Ono to vlastne ani nie je Godzilla. Je to mix 90s (katastrofického) blockbustru a Jurského parku. Práve fakt, že je to úplne dokonalá 90s memorabilia, je najväčšou devízou filmu. Inak to ani nemožno brať vážne, lebo z japonskej ságy to nemá nič, samotná Godzilla je hrozne nadesignovaná a digitálne efekty sú mizerné aj na tú dobu, resp. tvorcovia nevedia nájsť ten magický kompromis medzi využívaním CGI a robotických modelov, čo urobilo z Jurského parku film, ktorý prežil dobu. Godzilla dobu neprežila, navždy ostala zavretá v 90tych rokoch. PS: Maria Pitillo je rozkošne otrasná!(1.6.2014)

Hollywoodsky uletený dinosaurí komplot obalený v emmerichovskom kabáte bez tvorcovskej originality, naplnený odpustiteľnými vizuálnymi či obsahovými chybičkami, ktorý je ale na druhej strane tak zábavný a uvoľňujúci, že nejde nepriasť blahom :-) Emmerich nie je režisér, ktorý by vedel akčné segmenty nejak príťažlivo ,,naštylizovať" (2012 o konci sveta je výnimka), no Godzilla patrí v jeho béčkovej tvorbe medzi tie vydarenejšie kúsky. A nech mi nikto netvrdí, že sa pritom nudil :) Americká "no sense" zábava pre celú rodinu.(14.8.2011)

• choze

Podobně jako Michael Bay po ARMAGEDDONU, i Roland Emmerich neměl po DNU NEZÁVISLOSTI kam stoupat a tak se musel vrátit z vesmíru zpátky na Zemi. A byl to ještě rozpačitější návrat než v případě Bayova PEARL HARBORU. Všechno, co na jeho opusu magnum fungovalo, tady nefunguje, je to krok zpátky snad ve všech směrech, hlavně ve výrazně nesympatických postavách, fatálně pomýleném obsazení a extrémně infantilním a trapném humoru. A ani ty triky a akční scény nejsou tak bombastické, i když závěrečná honička je zajímavá, vzhledem k tomu, že jejím aktérem je přerostlý ještěr. To vše navíc umocněné kvalitami zmíněného konkurenčního ARMAGEDDONU.(12.11.2007)

Dávám téměř plné hodnocení pouze za efekty a zvuk. Jinak jde samozřejmě o sračku největšího kalibru. Velkou sračku. Hloupost zde nezná mezí. Nejhloupější film, jaký jsem kdy viděl. A to prosím mám poctivě odkoukanou celou čtvrthodinu z Rodinných Pout. I přes neuvěřitelnou hloupost jsem se bavil. Ano, lví podíl na tom má Jean Reno, který je kouzelný. Hvězdy tedy za efekty a zvuk, a sympatickou Mariu Pitillo.(28.12.2005)

Jediná dobrá věc na tomhle filmu je Jean Reno. To jeho rozdání žvejkaček a následné žvejkání je nezapomenutelný, a tím se taky liší odzbytku filmu. Vlastně tu nejlepší scénu z něj ukázali v tý reklamě na Ford Ka, pamatujete? Jak ta noha dopadne a jediný auto, který vydrží je právě to výše zméněné. Ale tak konečná honička v taxíku s godzillou je fakt nádherná, to mušíte prostě uznat, i kdyby ste nechtěli. Tak hodně jsem se nepousmával už hodně dlouho, protože potvora, která v pohodě obelstí a předežene bojový vrtulník Apache a s obyčejným žlutým taxíkem má co dělat, aby si nezakousla vlastní ocas, to už je odvaha nejen režiséra, ale i scénáristy. Ale vlastně mě tak napadá, že je oba dělal ten samej člověk, tak to nic. To je dobrý. To byl jen Emmerich. Pravda je, že přestože je to patetickej blábol plnej hrozných hovadin a kiksů, kouká se na to lehce. Ale nic víc. Prostě jen další drahá slátanina na vydělání peněz, a to, přiznejme si, umí Emmerich sakra dobře (a i tady se mu to povedlo, vydělal celých šest milionů dollarů oproti 130 milionovýmu rozpočtu).(13.2.2006)

• - Studio Toho oficiálně přejmenovalo americkou Godzillu na Zillu, protože „ta hollywoodská je jenom normálním monstrem. Není Bohem.“ A navíc se svým vzhledem a schopnostmi značně liší od původní Gojiry, jež v průběhu pouhých 10 sekund filmu s podtitulem Fainaru uôzu (2004) ukáže, která (God)Zilla je lepší. (Zdroj: the-american-godzilla.wikia.com) (Taita89)

• - Tvůrci použili jako návnadu 2 000 umělých ryb. A k vytvoření konstantního deště bylo třeba 2 400 000 galonů vody. (Karlos80)

• - Ve výzbroji americké armády ve filmu se objevuje mimo jiné značně obstarožní kolové obrněné vozidlo M8 Greyhound z druhé světové války. (Marounek)