Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radyo
  ***

  Godzilla nakonec diváky zaujala asi jen svou fyzickou velikostí ve filmu. Přes bombastickou reklamu se totiž jedná o zcela průměrný dobrodružný snímek s velkými ambicemi, které by ovšem asi nedokázal naplnit ani se zcela jiným štábem a hereckým obsazením. Ono totiž na příběhu monstra pustošícího New York není zase tak moc co vyšperkovat (kromě triků) a čekat od herců oscarové výkony, když stejně všichni jdou do kina jen na tu přerostlou ještěrku, to je asi také zbytečné.(13.8.2002)

 • salahadin
  *

  Celou dobu mi v mysli tanulo jedno jediné hodnocení, které nabývalo godzillích rozměrů a opakovalo se počtem nakladených vajec - jak je to drahý, tak je to blbý. Já ale blahosklonně pominu tu horu logických nesmyslů (žádné problémy se statikou? apod.), protože umělecká licence dovoluje filmařům natočit jakkoli blbej kus. Emmerich má právo točit neskutečně blbé filmy. Ale kdyby si tu blbost přiznaly, byly by alespoň zábavné. Filmovým mečem tudíž stínám Godzillu slovy: celý film je nesmysl a špatně natočený. Jedna hvězda je za emerycké žvejkačky ve francouzských ústních dutinách. To mě pobavilo.(28.2.2008)

 • MM_Ramone
  ***

  Režisér Roland Emmerich týmto snímkom divákom ponúka ďalší z radu jeho popkornových filmov. So štedrým rozpočtom sa mu opäť podarilo splniť očakávania. Nenáročný, ale zaujímavý námet o obrovskom zmutovanom monštre vyčíňajúcom v New Yorku. Dobré herecké obsadenie, plus európska hviezda ako bonus (Jean Reno). Filmové triky samozrejme na vysokej úrovni. Americký popkorn na tento spôsob mám celkom rád. ***(29.1.2008)

 • JohnnyD
  ***

  Ono to vlastne ani nie je Godzilla. Je to mix 90s (katastrofického) blockbustru a Jurského parku. Práve fakt, že je to úplne dokonalá 90s memorabilia, je najväčšou devízou filmu. Inak to ani nemožno brať vážne, lebo z japonskej ságy to nemá nič, samotná Godzilla je hrozne nadesignovaná a digitálne efekty sú mizerné aj na tú dobu, resp. tvorcovia nevedia nájsť ten magický kompromis medzi využívaním CGI a robotických modelov, čo urobilo z Jurského parku film, ktorý prežil dobu. Godzilla dobu neprežila, navždy ostala zavretá v 90tych rokoch. PS: Maria Pitillo je rozkošne otrasná!(1.6.2014)

 • Malarkey
  ****

  Když jsem byl malý pamatuju si, jak se v půjčovně na kazetu Godzilly čekalo třeba měsíc dopředu. Ta očekávání byla neskutečná a nutno dodat, že celkový výsledek zas tak špatný nebyl. Sice je to neskutečně pitomé, což se nedá upřít, ale na druhou stranu efekty jsou tak skvělé a herecké výkony představitelů natolik věrohodné, že takové hodnocení zde si Godzilla snad ani nezaslouží, i když tahle je Americká až hanba. Musím říct, že mám tenhle film vcelku rád jako řadu jiných filmů, do kterých se Roland Emmerich s vervou pustí viz. například Hvězdná brána.(30.9.2007)

 • - Na vrtulníku Piasecki H-21B, který přiletí do Černobylu pro Dr. Nika Tatopoulose (Matthew Broderick), je hvězda s bílým a červeným lemem – označení sovětského bojového letectva. (Zdroj: the-american-godzilla.wikia.com) (Mr.Hudson)

 • - Když Godzila honí taxík, je jasně vidět, jak se nápis na střeše hýbe ze strany ze stranu. O pár momentů později je však nápis opět pevně přidělán. (Mr.Hudson)

 • - Spoiler: Tento film měl být prvním dílem plánované trilogie, jenže držitelé licence neměli zájem dále pokračovat, a to hlavně kvůli špatným tržbám. Scénář 2. dílu: Dr. Niko Tatopoulos (Matthew Broderick) se stará o přeživší mládě Zilly, ožení s Audrey Timmondsovou (Maria Pitillo), přesune do Austrálie, setká s generálem Hicksem (Kevin Dunn) a postaví proti zmutovaným termitům a jejich okřídlené královně, která byla očividně inspirována božskou Mothrou – obří můrou. (Zdroj: makingofgodzilla.wordpress.com) (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace