Barbie uvádí Thumbelina

Elise Allen

Eric Colvin

Scénografie:

Walter P. Martishius

V originálním titulu je obsaženo spojení Barbie presents, které napovídá, že ona sama v příběhu nebude hrát hlavní roli. Hraje sama sebe a je vypravěčkou celého současného převyprávění pohádky o Malence. To je samo o sobě doplněno silným ekologickým podtextem (takže jsem velice ráda, že i panenky z této série dostojí tomuto poselství ve svých recyklovatelných krabicích). Projekt jako takový je dotažen do konce a malí diváci jsou, tentokráte jsem sledovala s oběma pohlavími, nadšeni a celou dobu ani nedutají.(31.3.2009)

Filmy s Barbie obecně považuji za kýč nejhoršího kalibru a ze strany firmy Mattel se nejedná o nic jiného, než o poutavou reklamu svých výrobků, ale tento snímek mě dostal svojí údernou proekologickou náplní. Nebojím se ho proto postavit hned vedle Cameronova Avatara. Pravda Avatar měl propracovanější grafiku. Hold je vidět, že panenky tolik nevydělávají..(12.4.2010)

Hezká pohádka, skoro úplně bez záporných postav a bez strašidelných scén, moje dcera ji proto označovala docela dlouho za svoji nejoblíbenější. Dějově je pohádka dost chudá a dost tísnivě na mě působil ten aseptický byt a ty holčiny z města, ale celkem vzato: spokojenost. Hračky byly úplně v jiném duchu, než k jiným Barbie filmům, myslím, že to bylo spíše na škodu, přišly mi nepovedené, některé i nekvalitní. Viděla jsem je pak opakovaně ve výprodejích, asi nešly moc na odbyt.(29.6.2013)

Tržby za predaj DVD v USA $5,665,742 //počet predaných kusov 383,598(10.4.2009)

• blondboss

Mňa akosi tieto fantasy Barbie animáky naozaj nechytajú. Pre malé dievčatká je to iste terno, ale dospelák sa podľa mňa pritom musí neskutočne nudiť. V tomto snímku aspoň badať zaujímavý ekologický motív, čo kvitujem a je to milé. Ale celkovo ten dej ma jednoducho nenadchol ako napr. v Kuzelných Vianociach, ktore sa mi veľmi páčili. 45 %(12.2.2017)