Rozpočet $22miliónovTržby USA $9,540,691Tržby Celosvetovo $24,188,922Tržby za predaj DVD v USA $2,833,974 //počet predaných kusov 188,848║ Psychologický thriller bez kúska akcie pre Douga Limana asi trošku mimo latka, dej je prevažne strašne statický s množstvom kecov, ktoré v danom podaní nijak nestrhnú, chýba tomu rázna svižnosť, ako samotný námet pre film to nebol zlý výber určite zaujímavá etapa z invázie do Iraku, herci fajn hrajú na doraz. /40%/(22.1.2012)

• verbal

"Našli, rádcové moji, zbraně hromadného ničení v Iráku, našli?" ptá se znovu prezident Křoví své administrativy. "Nenašli, kurva, nenašli!", konstatuje s úšklebkem snad už po desáté administrativa. A my už po tolikém omílání dobře víme, že američtí soudruzi nevtrhli do Iráku proto, aby vypáčili ze ztuhlých Saddámových prstů první vydání Pohádek tisíce a jedné noci, nýbrž proto, aby mohlo BP spolu s Exxonem způsobit nějakou tu ekologickou katastrofku také v Perském zálivu! Od té doby, co je v Černém domě Bílá síla (nebo naopak???), nezná jejich sebemrskání hranic! A abychom duševně trpěli stejně jako oni, servírují nám to své trauma jako na běžícím pásu co možná nejnudněji a s patřičným patosem. Jako například v téhle unylé, kancelářské žvanivce! Jen se divím, že v duchu trendu posledních let "Za málo peněz spoustu dolarů" nevtrhl ještě do Iráku nějaký ten zneuznaný amatérský nadšenec a nenatočil tam na hájosmičku za pár šupů například "Záhadu Bagdádského džina" nebo "Paranormal radioactivity", abychom už konečně totálně chcípli nudou.(7.2.2011)

• POMO

Režisér Liman odviedol slušné konverzačné remeslo a chémia medzi Naomi Watts a Seanom Pennom od 21 gramov nestratila nič na cinematickom drajve. Čím ma ale má zaujať / pobaviť riešenie jednej manželskej krízy na pozadí komplikovaných politických udalostí v okolí Bieleho domu, na ktoré už pravdepodobne zabudli i samotní Američania?? Ukážkovo nedivácky, nevzrušivý a nudný film.(1.5.2011)

Už třetí setkání Naomi Watts a Seana Penna nedopadlo dvakrát nejlíp. Myšlenky, které film nabízí, se u mě míjely účinkem. Popisuje totiž kontroverzní manipulace po kritickém útoku z 11. září a vkládá do příběhu vysoce postavený manželský pár, který musí čelit nepříjemné odvetě ze strany zlých hlavounů Bílého domu. Zajímavější se jeví druhá polovina snímku, která se už soustředí na dopady předešlého dění, kdy dvojice zachraňuje rozpadající se manželství. Jenže to už je tu riziko, zda chce ještě divák dál naslouchat. Ani ústřední duo zdaleka nejede na plný plyn, divák si přeje nějakou chladnokrevnou akční scénu (ta ale nepřichází), namísto toho se utápí v konverzačních scénách a přeje si, aby Doug Liman natočil zase nějakou svižnější (nerozuměj odbytého Jumpera) látku. I náročnější ale jakž takž utáhnul, utahal ostatně i mě – místy nechtěně, ke spánku!!(12.7.2011)

• MartinezZ

11.2.2011 ~ Když se o filmu, o kterém se nijak nemluví a neví se o něm, navíc řekne, že je podle skutečné události a navíc se točí kolem tajných služeb a Iráku, je jasné, že nic úžasného to nebude. Jednoduše proto, že to nikdo neumí natočit tak, aby to nebylo nudné. A ono to tak nudné je. ~ Jedná se o politicko-špionážní rádoby drama, které je tak přeplácané informacemi, nahňahňanými na sobě jedna na druhé tak, že se v tom už na začátku začnete ztrácet a pak už jen pomyslně sledujete vzestupnou křivku nudy. ~ Naomi Watts a Sean Penn jsou manželé. Saen analytik zahraniční politiky, Naomi tajná agentka CIA. Naomi má důležitější práci, Sean zůstává s děckem doma. Naomi má za úkol prověřit, jak je to s chemickými zbraněmi v Iráku, pomáhá jí v tom i manžel a díky vyšetřování se zjišťuje, že Irák žádné takové zbraně nemá a nevyvíjí. Jenže kolotoč už je roztočen a ne všichni mají zájem na tom, aby válka nebyla a aby se ven dostaly Naominy informace. Tajní agenti z řad tajných agentů, o jejichž práci nemají tajní agenti ani potuchy, protože jsou tajní i s tajnými informacemi a tajným posláním, daným jim někým, kdo je tajný a má své tajné zájmy... co že jsem to chtěl? ~ Prostě Naomi a Seana chtějí zdiskreditovat a všechny ty průsery hodit na jejich hlavu, tedy hlavně na její hlavu. Manžel tak lítá po Americe a vede diskuze s cílem všechny očistit, manželka jde vypovídat před senát. A tím to končí. Takhle to prý skutečně bylo a mě je to skutečně u zadku. Jednoduše proto, že něco takhle nudně zpracovaného se hned tak nevidí. Ať to bylo jak chce, stejně se to nikdo nedozví.(30.4.2013)

• - Snímek je inspirován skutečným příběhem Valerie Plame, která své zážitky líčí i ve stejnojmenné knize z roku 2007. (Coldrex)

• - Ve filmu lze na krátkou chvíli v čase 0:15:19 spatřit červený vůz Škoda 120, a to ve scéně, kdy přijíždí hlavní představitel do Afriky cestou do holetu. (Max_FX)

• - Ve snímku jsou narozdíl od většiny ostatních ponechána pravá jména postav jako George Bush či Dick Cheney. (Coldrex)