Reklama

Reklama

Polibek smrti

  • USA Kiss of Death (více)
Trailer

Obsahy(1)

Zatímco lidé se chystají na Štědrý den a někteří se ještě pokoušejí na poslední chvíli dokoupit některé chybějící dárky, podvodník a notorický zlodějíček Nick Bianco přepadne se svými třemi kumpány známé newyorské klenotnictví. Jejich vloupání se neobejde bez násilí a zbytečně usmrcené oběti. Biancovi se podaří uprchnout z místa činu, ale musí nakonec díky zradě strávit tři roky za mřížemi. Také tentokrát svou manželku a děti zanechává doma bez finančních prostředků. Po čase však dostává Bianco nečekanou životní šanci… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (24)

Oskar 

všechny recenze uživatele

Hlavní hrdina Nick Bianco je parádní role. Není klaďas ani úplný bídák, je v situaci, kdy se v něm perou protichůdné zájmy... Dobrý herec by z takové příležitosti leccos vytěžil. Proto je škoda, že Nicka hraje Victor Mature. Troufám si tvrdit, že herce s bohatší škálou výrazových prostředků bych byl schopen vyrobit ze dvou kaštanů a několika špejlí. Na Mr. Matureovi stojí za zmínku jen pozoruhodná práce obočím, jemuž s důvěrou přenechal větší část role. ;) 40% ()

Rogue 

všechny recenze uživatele

Mezi dvěma skvělými desetiminutovkami se odehrává nepříliš zajímavý příběh o zloději s vyvinutým rodinným cítěním (jak já to nenávidím). Naštěstí je Victor Mature sympaťák a debutující Widmark je nejvyšinutější za svou kariéru. Hataway odvádí slušnou práci, ale tomuhle kousku interiéry prostě nesluší (což není výtka, jen konstatování). ()

Reklama

sud 

všechny recenze uživatele

Spíše než o klasický film-noir jde o noir gangsterku o mužích na šikmé ploše. Potěší nečernobílost postav, suverénní herecké výkony či závěrečná hypernapínavá patnáctiminutovka. Henry Hathaway, pozdější přední tvůrce westernů a thrillerů, odvedl velmi dobrou práci, i když je film v prostřední části dosti ospalý. Z hereckých výkonů bych vyzdvihl civilního Victora Matureho a výtečného debutujícího Richarda Widmarka v ukázkové roli psychopata Tomyho Juda. Nadprůměrná gangsterka. ()

arie 

všechny recenze uživatele

Vydarená noirová snímka, ktorá zaujme hlavne skvelými hereckými výkonmi v podaní nie príliš známeho Vincenta Matureho a legendárneho Richarda Widmarka, ktorý v tejto snímke debutoval a úžasným spôsobom sa prevtelil do postavy slizkého záporáka a skvelou atmosférou, ktorá neuveriteľne graduje hlavne vo finálnom rozuzlení. Takže určite neľutujem čas strávený v spoločnosti tejto snímky, práve naopak, veľmi by ma potešilo, keby sa v TV objavovalo viacej podobne kvalitných filmov klasického Hollywoodu. ()

Visáč 

všechny recenze uživatele

Hodne chudokrvný noir, resp. rodinné drama o polepšenom zločincovi (snitch bitch) s prvkami noiru. Victor Mature s vizážou prestárleho gigola bol viac manekýn jak herecký talent a tento hendikep je v Kiss of Death viac na očiach ako v sandálových veľkofilmoch, na ktorých urobil kariéru. Zlatý Richard "Joker" Widmark! ()

Galerie (29)

Zajímavosti (12)

  • Film dokázal preraziť aj na svetovom trhu. (westerns)
  • Susan Cabot v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)
  • Film natáčali v New Yorku, v tmavých uličkách, aby sa vytvorila atmosféra vyvolávajúca pocit zlovestnej predtuchy a hlavne napätia. (vander19)

Reklama

Reklama