Život za časů války

(festivalový název)
  • USA Life During Wartime

Príbeh o hľadaní cesty k riešeniu problémov v rodinných či mileneckých vzťahoch, keď je snaha o posun vpred, no popri tom na chrbát stále dýcha nie veľmi vydarená minulosť a jej náročne odlúčiteľná ťažoba. (T2)

jhrasko

Solondzova cesta od 10 k 5, resp. aký je rozdiel medzi šťastím a láskou. Čo v Šťastí kompaktne fungovalo, tu pôsobí ako divácke naschvál. Mozaiku frustrovaných, uplakaných a afektovaných postáv doplnil autor poukazovaním na terorizmus, globalizáciu a opakovane na pedofíliu, čím sa v mojich očiach definitívne zaradil do skupiny režisérov prvých (a jediných) filmov, ktorí sa vracajú k obľúbeným témam, nikam ich ale neposúvajú a točia sa na jednom mieste. Prečo má byť divák autorovým terapeutom? Ja nechcem, v tomto prípade určite nie! ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USATržby Celosvetovo $356,473║ Ten suchý humor tam sadne, ostré nadávky a dialógy nepobúria, aj keď je tam toho až príliš, skôr miestami dosť pomalé vyprávanie príbehu to zbytočne brzdí. /videl v kine: 55%/ (videl na festivale Art Film Fest 2010) ()

iz67

Nutno predeslat, ze Solondz je muj oblibeny reziser. Pakliže by nebylo Solondzovo "Štěstí", tak je Život za časů války docela fajn biják. Ale tou podivnou kombinací vykrádání "Štěstí", navazování na "Štěstí", hledání přesahu atd., jsem tomu mohl dát pouze ***. Samozřejmě s vědomím toho, že v porovnání s průměrnou produkcí je to nadprůměrná záležitost. ()

Marys

LFŠ 2014: Na Life During Wartime sa skutočne neoplatilo vstávať na 8:30. Ani som naň nevstával, no keď už som bol hore, išiel som sa pozrieť a to bola chyba. Film je podľa mňa nudný, vleklý a z mojej strany nepochopený. Je z roku 2009 no mne prišiel minimálne tak 20 rokov starý. Ak má toto odrážať americko-židovskú súčasnosť, tak to sme pekne v keli. ()

kaylin

Ne že by tenhle snímek byl úplně prázdný, ale chvílemi mi přišlo, že se jedná spíš o sled jednotlivých scén, nikoli o celek, který by jako takový fungoval. Herecky je to dobré, herci jsou buď civilní, nebo naopak přehrávají, ale dělají to takovým způsobem, že zaujmou. Ale film mě komplexně zaujmout nezvládl. ()