Colorado Territory

Western

USA, 1949, 94 min

Wes McQueen (Joel McCrea) uteče z vězení, seznámí se farmářskou dcerkou Julie Ann (Dorothy Malone), upadne v falešné podezření a uteče znovu, aby se setkal se svými starými kumpány a naplánoval další přepadení... Zajímavý, "černý" western. S velice napjatými milostnými scénami prchavosti okamžiku a značně netypickým koncem.(19.7.2005)

U noiru v pořádku, ale ve westernovém žánru by prostě měl být hlavní kladný hrdina, a to tady chybí, neměl jsem komu fandit. Uznávám, že konec není hollywoodsky teatrální, jak by se mohl jeden domnívat na základě distributora a roku vzniku. Originál ani další remake jsem neviděl. Dobrá b&w kamera, tradiční zadní projekce.(7.8.2013)

Jedná se o westernovou předělávku snímku "Vysoko v horách", respektive o westernovou adaptaci Burnettovva románu, který se tentokrát na scénáři nepodílel. Zápletka je v podstatě stejná, ale najednou si uvědomíte, že ten westernový look tomu neskutečně sluší. Navíc Joel McCrea není klasickým hezounem, ale má v sobě něco celkem lidského, přirozeného, co z něj dělá obyčejnějšího člověka, než z dalších hvězd té doby. "Sullivanovy cesty" mě přesvědčily, že mu mohu věřit a on to jen potvrdil. Raoul Walsh natočil remake vlastního filmu a nutno říct, že i lépe. téma pojal šířeji, více rozpracoval postavy a závěr je tak ještě o něco silnější.(19.12.2013)

Konecne napinavy western, taky ako to ma byt : nahanacky, prestrelky, vyborne dialogy, paradne tempo, ktore ani chvilu nepolavi. K tomu nuda bola nemilosrdne zlikvidovana, tempo je aj v strede filmu vyborne. Joel McKrea na urovni, hral obstojne, Dorothy Malone bola vyborna : dalsi krasny dokaz, ze najlepsie westerny sa tocili v 40. a 50. rokoch : 89 %(3.6.2017)

Originální film s Bogartem byl teda opravdu lepší. To ale neznamená, že by tohle byl špatnej film. V některých scénách byl dokonce Joel drsnější než Humphrey a nenechal si tak srát na hlavu. Jediná scéna, která byla do nebe volající byla, když Colorado dá peníze na kostel. Místo aby ten rozpadlej barák vypálila do základů a za lup si koupila chlast a děvky.(27.11.2013)

• - Z váčku s tabákem, který si Wes (Joel McCrea) dá do kapsy u košile, trčí špagátky, které se každý střih mění. Chvíli vyčnívají dva, pak zase jen jeden. (Mol)

• - Ve scéně, kdy Colorado (Virginia Mayo) střílí oběma kolty, je jasně vidět, že nenatahuje kohoutek. Přitom se jednalo o revolvery jednočinné spouště. (Mol)

• - Ve verzi v originálním znění ve scéně, kde Colorado (Virginia Mayo) vběhne mezi muže zákona, je tázána, kdo pak je. Odpovídá: "Jsem jeho žena." Ovšem při pozorném sledování jejích rtů odpovídá: "Jsem jeho manželka." Slovo "woman" bylo tedy předabováno na slovo "wife". (Mol)