poster

Jack Rozparovač: První sériový vrah (TV film)

 • Velká Británie

  Jack The Ripper: The First Serial Killer

Dokumentární

Velká Británie, 2006, 50 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (18)

 • wipschka
  ***

  Inu, není to zrovna dokument nabitý novými šokujícími informacemi, které by pod tlakem valil do diváků a při kterém by i zarytí ripperologisté omdlévali úžasem..Těžko říci, jestli si dokument kladl vyšší cíle, než jen základní seznámení s tématem. Protože toto je jediné, co plní.(21.3.2013)

 • Carol Pifková
  *****

  Jack Rozparovač ma vždy fascinoval. Už len z princípu, že je to o ňom by som dala 5.(3.2.2013)

 • Cappuccino
  ****

  Tak Jack Rozparovač nakoniec nebol žiaden prechytralý a nepolapiteľný zabiják, vraždiaci s presnosťou a premyslenosťou činu, ale iba "obyčajný" človiečik, ktorému z väčšej časti hralo do kariet šťastie.(4.6.2013)

 • duklak2
  ****

  Chci cítit jeho pocity. Chci "hrát jeho hru". Chci být on. Chci moc?(7.3.2012)

 • Terva
  ***

  To napětí v dokumentu je velice silné. Jinak tak trochu stejný pohled na to, co už snad všichni vědí.(7.7.2012)

 • peiton
  *****

  Dokument nám otvára bránu do sveta Jacka Rozparovača a snaží sa nám priblížiť jeho konanie a charakter (prečo konal tak ako konal),i tak k žiadnej zásadnej alebo prevratnej teorií nás to neprivádza.A to je aj celkom škoda.Odznejú tu fakty,ale i domnienky,ktoré sú nám dávno známe a nie sú žiadnym verejným tajomstvom,hoc kriminologia ako taká prešla časom výrazne markantnými zmenami.I napriek tomu fascinujúci dokument pre vyznávačov konšpiračných teorií.-čiže aj pre mňa.(22.6.2013)

 • JasonCZ
  *****

  https://uloz.to/!TqKfKuMg/jack-rozparovac-prvni-seriovy-vrah-avi ke stazeni CZ dub(28.5.2017)

 • upson
  ****

  Obyčejný ale důvěryhodný dokument, který vyvrací obecnou mystifikaci nabobtnalé fámy o geniálním vrahovi z Londýna. Člověk musí pochopit, že realita je jiná a v opravdovém světě není každý sériový vrah Hannibal Lecter :-)(14.9.2014)

 • Pavlínka9
  ***

  Kdyby tak jen ten Jack Rozparovač, jak se nazýval, věděl, že ještě více jak po sto letech je jednou z největších záhad, vzniklo o něm plno filmů, dokumentů a nenechá spát plno dalších lidí, kteří marně hledají a zjišťují...Už samo o sobě je tohle neskutečný úspěch. Dokument postupně vypráví jak staré, tak nové informace a je dobře, že je tam zapojena právě nová možnost zkoumání a zapálení daných vyšetřovatelů je tam hodně zná. Ale nic speciálního či nového jsem se nedozvěděla, ale taky jsem nebyla zklamaná.(6.1.2015)

 • Ještěřák
  ****

  Vyčnívající dokument s takřka thrillerovým nádechem. Asi za to částečně může ta fascinace po 100 letech otevřeným případem a ne úplná vyjasněnost tohoto "vyhypovaného" případu. Poprvé a prozatím naposled jsem se bál u "blbého" dokumentu.(8.8.2009)

 • lubospoti
  ****

  Slušně odvedená práce na dokumentu.Velmi podrobný popis jednotlivých vražd včetně jejich vyšetřování.Po sto letech zkoušejí vyšetřovatelé pomocí nových vyšetřovacích metod přijít na to,kdo vlastně Jack Rozparovač byl a co ho vedlo k brutálním vraždám.(31.1.2013)

