Skutočný príbeh francúzskeho ministra Rogera Salengra.  Je rok 1936. Ľudový front Léona Bluma musel v máji čeliť vlne štrajkov, ktoré paralyzovali francúzsku ekonomiku. Len jeden muž dokázal sám a bez použitia sily presvedčiť národ, aby sa vrátil do práce. Tým mužom je Roger Salengro, Blumov minister vnútra, ktorému pracujúci vďačia aj za čerstvo prijaté zákony, zaručujúce platenú dovolenku, štyridsaťhodinový pracovný týždeň a minimálnu mzdu. Zamestnávatelia a francúzska pravica to však Salengrovi nedokážu odpustiť a rozpútajú agresívnu mediálnu kampaň, v ktorej ho obviňujú z dezercie počas 1. svetovej vojny... (oficiální text distributora)

Snorlax

Roger Salengro se stal bezmocným proti moci médií. Některá televizní zpracování dramatických příběhů jsou mnohem lepší, než ta filmová. Případ Salengro k nim patří, minimalistické televizní pojetí mu dodává nejen na dramatičnosti, ale především na spádu. A Donnadieu byl v roli ministra výborný. ()

Autogram

Politická dráma, v ktorej zobrazené politické udalosti sa nás nijako netýkajú a sú známe asi len pre Francúzov. Médiá sa nás už dotýkať môžu a kto ich ovláda, má moc ovplyvniť osudy ľudí. ()

Tormentor665

Jako politická konverzačka z událostí pro české prostředí méně známých (když pominu zrádného Daladiera) je to povedené. Celé se to nese v takovém melancholickém duchu, myslím trochu na úkor dramatičnosti. No jo, Atentát v Paříži byl jen jeden... ()

VMa

Docela nádherná ukázka toho, jak lze kohokoli zničit a dohnat až k sebevraždě. Až se zdá, že média se od té doby nezměnila. Stačí si lépe prohlédnout místní (nejen) politickou scénu a zvraty v ní. ()