• Česko

Lovná zvěř

Drama / Thriller / Životopisný

USA / Spojené arabské emiráty, 2010, 108 min

Rozpočet $22miliónovTržby USA $9,540,691Tržby Celosvetovo $24,188,922Tržby za predaj DVD v USA $2,833,974 //počet predaných kusov 188,848║ Psychologický thriller bez kúska akcie pre Douga Limana asi trošku mimo latka, dej je prevažne strašne statický s množstvom kecov, ktoré v danom podaní nijak nestrhnú, chýba tomu rázna svižnosť, ako samotný námet pre film to nebol zlý výber určite zaujímavá etapa z invázie do Iraku, herci fajn hrajú na doraz. /40%/(22.1.2012)

"TLAČÍ NA TEBE, DOKUD SE NEZLOMÍŠ. ALE MĚ NEZLOMÍ. NEMÁM BOD ZLOMU." Je zajímavé, že poté, co skončili s Bournem, se oba jeho režiséři rozhodli odhalit, jak to tedy bylo s těmi zbraněmi hromadného ničení v Iráku. Greengrassova akční ZELENÁ ZÓNA i Limanova konverzační FAIR GAME jsou kvalitní politické thrillery, které mi přišly nečekaně k duhu. U FAIR GAME musím speciálně vypíchnout výkon Seana Penna, ze kterého intenzivně sálá charizma a herecká bravura.(9.10.2011)

Příklad toho, jak by neměla vypadat politika, a to na všech úrovních. Diskuze rodinných přátel mi svou zasvěceností připomínaly komentáře k politickým článkům na novinkách.cz, a když pan chief of staff of VP pronášel svou řeč na téma 99%, měla jsem chuť praštit ho něčím po hlavě, protože kdyby se rozhodnutí státníků řídila podle pravděpodobnosti pod 10%, můžou si všechny státy navzájem vyhlásit válku rovnou. K tomu všemu trailer lehce klame, protože nějaké napínavé drama o životě agentky, jejíž totožnost byla veřejnosti odhalena, se nekoná a tato část příběhu dochází na řadu až v druhé polovině filmu. Což je asi tak stejné jako říct, že první díl Kmotra vypráví o klukovi, který převzal mafiánské impérium po smrti svého otce a rozhodl se urovnat problémy rodiny. Ano, byla by to pravda, jen prostě přichází trochu později, než by člověk čekal. A v případě Fair Game její předvoj bohužel není nikterak zábavný.(24.3.2011)

CIA získala informaci o prodeji 500 tun uranového koncentrátu mezi vládami Nigeru a Iráku..... Naomi je mamča agentka a Sean taťka politik. Oba jsou jen nepatrnými kolečky v obrovském stroji. Což ale zatím neví..... Film dle skutečného příběhu VALERIE ELISE PLAME WILSON se umně ,,motá“ kolem eféry a kombinuje fakta o válce v Iráku s doporučením, že být proti své vládě se nevyplácí. Politika v (téměř) každým filmovým okýnku a je škoda, že Pennovo dramatické herectví dostane prostor pouze v rodinné roztržce. Snaha o morální či politický apel na diváka - ,,hleď v Americe je to stejný jako v Sierra Leone“ či ,,správný Američan by měl umět držet hubu“ je proti jeho nasranýmu taťkovi ubohá! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Makám v centru pro kontrolu zbrojení. 2.) Ještě pořád mě zajímá pozadí války v Iráku. 3.) Jsem obchodník z hliníkovýma trubkama. 4.) Nevěřím, že by mě dokázala moje vláda psychicky zlomit. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(22.2.2011)

Tohle je přesně ten film, po kterém se zamyslím nad tím, jestli nejsem komunista... Protože určitě je mi daleko bližší smýšlet o tomhle ději ve prospěch levice a za bezohledné Republikány se tu stydět, což určitě bylo cílem... A snad právě ve svitu posledních událostí a vývoje okolo "UbinL" opravdu dobré načasování premiery... Brát tohle všechno jako dokument by však nebylo dobré, pravda bude někde napůli cesty, že.... 75%(4.5.2011)

• - Ve snímku jsou narozdíl od většiny ostatních ponechána pravá jména postav jako George Bush či Dick Cheney. (Coldrex)

• - Ve filmu lze na krátkou chvíli v čase 0:15:19 spatřit červený vůz Škoda 120, a to ve scéně, kdy přijíždí hlavní představitel do Afriky cestou do holetu. (Max_FX)

• - Ve filmu si měl původně zahrát i Simon Baker. (Mr.Hudson)