Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Recidivista Wes McQueen uprchl z vězení. Kvůli vysoké odměně vypsané na jeho hlavu se musí co nejrychleji dostat za hranice státu. Pod falešným jménem se pokouší vycestovat dostavníkem, na ten ale zaútočí lupiči. McQueen vozu prostřílí cestu a zachrání tak i své spolucestující, přistěhovalce z východu Freda Winslowa a jeho pohlednou dceru Julie Ann, kteří v Coloradu koupili farmu a hodlají se na ní usadit. Taková budoucnost by Wesovi úplně vyhovovala, protože už má dost života s oprátkou skoro na krku. Nejdřív se ale musí naposledy vrátit do akce... (dopitak)

(více)

Recenze (16)

dopitak 

všechny recenze uživatele

U noiru v pořádku, ale ve westernovém žánru by prostě měl být hlavní kladný hrdina, a to tady chybí, neměl jsem komu fandit. Uznávám, že konec není hollywoodsky teatrální, jak by se mohl jeden domnívat na základě distributora a roku vzniku. Originál ani další remake jsem neviděl. Dobrá b&w kamera, tradiční zadní projekce. ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Zatiaľ asi najlepší western s McCreom, čo som videl. Už úvod a útek z väzenia naznačí, že by to mohlo byť zaujímavé. Vo westernoch bývajú tri druhy útekov z väzenia - odpálenie steny dynamitom, vytrhnutie mreží konským záprahom alebo klasický prepad stráží, tento bol originálny. Potom tu síce máme klasickú schému zlodeja, ktorý sa chce napraviť, hneď ako spraví poslednú lúpež, tiež klasickú zradu medzi kumpánmi, no zaujme postava Julie Ann, ktorá sa od začiatku javí ako milá dievčina, s ktorou hlavný hrdina skončí, no vykľuje sa z nej mrcha bažiaca po peniazoch a vďaka tomuto zvratu dávam 70%. ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Veľmi slabý western, čo sa dá pripísať dobe vzniku, kedy ešte herci tak povediac nevedeli hrať. Čiernobiely noir western zohrievala svojou tvárou a sexi nôžkami Virginia Mayo. Naopak, Dorothy Malone tu bola ešte nevýrazná brčkavá bruneta. Práve kvôli nej som sa rozhodol zhliadnuť túto snímku, aby som videl jej celú filmografiu. Čo sa týka akcie, strieľa sa tu dosť často, avšak i tak je tu viac hovoriacich scén o ničom. Postavy sú nevýrazné a nudné. Naozaj, nebyť očarujúcej Virginie Mayo, moje hodnotenia by išli ešte nižšie a to už by boli prekliate nízko. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Wes McQueen (Joel McCrea) uteče z vězení, seznámí se farmářskou dcerkou Julie Ann (Dorothy Malone), upadne v falešné podezření a uteče znovu, aby se setkal se svými starými kumpány a naplánoval další přepadení... Zajímavý, "černý" western. S velice napjatými milostnými scénami prchavosti okamžiku a značně netypickým koncem. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Netypický temný western, kde jsou hlavní postavy samí špatní chlapi. A to včetně těch, kteří by měli stát na straně zákona (neskutečná scéna, když si jeden ze strůjců spravedlnosti nevšímavě škrtne sirkou o kymácející se nohu čerstvě oběšeného zločince) .______Takže se nedá nefandit Joelu McCreovi s jeho poctivým obličejem a tady i poctivou snahou udělat poslední vlak a pak už žít ve vší počestnosti. Způsob přepadení vlaku je důvtipný a chytře vymyšlený. Stejně jako milostný trojúhelník mezi charakterním desperátem, poctivou farmářskou dcerkou a padlou indiánkou (blonďatou! - ale nebuďme za hnidopichy) - charaktery obou žen nejsou schématické, jako tomu často u westernů bývá. Divák odhaluje postupně, jaké doopravdy jsou a je to překvapivé odhalení. ____ Finále bych přirovnala k explozi - všechny dosud vyhrocené emoce: láska, zrada, prospěchářství, odvaha, podlost i ubohá přízemnost pátračů, kteří chtějí mít vyřešený případ a o nic jiného se nestarají - se v jednom bodě protnou a už není cesty zpět. Konec ve mně dozníval ještě hodně dlouho, takovou emoční nálož dokáže zobrazit jen málokterý film. /17. 5. 15./ ()

Galerie (20)

Zajímavosti (8)

  • Ve scéně, kdy Colorado (Virginia Mayo) střílí oběma kolty, je jasně vidět, že nenatahuje kohoutek. Přitom se jednalo o revolvery jednočinné spouště. (Mol)
  • Za původním snímkem High Sierra (1941), kterého je tento film remakem, stojí rovněž Raoul Walsh. (Mol)
  • Aby vyzerala ako domorodá Američanka, Virginia Mayo mala na tvári hnedastý make-up, ktorý kontrastoval s jej pažami, krkom a oblasťou hrudníka, čo bola jej prirodzená, svetlejšia farba. (westerns)

Reklama

Reklama