jestli něco tak "odvážného" (Vic Mature si vysazuje Betty Grable v plavkách pod fontánku) ve filmech filmech z tohoto období viděl, natožpak koupání v noirovce. Prostě přidané hodnoty pro zasvěcené. Nic, co by strhlo, ale na jakž takž spokojené vrnění to stačilo :) 70%. ()

Galerie (33)

Reklama

Reklama