Šarlatová sůl

Angel Pulido

Walter Navas

Kostýmy:

Marylin Fitoussi

Ač odehrávající se v Mexiku a v prostředí salin, nemastné, neslané. Přesolená stopáž, okruh podezřelých je spíše úsečka o dvou bodech a do diváckých ran se dostává sůl v podobě žánrových klišé (detektiv zvenčí se škraloupem z minulosti, vykecávající se vrah). Loutkové vsuvky jsou fajn a na konci se možná skutálí po tváři slaná slza dojetí, nicméně má očekávání, že by se to mohlo zařadit po bok La Isla mínima, byla poněkud přehnaná..(2.7.2020)

Pokud Šarlatová sůl částečně funguje, pak především díky snaze režiséra, hádám, že se Mario Munoz snažil upozornit na svou existenci zástupce amerických studií. Animované thrillerové vsuvky jsou působivé, ale scénář pouze recykluje mnohokrát použité žánrové motivy, neoplývá logikou, natož pak rafinovaností, a někdy je zbytečně k divákovi podbízivý - bylo nutné hrdinku představit jako striptýzovou tanečnici a prostitutku? Na jedno pokoukání je to akceptovatelná záležitost, ale z průměru žánru rozhodně nevybočuje. Celkový dojem: 55 %.(31.7.2020)

Hezky film na dobrou noc! Vraždy v mexickém zapadákově přijede vyřešit suspendovaný detektiv z velkoměsta. Mělo to šmrnc i atmosféru. Někam do půlky filmu jsem uvěřil scenáristům a netušil kdo za tím vším stojí. Zápletky a byla zajímavá, bohužel nebyly postavy dost prokreslené. Chybělo mi tam širší pozadí příběhu, které bylo spíše jen líznuté,ale "bavil" jsem se dobře. Jsem zvědav co se mi bude dnes zdát.(28.6.2020)

Temný thriller, při jehož sledování si možná vzpomenete na Insomnii nebo Epitafios. Příběh přivádí na scénu stárnoucího poldu, řešícího zmizení několika mladých dívek a chlapce, fanouška horrorů a zároveň syna majitele pohřebního ústavu, který se k tomu všemu tak nějak přichomítne. Spíš než na otevřené brutalitě a šokující pointě staví Bajo la sal na pomalém budování atmosféry a logickém příběhu. Bonusem určitě jsou záběry z loutkového filmu, který mladý hrdina natáčí...Škoda, že jako celek se film místy až nepříjemně táhne.(8.12.2009)

Krásné prosluněné městečko ztracené kdesi uprostřed Mexika, kde se odehrávají záhadné vraždy mladých dívek. Originalita zápletky veškerá žádná, avšak atmosféra mexického zapadákova se může zalíbit. Příběhem provází sympatický emák, který ve svém volném čase buď pitvá mrtvoly nebo vytváří bizarní horory s panenkou Barbie a Kenem v hlavních rolích (jestli nic jiného, tak tohle prostě vidět musíte:)), posléze si nasadí sluchátka s fajnovou muzikou a jde si po svých...ztraceným slunným městečkem kdesi v Mexiku(4.6.2010)