poster

Lovci mamutů (TV film)

 • Francie

  Chasseurs de mammouths

 • anglický

  Mammoth Hunters

 • Slovensko

  Lovci mamutov

Dokumentární

Francie, 2005, 51 min

 • sator
  ***

  Zajímavé... https://www.ceskatelevize.cz/porady/1176676373-lovci-mamutu/21738256233/(16.7.2018)

 • bohemia_regent
  ***

  V titulcích filmu uvedeno: originální název Chasseurs de Mammouths; režie Jean Afanassieff.(4.11.2017)

 • Big Bear
  ****

  Dneska úplně náhodou jsem narazil na tento dokument, jemuž dali v češtině stejný název jako dal pan Štorch své knize. Musím říci, že jsem si doplnil vzdělání. Mým snem byla vždy paleontologie, ale když už, představoval jsem se spíše někde v poušti Gobi nebo na pláních Utahu než kdesi na dalekém severu. Občas jsem zaslechl, že v Rusku našli mamuta, jednou dokonce že zmrzlého a že zkoušeli jíst jeho maso, ale moc jsem tomu nevěřil. Dnes jsem tedy koukal co mamutů tam padlo když začalo oteplení a nástup jehličnanů způsobil u tohoto praslona hlad. Fascinovalo mne jak tento živočišný druh vyhynulý před desítkami tisíc let dnes vlastně chrání slony a nosorožce svými kly a kostrami. Asiaté zřejmě mají s erekcí problémy už staletí, protože jednou z jejich jisto jistých tradičních metod jak zvednout to co leží je rozemletý sloní či nosorožčí kel. Kvůli tomu se na druhé půlce světa jiní ynteligenti snaží vybít populace slonů a nosorožců což už se jim skoro povedlo. On slon své kly zdarma nedá a tak je třeba jej odstřelit. Nosorožec je stejně lakomé zvíře, navíc když ho vytočíte, udělá vám z vašeho landroveru kuličku plechu. Šlo to tak daleko, že ve světových ZOO svým chovancům kly a rohy také raději odřezávají, co kdyby v noci někdo přišel z aku pilkou z Lidlu že? A tak dnešní děti kly a rohy u těchto zvířat znají pouze z obrázků. Naštěstí v Rusku se klů válí habaděj a mamut byl vlastně také slon což? Nevím jak Asiaté, o prášku tam moc slov nepadlo ale do takového klu se také dobře ryje . Třeba na jeden celý se vejde celá čínská mytologie všech duchů a bůžků což si zase rádi kupují bohatí Evropané. A co teprve takové šachové figurky s podpisem Karpova ! Nejdříve je třeba ale tam nahoře v zimě a v bažinách kel najít, vytáhnout opatrně z permafrostu, dovézt na základnu a odtamtud dopravit vrtulníkem do civilizace. Když je klika, najde se i kus masa a chlupy (jíst bych to ale nedoporučoval). Ruské vládě to neva, klů má plná muzea a tak umožňuje prodej což kompenzuje zákaz obchodování se slonovinou. Nu, proč ne. Já u toho zase dostal chuť na PC hru Far Cry Primal a také na moji oblíbenou knihu pana Obručeva - Plutonie. Za mně je to za 4 mamutí stoličky! * * * *(8.2.2019)

 • Eluin
  ***

  Celkem mi bylo líto těch chudáků, kteří tam za polárním kruhem dřeli na to, aby jejich boss měl nové zlaté hodinky a lepší mercedes...(14.7.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace