Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  *****

  Juraj Herz je zpět a dokazuje, že nezapomíná. Habermannův mlýn má sice slabší místa (hlavně díky horlivému střihači, který některé scény hodně špatně utne, takže nemají šanci vyznít tak, jak by měly) ale jinak - klobouk je dole. Waschke, Roden, Hrušínský, Holub (dejte mu roli pořádného psychopata a garantuju vám, že hned si více lidí všimne, jaký on je geniální herec!) a v menších rolích Kaiser, Stránský a Hryc - ti všichni dokazují, že je z cesty generalizování. Ano, za války byli nuceni dobří lidé dělat špatné věci. Nicméně je hodně slepé (jak zde čtu některé komentáře) vidět pouze Čechy jako ty špatné (stejné by bylo špatné generalizovat Němce jako "ty hnusné svině"). Tenhle film nám totiž sděluje něco, co někteří, zdá se, nepochopili. Nezáleží na tom, jaké jste krve, národnosti či vyznání, ale jak se kdo v konkrétní situaci zachová. Nejsou "špatní Češi" nebo "špatní Němci". Jsou, byli a vždy budou pouze špatní lidé. A je jedno, jakým jazykem na vás mluví nebo kterého Boha vyznávají. A za tuhle myšlenku musím dát plný počet.(10.1.2011)

 • Šakal
  ***

  Uživ. DaViD’82 to napsal sice hodně stručně, ale naprosto výstižně. Že my Češi dokážeme být pěkné svině, to není nic nového pod sluncem, nicméně z tohoto „nezaujatého“ Herzova pohledu vychází ten pán s knírkem jako hodný strýček od vedle. To jsem sice hodně přestřelil, nicméně k objektivitě má tento snímek daleko. Téměř to vypadá, jakoby si tento snímek zadali na objednávku Sudečtí Němci sami, aby ukázali „ jak to bylo“. Tohle je skutečně hodně Černobílé. Když takto silné téma nezanechá v člověku silnější otisk, nebude „něco“ v pořádku. Největším úskalím (mnohokrát zde již zmiňovaným) je skutečnost, že tohle se opravdu nedá zachytit a vylíčit na ploše 104minut. Chybí mi zde mnohem větší prokreslení charakterů jednotlivých postav, motivů, (proč se chovají, tak jak se chovají) a jejich postupný vývoj. Tohle byla od Herze téměř sebevražda. Chtít zachytit „ všechno“ na tak malém prostoru, to se jednodušše nedá. Jsme tak svědky velkých skoků v čase a vývoji děje. Samotný rozjezd velmi slibný, pár silnými momenty snímek bezesporu oplývá, nicméně jako celek to na mě osobně působí (nechci říci levně) , ale televizně ANO. Co stojí určitě za zmínku (chce se dodat jako již tradičně) a postačí to jako důvod snímek shlédnout je výkon Karla Rodena a pěknou roličku si zde vystřihnul Jan Hrušínský (typ role šitý přesně jemu na míru). Přesto jako CELEK v mém případě zavládlo zklamání. Lehké, ale pořád je to zklamání. 60% p.s. souhlas s uživ. RADEK99 co se týče výtek k dabování herců a nelogickému přeskakování německých herců do češtiny.(14.3.2011)

 • juta
  **

  Čekal jsem velkofilm s ohromujícím příběhem, ale bohužel. Nijak zvlášť mě to neoslovilo. Když bych to porovnal s Lidicema, tak Lidice byly o třídu výše. Mělo to slušný děj a celkově zajimavější než tenhle mlýn. Asi tak jediný co si později budu pamatovat bude močení na obraz s Hitlerem a to, že zde hrál Roden a na to ostatní si už určitě ani nevzpomenu.(28.4.2012)

 • WANDRWALL
  **

  Viděl jsem dokument, kde svědci celého problému vypravovali kdo to byl Habermann, jaký byl a znělo to z více úst a byl to pro mě mnohem silnější zážitek, než tenhle hraný film. Ten za tím dokumentem pořádně zaostává. Ve filmu jsou postavy i scény neskutečně schématické. Pro mě zklamání. Dvě hvězdičky jen za to, že připomenul historii z míst v okolí Bludova, a přitáhl pozornost k jedné z tragédií války, kterou mají na svědomí především Němci. A nebýt jich, tak by nenásledovalo co následovalo. Tedy odsun Němců, co tu žili po staletí i z Polska, a nedostali bychom se pod vliv SSSR na čtyřicet let.(23.8.2010)

 • teutates
  **

  Tady těch snímků je fakt hodně a člověk by řekl, že vzhledem k tématu ani nejde dát méně než 6/10, protože popravdě motiv je fakt silný. No i přesto, že tady tenhle počin je "náš" a hraje tu hodně známých tváří a taky vypadá na oko jaksi okázale no jako celek mě absolutně nezaujal, nedostal... aáa čekal jsem víc. Nestačí námět, celkový dojem je důležitý a tady toto je tak zmatené jak letošní léto, které taky stojí za hovno. Nebýt dovolené, tak mě jebne. 4/10 bohužel.(31.7.2011)

 • Karel Roden

 • - Režisér Herz se při natáčené sblížil s Martinou Hudečkovou, od té doby spolu žijí. (Zany)

 • - Film se nezakládá na přesných historických faktech. Juraj Herz chtěl tímto filmem pouze vzdát hold dobrým Němcům. Za války jeho rodinu skrývali něměčtí sedláci, kteří byli po válce odsunuti. (mfaky)

 • - Producent nechtěl obsadit Bena Beckera (Sturmbannführer Kurt Koslowski) kvůli jeho provokativnímu životu a průšvihům s alkoholem, drogami či předstíraným incestním vztahem se sestrou. Režisér Herz si jej však prosadil a pochvaloval si vzornou spolupráci. (Zany)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace