poster

Jack Rozparovač: První sériový vrah (TV film)

 • Velká Británie

  Jack The Ripper: The First Serial Killer

Dokumentární

Velká Británie, 2006, 50 min

 • altaica
  ***

  Zajímavý dokumentární snímek zachycující pokus o vyšetřování vražd Jacka Rozparovače moderními kriminalistickými metodami by měl větší hodnocení, kdyby autoři včas dokázali zavřít zobák. Možná potřebovali smýt dávné podezření ulpívající na monarchii, nebo ukázat, že Scotland Yard umí, každopádně z nich vypadla tato neskutečná debilita: “Kdybychom tehdejším vyšetřovatelům mohli poskytnout veškeré informace, které máme dnes, byli by ho chytili.Většina z nás by o Jacku Rozparovači nikdy neslyšela, nebyl by žádný mýtus, ani záhada. “ Já mohu jen dodat, že kdyby manželé Hitlerovi věděli, jakej vejlupek bude jejich synek Áda, tak by snad ani nešukali a to i kdybychom jim poskytli veškeré dnes dostupné antikoncepční prostředky. Stejně tak to platí pro manžele Uljanovovi a Džugašvili. Většina z nás by nikdy neslyšela o totalitě, masových vraždách a nebyl by problém vidět pár komunistů pouze v rezervacích Krkonošského národního parku a odpadla by záhada, proč se znova tak šíleně množí.(15.10.2012)

 • foundation
  ***

  Zaujímavý dokument ktorý sa snaží priniesť do prípadu nové myšlienky ale prakticky až na pár vecí len opakuje veľmi dobre známe veci. Geologický profil údajného miesta bydliska Jacka Rippera je číra špekulácia. Profil ktorý vytvorila Laura Richard sa mi takisto zdá až moc zjednodušený. Jeden z tých moderne pojatých dokumentov ktorý ale na to aby mohol byť braný vážne seriózne postráda dve najdôležitejšie veci. Širšie spektrum profesionálnych odborných názorov a oveľa väčší objektívny nadhľad. No a samozrejme že stopáž niečoho takéhoto nemôže byť 40 minút ale minimálne dvojnásobok resp. aj to je málo. Z tých konšpiračných ( ale rozhodne nie nemožných ) teórií sa mne osobne najviac páčia dve a to Jill The Ripper a Thomas Neil Cream Theory. Kto vie o čo ide určite ich pozná.(15.6.2011)

 • Pavlínka9
  ***

  Kdyby tak jen ten Jack Rozparovač, jak se nazýval, věděl, že ještě více jak po sto letech je jednou z největších záhad, vzniklo o něm plno filmů, dokumentů a nenechá spát plno dalších lidí, kteří marně hledají a zjišťují...Už samo o sobě je tohle neskutečný úspěch. Dokument postupně vypráví jak staré, tak nové informace a je dobře, že je tam zapojena právě nová možnost zkoumání a zapálení daných vyšetřovatelů je tam hodně zná. Ale nic speciálního či nového jsem se nedozvěděla, ale taky jsem nebyla zklamaná.(6.1.2015)

 • Petulka88
  ****

  Docela sugestivní a hlavně povedený dokument o prvním a zřejmě i nejslavnějším sériovém vrahovi v historii.Skupina odborníků na slovo vzatých se po více než 100 letech snaží pomocí nejmodernějších postupů odhalit totožnost legendárního vraha. Problém je, k jakým výsledkům dochazí. Představa, že člověk, který dokáže přímo na ulici, v naprosté tmě a ve spěchu odborně odřezat z těla určitý orgán, je prosťáček z nejnuznější čtvrti v Londýně a skoro bez vzdělání, je poněkud podivná...(3.7.2010)

 • peiton
  *****

  Dokument nám otvára bránu do sveta Jacka Rozparovača a snaží sa nám priblížiť jeho konanie a charakter (prečo konal tak ako konal),i tak k žiadnej zásadnej alebo prevratnej teorií nás to neprivádza.A to je aj celkom škoda.Odznejú tu fakty,ale i domnienky,ktoré sú nám dávno známe a nie sú žiadnym verejným tajomstvom,hoc kriminologia ako taká prešla časom výrazne markantnými zmenami.I napriek tomu fascinujúci dokument pre vyznávačov konšpiračných teorií.-čiže aj pre mňa.(22.6.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace