Barbie uvádí Thumbelina

Animovaný / Rodinný

Kanada / USA, 2009, 75 min

Conrad Helten

Předloha:

Hans Christian Andersen (kniha)

Elise Allen

Eric Colvin

Scénografie:

Walter P. Martishius

Tržby za predaj DVD v USA $5,665,742 //počet predaných kusov 383,598(10.4.2009)

Filmy s Barbie obecně považuji za kýč nejhoršího kalibru a ze strany firmy Mattel se nejedná o nic jiného, než o poutavou reklamu svých výrobků, ale tento snímek mě dostal svojí údernou proekologickou náplní. Nebojím se ho proto postavit hned vedle Cameronova Avatara. Pravda Avatar měl propracovanější grafiku. Hold je vidět, že panenky tolik nevydělávají..(12.4.2010)

V nevšední andersenovské adaptaci je v názvu obsaženo spojení "Barbie presents", které napovídá, že ona sama v příběhu nebude hrát hlavní roli. Hraje pouze sama sebe a je vypravěčkou celého toho skvělého Malenčina dobrodružství. Nechybí ekologický podtext (což podporuje i skutečnost, že panenky ze série k tomuto filmu jsou prodávané v recyklovatelných papírových krabicích). Velmi dobrý nápad.(31.3.2009)

• blondboss

Mňa akosi tieto fantasy Barbie animáky naozaj nechytajú. Pre malé dievčatká je to iste terno, ale dospelák sa podľa mňa pritom musí neskutočne nudiť. V tomto snímku aspoň badať zaujímavý ekologický motív, čo kvitujem a je to milé. Ale celkovo ten dej ma jednoducho nenadchol ako napr. v Kuzelných Vianociach, ktore sa mi veľmi páčili. 45 %(12.2.2017)

Hezká pohádka, skoro úplně bez záporných postav a bez strašidelných scén, moje dcera ji proto označovala docela dlouho za svoji nejoblíbenější. Dějově je pohádka dost chudá a dost tísnivě na mě působil ten aseptický byt a ty holčiny z města, ale celkem vzato: spokojenost. Hračky byly úplně v jiném duchu, než k jiným Barbie filmům, myslím, že to bylo spíše na škodu, přišly mi nepovedené, některé i nekvalitní. Viděla jsem je pak opakovaně ve výprodejích, asi nešly moc na odbyt.(29.6.2013)