Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (762)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Godzilla nakonec diváky zaujala asi jen svou fyzickou velikostí ve filmu. Přes bombastickou reklamu se totiž jedná o zcela průměrný dobrodružný snímek s velkými ambicemi, které by ovšem asi nedokázal naplnit ani se zcela jiným štábem a hereckým obsazením. Ono totiž na příběhu monstra pustošícího New York není zase tak moc co vyšperkovat (kromě triků) a čekat od herců oscarové výkony, když stejně všichni jdou do kina jen na tu přerostlou ještěrku, to je asi také zbytečné. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Z desiatok starších filmov o všemožných jašteroch zmiešaný nemastný-neslaný koktejl popcornovej zábavy. Matthew Broderick je na hlavnú rolu nezaujímavý, Maria Pitillo je uvrieskaná hysterka a nukleárna jašterica, vysoká ako menší mrakodrap, sa bez jediného otrasu alebo hluku premáva úzkymi tunelmi newyorského metra. Prečo dávam Godzille tri hviezdy? Pretože sú priemerom medzi jednou a piatimi. Jedna ide duu Roland Emmerich / Dean Devlin a päť majstrom od vizuálnych efektov. A tiež pre odľahčeného Jeana Rena. Účasť v tomto prúsere zdôvodňuje pocitom zodpovednosti za testovacie nukleárne výbuchy, ktoré spáchala jeho rodná krajina v oblasti Francúzskej Polynézie. ()

Reklama

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Zpočátku svěží podíváná, která však postupem času ztrácí na atraktivitě a veškerý její půvab se ztrácí v monotónosti a nudě, která pramení ze zbytečného prodlužování některých situací. Naštěstí chytá film druhý dech ve chvíli, kdy na scénu nastupují mláďátka (což je ostatně nejlepší moment snímku)... ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Příšerně dlouhé, příšerně naivní, s kašpárkem Matthew Broderickem v hlavní roli. Chtělo by se říct, že je to totéž jako Den Nezávislosti - ten ale necpal všude možně jakési komediální vsuvky, prostě jen valil na diváka tu lavinu akce a patosu a měl k dispozici podstatně vhodnější sestavu herců a hereček. Obrovská výprava prostě neudělá všechno, pokud ji patřičně nedoprovodíte. Ani v rámci žánru "100% fun, 0% logic" není moc o co stát. 40% ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tak tady Roland šlápl do hnoje. Godzilla co přípomíná obsazení Jurskýho parku a to nejen vizuálně, ale i pohyby, vajíčka co připomínají Vetřelce a nudná přeplácaná digitální akce k tomu. Fuj tajbl, za tohle bych tvůrcům nedal týden nežrat. Jediný důvod proč nedám odpad, je Jean Reno sice mně smysl jeho postavy občas úplně unikal, ale alespoň má charisma a když má scénu film rázem stoupne na atraktivitě, ovšem to je hodně špatná vizitka pro ostatní z čehož vyplývá, že ani casting se nepovedl. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (41)

  • Ve scéně na začátku filmu je možné vidět kompletní stopu Godzilly i s patou v zemi. Avšak ve scéně, kdy Godzilla prochází městem, je jasně viditelné, že k chůzi používá jen část nohy od prstů po klouby prstů. (Nevka)
  • Natáčelo se v New Yorku, New Jersey, Los Angeles a na Havaji. (PaTeXx)
  • Na videopáske, ktorú Tim pozerá na ostrove v stane, je vidieť poškodenú loď na mori. No pri obhliadke lode na pobreží je vidieť, že to je iná loď s iným poškodením. (Van_der_Ovec)

Související novinky

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Držitel cen Grammy a Emmy, britský skladatel David Arnold, chystá na neděli 5. června svůj první koncert v České republice. Autor hudby k velkofilmům Hvězdná brána, Den nezávislosti, Casino Royale a… (více)

Reklama

Reklama