poster

Šarlatová sůl

 • Mexiko

  Bajo la sal

 • angličtina

  Beneath the Salt

  (festivalový název)
 • USA

  Under the Salt

Mysteriózní / Thriller

Mexiko, 2008, 121 min

Režie:

Mario Muñoz

Předloha:

Angel Pulido (povídka)

Scénář:

Angel Pulido

Producenti:

Walter Navas

Kostýmy:

Marylin Fitoussi
(další profese)
 • *CARNIFEX*
  **

  Keď som včera večer pozeral film a dnes ráno už neviem o čom bol, to je aká vizitka? Asi by nebolo od veci, doplniť žáner “loutkový”, aby divák kompletne vedel, do čoho sa púšťa. Mexico naposledy zaujalo v 86’ počas MS vo futbale vďaka výkonom Marodonu, tak asi treba repete, lebo filmová tvorba ako taká, príliš zážitkov ponúknuť nedokáže ..(15.7.2020)

 • ..Anya
  ****

  Krásné prosluněné městečko ztracené kdesi uprostřed Mexika, kde se odehrávají záhadné vraždy mladých dívek. Originalita zápletky veškerá žádná, avšak atmosféra mexického zapadákova se může zalíbit. Příběhem provází sympatický emák, který ve svém volném čase buď pitvá mrtvoly nebo vytváří bizarní horory s panenkou Barbie a Kenem v hlavních rolích (jestli nic jiného, tak tohle prostě vidět musíte:)), posléze si nasadí sluchátka s fajnovou muzikou a jde si po svých...ztraceným slunným městečkem kdesi v Mexiku(4.6.2010)

 • obitus
  ****

  Temný thriller, při jehož sledování si možná vzpomenete na Insomnii nebo Epitafios. Příběh přivádí na scénu stárnoucího poldu, řešícího zmizení několika mladých dívek a chlapce, fanouška horrorů a zároveň syna majitele pohřebního ústavu, který se k tomu všemu tak nějak přichomítne. Spíš než na otevřené brutalitě a šokující pointě staví Bajo la sal na pomalém budování atmosféry a logickém příběhu. Bonusem určitě jsou záběry z loutkového filmu, který mladý hrdina natáčí...Škoda, že jako celek se film místy až nepříjemně táhne.(8.12.2009)

 • Gilmour93
  ***

  Ač odehrávající se v Mexiku a v prostředí salin, nemastné, neslané. Přesolená stopáž, okruh podezřelých je spíše úsečka o dvou bodech a do diváckých ran se dostává sůl v podobě žánrových klišé (detektiv zvenčí se škraloupem z minulosti, vykecávající se vrah). Loutkové vsuvky jsou fajn a na konci se možná skutálí po tváři slaná slza dojetí, nicméně má očekávání, že by se to mohlo zařadit po bok La Isla mínima, byla poněkud přehnaná..(2.7.2020)

 • gudaulin
  ***

  Pokud Šarlatová sůl částečně funguje, pak především díky snaze režiséra, hádám, že se Mario Munoz snažil upozornit na svou existenci zástupce amerických studií. Animované thrillerové vsuvky jsou působivé, ale scénář pouze recykluje mnohokrát použité žánrové motivy, neoplývá logikou, natož pak rafinovaností, a někdy je zbytečně k divákovi podbízivý - bylo nutné hrdinku představit jako striptýzovou tanečnici a prostitutku? Na jedno pokoukání je to akceptovatelná záležitost, ale z průměru žánru rozhodně nevybočuje. Celkový dojem: 55 %.(31.7.2020)