Opravdu fér hra. Doug Liman a jeho důraz na dynamický střih, změnu lokací doprovázenou nezvyklými pohledy kamery, dobré tempo a výborné herce z velké části vynahrazuje naprostou nepřítomnost akce. Nejdříve mě to mrzelo, protože CIA, Blízký východ a hledání pravdy v prolhaném systému si zaslouží aspoň jednu přestřelku, ale nevadí. Film využívá místo střelby a soubojů boje slovy a činy. Hlavně dvojice manželů vytváří atraktivní pohled na soudobý život v utajení. Manžel jako "hledač pravdy" a jeho manželka jako členka Ústřední zpravodajské služby, která celý život musela mlčet o své přísně tajné práci. Jejich vzájemná interakce, především po odhalení manželky, působí díky herectví Seana Penna i Naomi Watts opravdu skvěle a věrohodně. Krom toho obličej Seana Penna mi občas připomíná obličej antické sochy:). Škoda je, že půlka filmu vytváří povědomí o pozadí a teprve v druhé se začne opravdu něco dít s tím, že závěr je poměrně jasný předem. Proto pokud ale chcete zajímavější (ne)vládní konspirace s trochou akce, radši bych volil International nebo (tématicky a chronologicky navazující) Green Zone.(6.2.2011)

• Beastmaster4

Od filmu s takovými herci v hlavní roli bych s ohledem na jejich kvality čekal mnohem víc. Jejich výkon vůbec není špatný, ba naopak, jenže vylepšit takhle pojaté drama je nadlidský úkol. Námět mohl být daleko lépe zpracován. Jako dokument dobré, zajímavé a nevšední, ale udělat z tohohle tématu film v takové podobě je rozhodně krok vedle. Prostě se podíváte a už nikdy víc nemusíte.(16.9.2011)

V skutočnosti nie veľmi férová hra s divákom. Druhá polovica, ktorá je o osobnej dráme, je takmer vynikajúca, s prvou mám problém, hlavne línia s iránskymi vedcami je smerom k divákovi značne manipulatívna ("Aha, vyzradenie Valerie stálo tých sympaťákov životy!"). Druhý problém sú herci, ktorí išli väčšinou na pol plynu. Prekvapivé to je hlavne u Penna, ktorý je síce ľavičiarsky kretén, ale ako herca ho vysoko uznávam, preto ma prekvapuje, že si práve túto postavu poriadne nevychutnal. Inak veľmi precízne zrežírované a šikovne zostrihané.(14.2.2011)

• TeeAge

|| Scenár: Jez Butterworth, John Butterworth | Hudba: John Powell | Produkcia: Jez Butterworth, Akiva Goldsman, Doug Liman, Bill Pohlad, Jerry Zucker, Janet Zucker | Distribúcia: Summit Entertainment (USA), E1 Entertainment (UK), SND (France) | Štúdio: River Road Entertainment, Participant Media, Imgenation Abu Dhabi, Hypnotic, Weed Road, Zucker Pictures | Rozpočet: 22 miliónov $ | Tržby: 24,188,922 $ ||(24.6.2011)

A máme tady další film o Spojených státech a jejich svérázném zahradničení za plotem vlastní zahrádky. Pokud občas na cizím pozemku nenasadí přímo semínko, tak alespoň pomáhají zavlažovat, či hnojit tu rostlinu, která se jim zdá prospěšná. Ale ejhle! Z některých rostlin náhle přestanou padat plody do jejich bedýnek, stíní jim ve výhledu, či dokonce začnou vylučovat pylové částečky, na které jsou alergičtí. Hmyzu na své zahrádce pomocí médií naženou strach a vyhlásí, že je nejvyšší čas plevel, co byl kdysi užitečnou rostlinou, zlikvidovat. Ostatně, garáž mají přecpanou herbicidy, tak nač čekat.. Liman se mi v průběhu Plame/Wilson biografie zdál mnohem jistější ve druhé půli, kdy se ze zákulisí špinavých špionážních her přejde k hutnému rodinnému dramatu a u něj si pak mimo krizi loajality, či boje o pravdu můžete vychutnat drobné životní nuance jako třeba rušivé dotazy dětí v průběhu vypjaté manželské diskuze. Nutno podotknout, že pro tyto účely měl pan režisér v týmu hráče, na které je spolehnutí (Watts, Penn).. Suma, sumárum, texaský kovboj to zase schytal. Chudák. A to jen řekl: „Co se týká Iráku, musíme najít ZHN.“ Znamenala snad ona zkratka „Záminku Ho Napadnout“, tak jaképak lhaní národu?(28.2.2013)

• - Výraz „fair game“ má v angličtině význam „snadná oběť“, nebo „osoba, která je předmětem kritiky“. Jindy se tato fráze používá ve smyslu „není to nic překvapivého a dalo se to čekat“. (POMO)

• - Závěrečné titulky v sobě skrývají šifrovanou zprávu, kterou se doposud nikomu nepodařilo rozluštit. (Mr.Hudson)

• - Snímek je inspirován skutečným příběhem Valerie Plame, která své zážitky líčí i ve stejnojmenné knize z roku 2007. (Coldrex)