Film je podivný, místy je zbytečně natahovaný, místy však působí velmi zkratkovitě. A hlavně u něj postrádám to zásadní, čím se vždy mohly francouzské filmy pyšnit, tedy atmosféru. (Viděno během Challenge tour Speciál 2015: Filmový lov.)(7.6.2015)

„Boh je zaneprázdnený. Treba mu pomôcť.“ O prípade francúzskej Travičky z Ludanu som počul prvý raz až v súvislosti s touto televíznou mini-sériou, takže som bol i vďaka vhodne vybranej ústrednej predstaviteľke takmer do konca napnutý, či to urobila alebo nie. Marie Besnardová bola obvinená z dvanástich vrážd (otrava arzénom), vrátane vlastného manžela a matky. Od začiatku jasný prípad sa začal naprieč rokmi naťahovať a komplikovať, niektorí experti tvrdili, že obete v sebe majú arzén (dokonca i obeť, ktorá sa obesila...), iní to so smiechom spochybnili (prítomnosť arzénu sa síce v exhumovaných telách skutočne MOHLA zistiť, ale skôr preto, že v tých rokoch správa cintorína postrekovala tamojšiu trávu arzénom a pochované mŕtvoly ním „nasiakli“). Zrazu už nikto nevedel, kde je pravda a mnohé argumenty obžaloby sa ukázali, že celý čas (možno?) stáli na hlinených nohách. Travičku z Ludanu po rokoch vyšetrovania oslobodili/prepustili na slobodu a zbavili obžaloby.(30.12.2010)

• Mates Hradecky

Dvě hvězdy jen a pouze za vynikající výkon Muriel Robinové. Zbytek je jen obalový materiál. Odnáším si toliko poznání, že arzenik v 50-letech minulého století dávali ve Francii snad úplně do všeho.(4.10.2012)

Tento film je skvelý. Naozaj skvelá dráma a gradácia deju. Super hudba, ktorá dobre doprevádzala dej. Oceňujem aj herecký výkon Muriel Robin. Som šťastný, že táto dráma vznikla.(8.1.2013)

Škoda že se nikdo nedoví zda zde byla bezcitnost nebo touha po majetku.Dnes to nikdo již nedokáže.I tak je třeba občas připomenout to co se stalo a co je kriminalistickým pomníčkem.(13.8.2010)