Minuta ticha (TV film)

• Německo

Schweigeminute

Drama / Historický

Německo / Dánsko, 2016, 89 min

Láska mladíka ke zkušené starší ženě, která se snaží držet odstup, poté co si s ním užila. Christian byl úplně poblázněný a jako každý nezkušený muž touží po ženě, kterou musí stále dobývat. Hold zakázané ovoce nejvíc chutná.(13.5.2017)

Krásna hudba, dojímavý príbeh, príjemné prostredie.... pozerateľné veľa krát.(4.11.2017)

Křehký romantický snímek o zakázané lásce žáka a učitelky. Další roli hraje moře, jednou divoké, jindy klidné. U filmu jsem se rozhodně nenudil, jen ten závěr byl trochu až moc dojemný. Ale proč ne, takové mladistvé lásky bývají.(25.5.2017)

Naprosto uzasny film. Byla jsem uplne v soku, jak skvele to bylo. Je to hodne silny pribeh a na to ze je to nemecko/dansky film tak opravdovy kloboucek dolu.(19.6.2017)

Tak starší, ale stále šarmantní učitelka, dá mlaďákovi čuchnout popelníku a pak se diví, že mlaďákovi se hroutí svět. To mě fakt fascinuje. Naivní tu není jenom ten kluk, ale hlavně ta učitelka, která do toho jde do plnejch. Příběh tak v první půlce působí místy dost trapně a úplně jsem nerozuměl těm emocím, který se tu proměňovaly jak na nějaké středně náročné dřevěné horské dráze. Němci tu ještě ke všemu ty emoce představovali poměrně dost suše. Závěr ale přidal na intenzitě a tak se tento film šoupl do solidního průměru.(29.11.2017)

• - Film se točil na dánském Bornholmu a v Berlíně. (Zlatohlávek)