• Česko

Lovná zvěř

Drama / Thriller / Životopisný

USA / Spojené arabské emiráty, 2010, 108 min

Není to tak dávno, co aféra kolem vyzrazení identity tajné agentky CIA Valerie Plame Wisonové rozvířila kalné vody okolo Bílého domu v době, kdy úřadoval George Bush, Jr. Ačkoliv hrají Sean Penn a Naomi Watts velmi dobře, perfektně spolu fungují, celé to klouže hodně po povrchu a není se co divit, protože na to, aby se dal tento námět pořádně zužitkovat, je přeci jen ještě moc brzo.(16.10.2011)

Nečekaně vážný Liman a překvapivě i hodně dobrý Liman, který se vzdálil od svých akčních jednohubek a natočil výborné politické drama. Tempo je sice trochu pomalejší a začátek je trochu slabší, ale jakmile se rozdají karty, tak se film solidně rozjede. Pomáhají tomu i výborní herci. Zvláště Sean Penn mě potěšil, protože nehraje svojí přehrávající taktikou "jdu si pro Oscara" ale předvádí výborný soustředěný výkon. Jenom škoda, že k závěru už tomu dojde dech a nemá nás vlastně čím překvapit. I tak jde o jeden s Limanových nejlepších filmů.70%(1.3.2011)

Dávno som nemal takú radosť z výsledného dojmu nejakého politického trilleru, ako pri Fair Game. Pre niekoho povrchná, pre mňa prehľadná (napriek trošku roztrúsenej prvej polovici), inteligentná, dynamická a vďaka ústrednej hereckej dvojke aj celkovo vierohodná dramatizácia udalosti okolo jednej agenrky CIA a jej konfrontácie s Bushovou administratívou po odhalení svojej skutočnosti o Saddámovom jadrovom programe. Fair Game si držala moju pozornosť každou slovnou výmenou, no zároveň nevyžadovala žiadne syrianovské pekelné sústredenie sa a nutnosť hlbšieho orientovania sa v danej problematike a to je pri snahe udržania pozornosti a zábavnosti pre mňa pri takto pomerne náročnej zápletke na vyrozprávanie takmer ideálna kombinácia.(19.4.2011)

To neustálé pobíhání od dynamického thrilleru k línému rodinnému dramatu může někomu vadit, ale zase na druhou stranu přesně odráží rozdílnost života obou hlavních postav. A snad i proto, že se mi ta druhá, dramatičtější část filmu líbila více než první, thrillerovější. A hlavně: uchvátil mě (opět) Sean Penn. Zastínit Naomi Watts, pokud má na plátně více minut, je kousek husarský. Obecně ale jde o lehce nadprůměrnou filipiku proti vládním a vojenským zájmům v Iráku. Taková dospělejší Zelená zóna.(16.3.2011)

• Jordan

nič moc. patetizmus a politika hodinu a trištvrte na plátne, navyše podaná najošúchanejším spôsobom, neviem, aký "vyšší" cieľ a ambíciu sleduje tento film a USA, ale na mňa s týmto nechoďte, lezie mi to na nervy a nič mi to nehovorí - ani po stránke obsahu, ani po stránke umeleckej formy, ani po stránke nejakého nóva, prínosu na akejkoľvek fronte... balast.(27.6.2011)

• - Do hlavních rolích měli původně být obsazeni Nicole Kidman a Russell Crowe. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Závěrečné titulky v sobě skrývají šifrovanou zprávu, kterou se doposud nikomu nepodařilo rozluštit. (Mr.Hudson)

• - Ve filmu lze na krátkou chvíli v čase 0:15:19 spatřit červený vůz Škoda 120, a to ve scéně, kdy přijíždí hlavní představitel do Afriky cestou do holetu. (Max_FX)