 • foundation
  ***

  Zaujímavý dokument ktorý sa snaží priniesť do prípadu nové myšlienky ale prakticky až na pár vecí len opakuje veľmi dobre známe veci. Geologický profil údajného miesta bydliska Jacka Rippera je číra špekulácia. Profil ktorý vytvorila Laura Richard sa mi takisto zdá až moc zjednodušený. Jeden z tých moderne pojatých dokumentov ktorý ale na to aby mohol byť braný vážne seriózne postráda dve najdôležitejšie veci. Širšie spektrum profesionálnych odborných názorov a oveľa väčší objektívny nadhľad. No a samozrejme že stopáž niečoho takéhoto nemôže byť 40 minút ale minimálne dvojnásobok resp. aj to je málo. Z tých konšpiračných ( ale rozhodne nie nemožných ) teórií sa mne osobne najviac páčia dve a to Jill The Ripper a Thomas Neil Cream Theory. Kto vie o čo ide určite ich pozná.(15.6.2011)

 • Kolyas
  ***

  Až na ten závěr docela zajímavé... Jinak mně se spíš líbí dedukce a příběh komiksu From Hell, potažmo stejnojmenného filmu.(10.7.2011)

 • altaica
  ***

  Zajímavý dokumentární snímek zachycující pokus o vyšetřování vražd Jacka Rozparovače moderními kriminalistickými metodami by měl větší hodnocení, kdyby autoři včas dokázali zavřít zobák. Možná potřebovali smýt dávné podezření ulpívající na monarchii, nebo ukázat, že Scotland Yard umí, každopádně z nich vypadla tato neskutečná debilita: “Kdybychom tehdejším vyšetřovatelům mohli poskytnout veškeré informace, které máme dnes, byli by ho chytili.Většina z nás by o Jacku Rozparovači nikdy neslyšela, nebyl by žádný mýtus, ani záhada. “ Já mohu jen dodat, že kdyby manželé Hitlerovi věděli, jakej vejlupek bude jejich synek Áda, tak by snad ani nešukali a to i kdybychom jim poskytli veškeré dnes dostupné antikoncepční prostředky. Stejně tak to platí pro manžele Uljanovovi a Džugašvili. Většina z nás by nikdy neslyšela o totalitě, masových vraždách a nebyl by problém vidět pár komunistů pouze v rezervacích Krkonošského národního parku a odpadla by záhada, proč se znova tak šíleně množí.(15.10.2012)

 • Petulka88
  ****

  Docela sugestivní a hlavně povedený dokument o prvním a zřejmě i nejslavnějším sériovém vrahovi v historii.Skupina odborníků na slovo vzatých se po více než 100 letech snaží pomocí nejmodernějších postupů odhalit totožnost legendárního vraha. Problém je, k jakým výsledkům dochazí. Představa, že člověk, který dokáže přímo na ulici, v naprosté tmě a ve spěchu odborně odřezat z těla určitý orgán, je prosťáček z nejnuznější čtvrti v Londýně a skoro bez vzdělání, je poněkud podivná...(3.7.2010)

 • Avicii
  ****

  Je to už přes 100 let a policii se přesto stále nedaří odhalit, kdo vlastně byl onen Jack Rozparovač! V tomto dokumentu se nejrůznější odborníci vydávají po jeho stopách a podaří se jim vytvořit pomocí počítačového programu jeho údajnou podobiznu. Já osobně si myslím, že to nebyl nějaký nevzdělaný blbec z chudé čtvrti, jak zní závěrečný verdikt odborníků v tomto dokumentu, vždyť v roce 1888 zabil a rozřezal pět žen a přesto zůstává jeho totožnost i nadále neznámá, zřejmě asi nadobro.(9.10.2011)

 • Caesius S.
  ****

  Jack Rozparovač údajně prohlásil: "Stanu se otcem 20. století". Tento výrok se určitě částečně vyplnil, stačí si pustit televizi a sledovat současné nejpopulárnější seriály - jsou plné vražd a sériových vrahů. Také Jackovi následovníci, jako Zodiac nebo Charles Manson, se stali mediálními superhvězdami minulého století. Tento dokument pojednává o policejní psycholožce, která se snaží pomocí moderních vyšetřovacích metod odhalit totožnost vraha. Na základě dobových informací vytváří psychologický profil a také možnou podobu Rozparovače. Tyto závěry mohou být částečně pravdivé nebo mohou být zcela mimo mísu, to se dnes již nedozvíme. Ale také mi připadá nepravděpodobné, že se jednalo o hlupáka, který jednal afektovaně, a z 80% měl jenom štěstí.(4.5.2011)

 • marien1039
  **

  Nijak zvlášť dobrý dokument. V podstatě se v něm nedozvíte více, než z obyčejné wikipedie, některé informace dokonce nejsou správné.(5.11.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace