Režisér Roland Emmerich týmto snímkom divákom ponúka ďalší z radu jeho popkornových filmov. So štedrým rozpočtom sa mu opäť podarilo splniť očakávania. Nenáročný, ale zaujímavý námet o obrovskom zmutovanom monštre vyčíňajúcom v New Yorku. Dobré herecké obsadenie, plus európska hviezda ako bonus (Jean Reno). Filmové triky samozrejme na vysokej úrovni. Americký popkorn na tento spôsob mám celkom rád. ***(29.1.2008)

• flanker.27

Tak tady soudruzi, tady totiž přestává veškerá legrace. Ohromná Godzilla uhýbající před raketami, to už je trochu moc. A to provrtávání podzemí a baráků bez jakéhokoli narušení statiky, toho jsem měl být ušetřen. Navíc to ani technicky není nic moc, takže ani coby akční film to nefunguje. Update po letech Nevím, zda je to dáno předvečerem silvestra 2010, leč nějak jsem si řekl proč to házet do odpadu, když je to tak převesele blbé.(11.4.2006)

Když jsem byl malý pamatuju si, jak se v půjčovně na kazetu Godzilly čekalo třeba měsíc dopředu. Ta očekávání byla neskutečná a nutno dodat, že celkový výsledek zas tak špatný nebyl. Sice je to neskutečně pitomé, což se nedá upřít, ale na druhou stranu efekty jsou tak skvělé a herecké výkony představitelů natolik věrohodné, že takové hodnocení zde si Godzilla snad ani nezaslouží, i když tahle je Americká až hanba. Musím říct, že mám tenhle film vcelku rád jako řadu jiných filmů, do kterých se Roland Emmerich s vervou pustí viz. například Hvězdná brána.(30.9.2007)

Sice je to ptákovina jako hrom, která atmosférou původní Godzille nesahá ani po kotníky, ale koukatelnej film to je. Už je to delší dobu co jsem uvažoval, proč všechny filmy tohoto druhu končej v New Yorku? A že být jeho obyvatel, už bych začal být paranoidní. No a ono se to docela částečně vyplnilo. :-(((3.6.2003)

Masivní reklamní kampaň, obrovská očekávání, velkohubé výkřiky a nakonec zase jen Emmerich... Ten napodruhé zkusil jinačí nestvůru - konkrétně Godzillu, to však dupnul do vosího hnízda, jelikož mnoho znalců původní Japonské klasiky chystali žihadla ještě před první minutou. Nakonec je ani nemuseli moc ospravedlnit. Casting nepovedený, triky příliš standartní. Stupidní scénář pak z možného velkofilmu dělá lacinou frašku. Takže Godzilla příště zaseje vítr zase pěkně v Japonsku, věřte sinpovi.(27.2.2006)

• - Tento film obsadil 3. místo mezi celosvětově nejvýdělečnější snímky roku 1998. Druhé uzmul Zachraňte vojína Ryana a první téměř nevyhnutelný Armageddon. (Terva)

• - Ve 28. minutě filmu si můžeme všimnout, že TV vysílá seriál Barney a jeho přátelé (od r. 1992). A 51. minuta nám ukazuje scénu ze – 62. minuty – snímku Přišlo to z hlubin moře (1955). (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Spoiler: Tento film měl být prvním dílem plánované trilogie, jenže držitelé licence neměli zájem dále pokračovat, a to hlavně kvůli špatným tržbám. Scénář 2. dílu: Dr. Niko Tatopoulos (Matthew Broderick) se stará o přeživší mládě Zilly, ožení s Audrey Timmondsovou (Maria Pitillo), přesune do Austrálie, setká s generálem Hicksem (Kevin Dunn) a postaví proti zmutovaným termitům a jejich okřídlené královně, která byla očividně inspirována božskou Mothrou – obří můrou. (Zdroj: makingofgodzilla.wordpress.com) (Zdroj: ČSFD.cz)