Emmerich je megaloman a musím přiznat, že na jeho ničení, naší matičky země se dívám poměrně rád. Obvykle se totiž jedná o USA (velice uspokojující) konkrétněji pak New York, kterým tentokrát nechal prohnat známého japonského ještěra. Nicméně k čemu je všechno to ničení a uchvatné triky, když snímek nepřinse nic nového. Nick Tatopoulos jako by vypadl z oka Danielu Jacksonovi ze Emmerichova předchozího počinu HVĚZDNÁ BRÁNA a najdeme tady dokonce i O'Neilla, sice je už suspendovaný na seržanta, ale asi jste pochopili na co narážím. No stejně tak je to s celým příběhem, na který se sice příjemně dívá, ale jede stále a jenom podle přesně zaběhlých kolejí, které jsme viděli už miliónkrát. GODZILLA je tak díky vynikajícím trikům a Jeanu Renovi, odpočinkový film ve kterém vidíme další z mnoha Emmerichový způsobů "Jak zničit ameriku". Nic víc, nic míň. No a konec? Jsem upřímně zvědavý jestli se někdo někdy nechá zlákat ke GODZILLE 2. Taková příležitost se přece musí chytit za pačesy. Nebo raději ne? ;)(7.8.2006)

Ďalšia Emmerichova self-obhajoba jeho vlastnej stupidity a impotentnej kreatívnosti. Z tucta starších filmov o všemožných jašteroch zmiešaný koktejl popcornovej zábavy, ktorý vyzerá ako malinovo-nugátová torta, ale chutí ako zmoknuté psie chlpy. Matthew Broderick je na hlavnú (ľudskú) rolu príliš nezaujímavý, Maria Pitillo je uvrieskaná hysterka na okamžitý odstrel a nukleárna jašterica, vysoká ako menší mrakodrap, sa bez jediného otrasu a akéhokoľvek hluku premáva úzkymi tunelmi manhattanského metra. Prečo vlastne dávam tejto veci až tri hviezdičky? Preto, lebo je to priemer medzi jednou a piatimi. Tá jedna ide duu Emmerich/Devlin a tých päť chlapcom od vizuálnych efektov. A tiež kvôli Jeanovi Renovi. Keby ste náhodou nechápali, ako sa do tohto prúseru chudák dostal, on to zdôvodňuje pocitom zodpovednosti za testovacie nukleárne výbuchy, ktoré spáchala jeho krajina v oblasti Francúzskej Polynézie. Ale možno sú to kecy a v skutočnosti si chcel iba zarobiť na ďalšie krabice mlieka do svojej chladničky. :)(11.4.2002)

Kdyby Emmerich neokopíroval v poslední půlhodině Jurský Park, bylo by to přímo zoufalé. Ani tak to není žádná pecka, ale malé Godzilly a záverečná honička v taxíku před rozuřeným dospělým samcem se víceméně povedly. Godzillu zrovna v New Yorku už prosím ne. Broderick se do role vůbec nehodí a casting hlavní ženské hrdinky je také poněkud zvláštní. 50%(5.12.2015)

Tak na jednu slušnou podívanou to stačí. Trochu to připomene Jurský park, ale jen okrajově - na Jurský park to moc nemá. Film má výborný příběh, který sice mohl být lepší, film nemůže ani nudit, je zde dost akce, kdy Godzilla ničí město a uniká. Konec filmu byl ale přehnaný, kdy tam byly i Godzillí mládata + trapné scény k tomu. Hudba průměr. Film mi asi nejlépe nesedl, celkem to šlo, ale chybělo toho dost, na jedno podívaní to bohatě stačí - divák se pobaví. Nic víc ale. Proto film hodnotím jen na 57% = ***(19.11.2012)

Na prvý krát ma to oslovilo trochu o niečo viac. Podla mňa to nieje zas až taký špatný film, priznávam, že je tu ale kopec nezmyselností. Emmerich ma rád veľké veci a tu je to vidno.Veľká Godzilla, veľké deštrukcie ... Niektoré akcie sa mi celkom páčili.Inak hlavné herecké obsadenie je celkom fajn - Reno s Broderickom. 65% - 3*(18.10.2009)

• - Teaser nazvaný „Muzeum", jenž promítali před filmem Muži v černém (1997), stál 600 000 $, což je v přepočtu něco málo přes 20 000 000 Kč. V této krátké upoutávce vidíme obrovské chodidlo Zilly, která prošlápne střechu a zašlápne kostru T-Rexe. (HellFire)

• - Na vrtulníku Piasecki H-21B, který přiletí do Černobylu pro Dr. Nika Tatopoulose (Matthew Broderick), je hvězda s bílým a červeným lemem – označení sovětského bojového letectva. (Zdroj: the-american-godzilla.wikia.com) (Mr.Hudson)

• - Tento film je spíše remakem snímku Obluda z hloubi 20 000 sáhů (1953). (Zdroj: godzillatemple.com) (Cetnik_42)