poster

Panty & Stocking with Garterbelt (TV seriál)

 • Japonsko

  パンティ&ストッキングwithガーターベルト

 • Japonsko

  Panti & Sutokkingu with Gâtâberuto

 • USA

  Panty & Stocking with Garterbelt

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2010, 13x25 min

 • Subjektiv
  ****

  Fuck! Jsou nenasytné, sprosté, promiskuitní (jedna určitě), zvrhlé, neuznávají "dobré mravy", ale chrání Daten City před pekelným šmejdem. Shit! Jestli věříte katolické církvi, že andělé patří k bezpohlavním bytostem, asi se vám nebude líbit, jak často si Kalhotka nechá vymetat komín. Bitch! Zda-li si myslíte, že anděl nemá tělesné potřeby, vyjádříte nad cukrovým obžerstvím Punčošky zhusení. Ale ony vám na to serou! Hiroyuki Imaishi navazuje na své zběsile uspěchané jízdy Dead Leaves a Tengen Toppa Gurren Lagann, hlavně tedy na tu první. Pro někoho zřejmě až nesnesitelného tempa dosahuje nejen rychlým střihem (byť nijak závratně), ale prostě a jednoduše tím, že události mají samy o sobě bleskový průběh, objekty i postavy se míhají sem a tam, stejně tak "pohled kamery", animace kašle na plynulost a pohyby se dějí "skokem". Takhle nějak mnohdy vypadají videoklipy a není asi náhodou, že seriál má výrazný hudební doprovod... Vlastně lze v Kalhotce a Punčošce nalézt hned několik naprosto zjevných klipových sekvencí (dokonce jednu zřejmě s odkazem na klip Pearl Jam - Do the Evolution). Kresba působí odfláknutě, je v ní však spousta hravosti, hrubiánství, rošťáctví, lehkomyslnosti, necudnosti a žravosti, jinak řečeno souzní s povahou protagonistek. Vše prostupuje neúcta ke stereotypům, parodické odkazy střílí vtipem na všechny strany, ušetřena není 2001: Vesmírná odysea, Návrat do budoucnosti, transformace z žánru mahó šódžó, ba dokonce ani obrazy Leonarda da Vinciho a samotná Bible. Fuck you motherfuckers and fatherfuckers! Prostě vykurvená, vykašlaná, vyzvracená, vysmrkaná, vysraná, vypocená, vychrchlaná, vykrkaná, vyprděná, vyžraná, vykýchaná, zakrvácená sranda bez zábran.(7.2.2011)

 • Palisander

  Prežil som približne osem minút, vrátane úvodných titulkov. Naozaj netuším na čo by som sa tam mal pozerať. Asi na pingpong so zeleným psíkom, predpokladám. To bola tuším najdlhšia scéna. A potom kľučkovanie ružového auta. Áno, to je tiež neskutočne vtipné, hihi, jasličkári sa museli za plienky chytať ;-). Graficky niečo ako ten pes s deravým zubom na CN, obsahovo vypláchnuté do bezvedomia. Pustím si, keď začnem počúvať Senzus ;-). A dovtedy sa budem tváriť, že som o tom ani nepočul. Aj tých pár minút hodnotím ako stratu času.(28.4.2015)

 • Jeoffrey
  ****

  Opravdu velmi zvláštní a povedené dílo. Při sledování jsem měl velmi často dojem, že se nekoukám na anime, ale na něco co stvořili pánové z Cartoon Network. On i ten humor byl místy hodně nečekaný a spíše mi místy připomínal bláznivý cartoon, nežli anime. Ale pak byly pasáže, třeba jako ta, kdy se dívky měnily, nebo kdy stříkala krev z nosu a já si opět uvědomil, že to je opravdu anime. I na chapadla došlo (těm kteří je neviděli, nebo tvrdí, že tam nejsou bych doporučil se znovu podívat na "plážový díl", kde se mimo jiné objeví "duch" velké chobotnice). Takže je to opravdu povedený mix od obojího, na který se skvěle kouká. Je také vidět, že se autoři dobře bavili a myslím, že především při vyhazování nejrůznějších figurek (nebo spíše "duchů") do vzduchu se musel tým poměrně řádně vyblbnout a já měl u těchto pasáží zase dojem, že autoři asi za mlada koukali na strážce vesmíru... Pro milovníky filmů se zde najde i spousta odkazů na nejrůznější známe hity. Co mě osobně bavilo asi nejvíce bylo tempo jednotlivých příběhů a celého anime, které mělo opravdu parádní "drive" a působilo dojmem, že se pořád něco děje, i souboje měli tu správnou jiskru a opravdu to skvěle odsýpalo. Další parádní věc byla ta absurdnost. Hlavní hrdinky jsou andělé a jedna je totálně nadržená a druhá je "gotická lolitka" s vášní pro sladké a pak tady třeba máme dvě démonky, které proti nim působí trochu škrobeně a až příliš často používají slova jako je třeba "pravidlo"... Prostě je to úplně otočené a andělské sestry jsou více věrny svému příjmení "Anarchy" než svému nebeskému původu. On i ten Garterbelt je hodně zajímavá postava i když u kněze mě zaujetí pro mladé chlapce příliš nepřekvapuje, ale zálibu v BDSM jsem nečekal. Mezi výčet pozitiv musím přidat i hudbu, která se mi k tomu co se tam dělo velmi líbila. Konec mě také mile překvapil i na nějakou tu romantiku došlo a to jsem nečekal skoro vůbec, navíc poslední minuty byly opravdu šokující, šílené a hodně povedené, jako celý tento seriál. Když to shrnu, tak je to prostě bláznivá jízda, která si vystačí s jednoduchým příběhem a šílenými, ale opravdu parádními postavami. Osvěžující, zajímavé, povedené, ale něco mi říká, že za půl roku budu jen matně vzpomínat na to o čem to vlastně bylo, i když na takovou Panty, kterou jsem si z nějakého pro mě divného důvodu neskutečně oblíbil si vzpomenu určitě... 8/10(12.8.2015)

 • SonGokussj
  ****

  5 hvězdiček určitě ne! Protože některé části jsou nudné. Ale toto anime na stylu Power Puff Girls (akorát víc Gore a Ecchi a Šílenost) si mne prostě získalo. :-) Milerád se bavím. Jsou tam inteligentní vtipy. Jsou tam naprosto uhozené hloupé vtipy :-) Je to bláznivá podívaná, jasná na odreagování :-) | Tak jsem tedy shlédl poslední díl a musím se utvrdit ve 4 hvězdičkách. Je to naprosto uhozená šílenost s ještě šílenějším koncem :-D 4 hvězdy právem. Odreagování maximální, úsměv na rtech též :-) **13.9.201** po necelém roce jsem si přečetl Subjektivův komentář a -> jj přesně :-D Je to sranda. Hudba mi zůstala v hlavě doteď. Je úžasná. 85%(29.11.2010)

 • Martin888
  *****

  Pět hvězdiček určitě ano, protože takovouhle geniální ulítlost jsem dlouho neviděl. Dva andělé, jeden uchylný kněz a jeden šprt bojují s pertou démonů. Je sice pravda že některé díly kvalitativně zaostávají, ale jako celek jde určitě od nadprůměrnou záležitost. Vše dokresluje uplně perfektní hudba a miliony narážek na pop kulturu. Určitě to není pro každého, ale jestli se to divákovi zalíbí doporučuju další režisériv počin - Dead leaves ;)(25.12.2010)