Soundtrack David Arnold: 1. Heroes ,2. Come with Me ,3. Deeper Underground ,4. No Shelter [Godzilla] ,5. Air ,6. Running Knees ,7. Macy Day Parade ,8. Walk the Sky ,9. A320 ,10. Brain Stew [The Godzilla Remix] ,11. Out There ,12. Undercover ,13. Opening Titles ,14. Looking for Clues ,(12.5.2011)

Asi jeden z nejnudnejsich popkornovejch filmu. Herci hrajou celkem prumerne, jedinej Jean Reno je skutecne dobrej. Uvodni hodina, kdy Godzillu obevi, delaj ruzny vyzkumy atd. je silene nudna, pak nastesti pride prvni prestrelka, ktera je hodne husta, pak zas hodinu nudy, druha dobra prestrelka a pak zbytecne natahovanej konec s tim, ze Godzilla jeste zije. Navic v roce 1998 mohli triky vypadat slusne, ale ted mi prisla Gozdilla silene gumova, ani ne tak kdyz je videt cela, ale pri nejakejch blizkejch zaberech to byla fakt tragedie. A ty mlady Godzilly, to bych lepsi nasel v hrackarstvi. Celej pribeh se desne vlece, Godzilla v podstate nikoho nenapada, jen tak chodi po meste a navic nikde nejsou zadny vnitrnosti ani krev. Spis nez akcni thriller to je komedie. Ale to Emmerich asi v planu nemel.(28.5.2005)

Nadprůměrná hollywoodská zábava, která mě nenudila ani sebemenší chvilku. Vždycky bylo na co koukat. V čele celého filmu stojí dva nezpochybnitelní sympataci Jean Reno a Matthew Broderick, kteří film dostávají i do civilně osobní roviny. Blockbuster scény jsou udělány s největší láskou k tomuto žánru. Plus když k tomu přidáme svěží humor a milé detaily, nemohu hodnotit jinak. Já opravdu nevím co bych tomu vytknul, snad jen pár děr ve scénáři a jistou schématičnost děje.(18.4.2006)

Nejlepší Emmerich, který mě dokonce i zaskočil "pokračujícím" koncem (tehdy jsem vážně myslel, že už je konec). Není to tak příšerně patetické jako Den nezávislosti ani tak povrchní jako Patriot. Je to skvělý popcorn, který je korunován mou oblíbenou pasáží v Madison Square Garden. A postava Jeana Rena je neskutečně cool.(30.5.2005)

Režisér Roland Emmerich týmto snímkom divákom ponúka ďalší z radu jeho popkornových filmov. So štedrým rozpočtom sa mu opäť podarilo splniť očakávania. Nenáročný, ale zaujímavý námet o obrovskom zmutovanom monštre vyčíňajúcom v New Yorku. Dobré herecké obsadenie, plus európska hviezda ako bonus (Jean Reno). Filmové triky samozrejme na vysokej úrovni. Americký popkorn na tento spôsob mám celkom rád. ***(29.1.2008)

• - Pozadí úvodních titulků ukazuje leguána mořského (Amblyrhynchus cristatus), jehož mládě zmutuje do podoby rybožravé Zilly, a podvodní výbuch 20kilotunové bomby v laguně atolu Bikini. Ale striktně býložravý ještěr žije pouze na Galapážských ostrovech – víc než 11 500 km vzdušnou čarou od jaderného testu, který proběhl uprostřed roku 1946. (Zdroj: scienceblogs.com) (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Spoiler: Tento film měl být prvním dílem plánované trilogie, jenže držitelé licence neměli zájem dále pokračovat, a to hlavně kvůli špatným tržbám. Scénář 2. dílu: Dr. Niko Tatopoulos (Matthew Broderick) se stará o přeživší mládě Zilly, ožení s Audrey Timmondsovou (Maria Pitillo), přesune do Austrálie, setká s generálem Hicksem (Kevin Dunn) a postaví proti zmutovaným termitům a jejich okřídlené královně, která byla očividně inspirována božskou Mothrou – obří můrou. (Zdroj: makingofgodzilla.wordpress.com) (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Na zříceniny domů, které zlikviduje Godzilla padlo tolik suti, že by se z ní dalo postavit 50 nových domů. (Reiniš)