Scénář: Dean Devlin, Roland Emmerich .. Ani ne tak Godzilla (to jen aby se to dobře prodalo), ale radioaktivitou zmutovaná ještěrka se zde skutečně předvádí a docela efektivně demoluje (jak jinak než) New York a dává zabrat celé slavné US Army:-). Ale když se do hry vloží Jean Reno.. Povedenou akcí a triky našlapaný blockbuster postavený na neobjevným, slaboučkým (pro tuhle kategorii však standardním) příběhu. Co naplat, je to béčko, kde zábava a nadsázka je vidět na každém obřím kroku. Po přečtení několika okolních komentářů musím za sebe konstatovat, že jsem se příjemně bavil a to hlavně proto, že mě jméno Roland Emmerich a jeho tvorba (až na výjimky) nijak neodrazuje a třeba Independence Day mám skutečně rád se vším všudy!! Jak vidím, spousta lidí tohle nechápe a nesnáší.. 65%.(21.4.2005)

Godzilla je výplod béčkového mozku do takové míry, že měřítkem jejího úspěchu již nejsou odvěké sympatie směřované k fascinaci něčím obludně silným a zdánlivě neporazitelným, nýbrž pouze Emmerichova tradiční víra v široké obecenstvo s tolerancí pro film, který je hloupoučký a navíc neuctivý k předchůdcům, avšak vizuálně působí tak cool, že na to do toho kina stejně vyrazíme. Ale německý demolition man právě tohle umí jako málokdo a jeho vize střetnutí hrdinné (avšak překvapivě dementní) americké armády se slavnou přerostlou ještěrkou, jakkoli roztomile nelogická a směšně megalomanská, opravdu vypadá jako splněný sen většiny malých kluků, kteří si při slově Godzilla představili právě tolik zkázy a zašlapaných troubů v uniformě, kolik pro film "obětoval" i pan Emmerich. Navíc tomu všemu strašně vyhovuje cílený humor a hlavně Jean Reno, jehož postava se nakonec zformovala do velmi ikonické podoby. A kdo se nebavil nad parádně sestříhanou a nahláškovanou auto-godzillovou honičkou, ten s odpuštěním snad není normální. Dříve nadšení, dnes a s přihlédnutím k epickému Edwardsovu remaku pouze taková malá neškodná radost.. 3 a 1/2*(26.5.2014)

Na prvý krát ma to oslovilo trochu o niečo viac. Podla mňa to nieje zas až taký špatný film, priznávam, že je tu ale kopec nezmyselností. Emmerich ma rád veľké veci a tu je to vidno.Veľká Godzilla, veľké deštrukcie ... Niektoré akcie sa mi celkom páčili.Inak hlavné herecké obsadenie je celkom fajn - Reno s Broderickom. 65% - 3*(18.10.2009)

• tron

„Človeče, práve ste urobili viac škody, ako tá obluda!“ – „Upokojte sa, pane. Dajte si cukríky.“ Svojho času ešte väčšie kino-sklamanie, ako STRATENÝ SVET: JURSKÝ PARK. V lete 1998 som na otm bol v kine a neskutočne som sa nudil. Roland Emmerich Dňom nezávislosti nastavil latku príliš privysoko. Nie je to však len v očakávaniach; i po rokoch je americká GODZILLA podpriemerným a nezáživným katastrofickým monster trilerom. Na jeden klad (fajn počítačové triky, Jean "francúzsky John Wayne" Reno) pripadá desať mínusov (zbytočne dlhá minutáž, biedny scenár, nelogické kotrmelce). Kapitolou samou osebe je príšerný kasting, kde mimo Rena a snaživého Hanka Azariu nezaujme už nikto. Neviem, komu napadlo obsadiť do titulných úloh Mariu Pitillo (koho???) a Matthewa Brodericka (Matthew Brodericka!!!), ale možno to nedomyslel do konca. GODZILLA je fádna rutina, ktorá iba zriedka lapí stratený dych (mám pocit, že naplno sa rozbehne až vo finále - a to už je neskoro).(5.12.2004)

Roland Emmerich mi přichystal po Dnu nezávislosti, u kterého jsem se slušně bavil, celkem zklamání. Godzille chybí lepší akce a celkem je to docela nudný a tudíž i dost dlouhý (140 minut je opravdu dost přestřelená stopáž). Jediné co po skončení Godzilly vím, že už se na to podruhé téměř s jistotou nepodívám :). Dvě a půl hvězdičky....(15.9.2007)

• - Na zříceniny domů, které zlikviduje Godzilla padlo tolik suti, že by se z ní dalo postavit 50 nových domů. (Reiniš)

• - Spoiler: Ted Elliott a Terry Rossio napsali původní scénář (9. 12. 1994) k filmu, jehož děj pojednával o bájné civilizaci, která prozřetelně vytvořila – podle dinosauří šablony – tvora nazvaného „Godzilla“, jenž chrlí oheň, a nechala ho ve stázi. Během příběhu, který měl režírovat Jan de Bont, se na Zemi zřítí mimozemská sonda a ta postaví – z okolního genetického materiálu – monstrum jménem „Gryphon“, jež metá blesky, aby reprodukovalo samo sebe, vyhladilo dominantní formy života a dobylo svět pro brzké příchozí z dalekých hvězd. Pointa je skoro stejná jako v Ohnivém kruhu (2013). (Zdroj: scifijapan.com) (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve výzbroji americké armády ve filmu se objevuje mimo jiné značně obstarožní kolové obrněné vozidlo M8 Greyhound z druhé světové války. (Marounek)