poster

Lovec kořist (festivalový název)

 • USA

  Hunter Prey

Sci-Fi

USA, 2009, 90 min

Režie:

Sandy Collora

Producenti:

Daren Hicks, Simon Tams

Střih:

Toby Divine
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (117)

 • petero
  ***

  Minimalistické fandovské (!!!) sci-fi odohrávajúce sa na vyprahnutej planéte podobne ako Pitch Black má svoje prekvapivé dejové momentky a nejakým zázrakom si dokáže udržať pozornosť počas celej stopáže, pričom v podstate sledujeme len doberanie sa dvoch postáv. Na štyri to nepôjde, to by som sa Petersenovmu Enemy Mine vysmial do očí.(17.10.2010)

 • verbal
  **

  Zase jsem jednou dal na místní tlučhuby! Slibovali zvraty a dostal jsem zvratky! Tři modroxichtí ufoni s vizáží Teletubbies a oháklí jako Gays Angels (tolik k perfektním maskám), pronásledují po ztroskotání na opuštěné planetě (patrně kamenolom někde u LA) tajemného vězně. A to mě poser, zvrat jako svině, on je to po sundání masky fousatý chlap!! Postupně dva z ufounů klepnou bačkorama a zůstane to jeden na jednoho.... Honí se chlapci, honí, zažívají na těch pár hektarech všeliká dobrodružství (sem tam někam spadnou, sem tam se vzájemně zraní), až se mezi nimi vyvine krásné, intergaylaktické přátelství. Bezskrupulózní vykrádačka klasiky "Enemy mine" s totálně sedativním scénářem, revolučně natočená ve 4D. (čtyřech Dnech)(11.8.2010)

 • J*A*S*M
  ****

  Velmi sympatický oldchool, který si vystačí s jednou pouští, několika málo postavami a relativně dobrým a cílevědomým scénářem. Pro skutečné fanoušky sci-fi je tento nízkorozpočťák, jehož dějové zvraty skutečně překvapí (což už se moc často nestává), jasnou volbou. 70%(8.8.2010)

 • DaViD´82
  ***

  Mohl to být perfektní kraťas. Stačilo si jen ohlídat, aby stopáž nenabobtnala do celovečerní stopáže.(9.8.2010)

 • Fr
  ****

  NEPŘEŽÍVAJÍ DRUHY NEJSILNĚJŠÍ, ANI NEJINTELIGENTNĚJŠÍ. PŘEŽÍVAJÍ TY DRUHY, CO MAJÍ NEJVĚTŠÍ SCHOPNOST SE PŘIZPŮSOBIT...(Charles Darwin)....... /// Jednoduchá transportní mise se zvrtla. Převáženej organismus sejmul posádku a loď (kosmická) havarovala. Jsou na něj teď kdesi v poušti ,,jen“ tři a mají 100 hodin do evakuace..... Vyhoďte na poušť pár chlápků ve sci-fi oblečcích, zařiďte měniče hlasů, ,,plazmový“ zbraně..... ještě samozřejmě to nejdůležitější!!! PŘÍBĚH! Skandální odhalení po 30ti minutách? Co chtěj hrát dál? Žádnej debatní kroužek....., trochu boje, lehce naznačený charaktery a ,,on“, POSLEDNÍ SVÝHO DRUHU! Říkám vám – ZAJÍMAVÝ!!! Uplést z hovna bič? (Ale jo...) Ovšem dokázat s ním prásknout? Tož zkuste tohle levňoučký povídání o hvězdných křížových výpravách.... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Už (nebo ještě?) trochu pamatuju. 2.) Jsem poslední svýho druhu 3.) Nesnáším drahý ,,sračky“. 4.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(30.8.2011)

 • tron
  **

  Trocha z núdze cnosť – nemali sme veľký rozpočet, ale mali sme chuť a pomerne dobrý scenár. Paradoxne, mizerný rozpočet (s tomu odpovedajúcimi maskami či kostýmami) môžeme brať ako umelecký zámer. Film sa odohráva vo vzdialenej budúcnosti, keď sa vo vesmíre medzi sebou bilo viacero rás, ktoré sa navzájom kvalitne poničili. Všetko je zlikvidované, zničené a otrieskané. Všetci (ktorí prežili) sú nervózni, sklamaní, nasratí. V konečnom efekte teda malý rozpočet filmu paradoxne skôr prospel. Ale napriek tomu... ak by som nevedel, že film je z roku 2010 a mal by som si tipnúť, z akého, tipoval by som max. 1992 - až TAK smiešne lacno vyzerá. Našťastie situáciu dosť vylepšuje scenár plný prekvapení.(22.2.2017)

 • Zeck
  ****

  Na tomhle filmu se ohromně podepsala jeho nízkorozpočtovost. Tvůrci by pravděpodobně předvedli mnohem víc, zapojili by tam více ras, více postav a více bojů, nedostatek peněz to všechno zhatil a tak zůstaly jen dobré masky a zajímavá zápletka. Stopáž je průměrně dlouhá, ale v tomto filmu občas působí nekonečně. Chvílemi nenabízí nic jiného, než chození po poušti a to je dost málo. Závěr je trochu překombinovaný, ale přesto celkem inteligentní. 66% 23.08. 2010(23.8.2010)

 • Jossie
  ****

  Velmi nevšední scifko s málo postavami, které je víc psychologické, než trikové. Mile mě překvapilo, že lidé jsou tu za ty kladné postavy, což v poslední době v tomto žánru moc nevidím (lidstvo jsou přece ty krvelačné bestie bez morálky, které nedělá nic jiného, než se mezi sebou vyvražďuje).(25.8.2010)

 • JFL
  ****

  Krátkometrážní snímky Sandyho Collory nastavily laťku očekávání vysoko, ale jeho celovečerní debut překvapí tím, jak málo s nimi má společného. Zatímco "Batman: Dead End" a "World's Finest" byly rozpustilé fanovské hrátky s komiksovými ikonami a předváděčky režisérových dovedností v oblasti masek, kostýmů a speciálních efektů, tentokrát na diváky čeká komorní příběh, jehož hlavním kladem je dramaturgicky vycizelovaný scénář a kde perfektní masky a kostýmy nejsou atrakcí, nýbrž rozvíjejí dramatický potenciál snímku. Zpočátku se sice vyprávění jeví jako schematické a z hlediska struktury průhledné (mechanické střídání záběrů postav v krajině a dialogových sekvencí), ale cestou k finále vysázenou několika nápaditými zvraty se posléze ukáže, že vše předchozí mělo smysl a nic nebylo jen tak pro efekt. Natočit film, kde 88 minut jen hrstka postav chodí pouští, skýtá mnohá úskalí, ale zde byla všechna bravurně překonána.(5.6.2010)

 • Segrestor
  ***

  Nějaká sloučenina Predátora a Boba Fetta běhá kousek za Hurghadou a cvičí existenciální formu sci-fi. Budiž, proč ne, kdybych neviděl film Můj nepřítel, hodně by se mi to líbilo, takhle jsem jen nahlížel do té bublaniny a čekal na akci či nějaké překvapení nebo nějaké dramatické vyvrcholení. To se nedostavilo. Na amatérský snímek skvělý, na profesionální film slabý. Druhý díl snad opustí od hraní šachu v poušti a bude lepší, akčnější a alespoň trochu originálnější.(22.9.2013)

 • xxmartinxx
  ***

  Když dostane schopný fanoušek půl milionu, může z toho jistě vzniknout něco dobrého. A taky že vzniklo. Jediná škoda je, že 90 minut se nedaří utáhnout. O kolik lepší by ten film byl zhruba o délce 60 minut? Škoda promarněné šance. 3 a 1/2(20.5.2013)

 • Gilmour93
  ***

  Poslední ze tří šmoulích Power Rangers a Kurt Russell chodí sem a tam po poušti jak Beduíni s Alzheimerem, dělají si naschvály, vyhrožují, kdo komu rozšlápne planetu a bacají se, až jim teče červená. Světe, div se, nakonec se z toho vyklube vesmírně nesmírné přátelství.. To je v kostce zápletka nízkorozpočtového sci-fi pana Collory, které sice opravdu vypadá velmi levně a je evidentní, že si jeho prostřednictvím autor udělal ohromnou radost, ale až na reverzní úvod (kdy nevíme, kdo je kdo) je Hunter Prey strašlivě neoriginální a vrávorá jako opilec na tenké čáře mezi vykrádáním a poctou dnes již kultovního Enemy Mine. Ubozí Cydoniané, když jim začne téct z nosu, musejí toho mít plné oči..(23.8.2010)

 • Hellboy
  *****

  Perfektní film, u něhož celovečerní délka není na škodu. Na to, že se jedná o dílo, ve kterém se vyskytuje méně než 10 osob, ale většinu času jde jen o pouhé dvě postavy, je to velmi napínavé, zvraty jsou nečekané, scénář je skvěle vypilovaný a dává smysl. ____ Dodatečně jsem zhlédl Petersonův film Enemy Mine, ale naštěstí se nejedná o žádné vykrádání, naopak Hunter Prey je téměř přiznanou poctou. Každopádně je jisté, že Sandy Collora bral Enemy Mine na vědomí a v podstatě na něj (myšlenkově) navazoval.(10.8.2010)

 • Dan9K
  ****

  Je to jednoduché a přesto vysoce efektní a zábavné. Odkazy (těžko říct, jestli všechny záměrné) na mnoho sci-fi filmů a přesto poměrně originální zážitek plný překvapení. Je to jako jeden díl probíhajícího seriálu, postavy se tu spolu baví, jako bychom je dávno znali, nevíme vůbe nic o těch mnoha konfliktech celého světa, no a ten konec, ten si opravdu o to pokračování říká! Jinak je to ale skvělá žánrová jednohubka. Komorní a nepříliš trikovou atmosféru rozhodně vítám.(7.10.2010)

 • LiVentura
  ****

  Dobrý nízkonákladový akčňák od známého "pokusného" režiséra a skvostného trikaře Hollywoodu. I s málem se dá udělat hodně!!(8.3.2012)

 • Ruut
  ***

  hororový nádech jen lehounce. Ale jasný důkaz, že solidní divadlo se dá udělat i za pár šupů. Mimochodem je to od stejnýho člověka co natočil zajímavý kraťas Batman:Dead End(16.2.2011)

 • S.Quentin QUALE
  ***

  Poměrně netradiční sci-fíčko, ve kterém se na jakési pouštní planetě nahánějí future vojáci při jakési komorní partyzánské válce světů. Mrknite do galerie, hodně vám napoví a o moc víc toho ani neuvidíte. Ke konci se trochu míchá kartama, ale na mdlém výsledku to nic moc už nezmění. Snaživý nízkorozpočťák, který může scifi fanouška pobavit, ale taky ne příliš zainteresovaného diváka slušně unudit. 66% je více než adekvátní.(3.7.2013)

 • Webb
  ***

  Nízkorozpočtová pocta scifi klasikám natočená za hodně minimální peníz s pár hercema v poušti. Film stojí hlavně na jednoduším postapokalyptickém příběhu a k němu dobře napsanému scénáři. Konec otevřel dveře pro další pokračování...(11.8.2010)

 • IQ Tiqe
  ***

  Loď ztroskotá na pusté planetě a zbylá posádka nahání uprchlého vězně pouští a skalami, které připomínají rodiště Anakina Skywalkera. Čistá sci-fi s nehloupým příběhem, který si pohrává s otázkou přežití rasy a je tahounem filmu. FIlm vystihuje slovo "jednoduchost", vastačí si s pár herci, prostředím a příběhem. # příběh 6 | hudba 6 | humor 0 | akce 3 | napětí 2 | pustil bych si znovu 5(26.8.2011)

 • AllShallFall
  ****

  Já jsem s tímto sci-fi spokojen, sice se to odehrává na jedné poušti. herecké obsazení jsou všehovšudy tři lidé. Ale vskutku mě to bavilo. Takový nízko - rozpočtový film, ale překvapil.(3.5.2011)

 • swamp
  ***

  Vůbec ne nezajímavá sci-fi, u které se sice mnohokrát zasmějete (v místech, kde to tvůrci pravděpodobně nechtěli) a párkrát si zaťukáte na čelo (v místech, kde to tvůrci určitě nechtěli), ale která uteče a baví.. a rozhodně nevadí, že si na ni už nikdy nevzpomenete. ;)(17.9.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace