• Jordan

Tento film prakticky nemá chybu. Je sám chybou. Ak ho vôbec pri jeho kolosálnej metráži chcete dopozerať v akom-takom mentálnom zdraví a psychickej pohode, musíte k nemu pristupovať ako ku komédii. K béčkovej komédii. Kopec hlášok, ktoré na vás chrlia ploské, nereálne figúrky, úplna rezignácia na logiku, vyslovene smiešne scény, totálne nezvládnuté prechody medzi zlými akčnými sekvenciamia a úplne prvoplánovou klišé romantikou... a k tomu scenár, ktorý je jedno veľké faux pas a takmer nič tu nefunguje, všetko je buď schválnosť alebo nelogickosť... po pol hodine som si hovoril, o čom to preboha ešte skoro 2 hodiny bude? A nebolo to o ničom. Godžira prišla, pošliapala amíkom po hlavách a zmizla - aby sa mohli postavy porozprávať a hlavne aby sa mohla rozvinúť najsmiešnejšia a najfádnejšia asexuálna romantická linka bez ducha a bez iskrenia: medzi smiešnym broderickom a barbinovskou, insitnou pitiolovou... potom sa godžira znova vyrojila, zabili ju, ale prišlo kopec menších godžír, takže to začalo vyzerať ako zlá a nepodarená kópia jurského parku dvojky... príšery boli príšerné a napätie nulové. ale toľko srandy sme s frajerkou už dávno pri žiadnej komédii nezažili. lietajúci taxík!(25.9.2013)

Roland Emmerich mi přichystal po Dnu nezávislosti, u kterého jsem se slušně bavil, celkem zklamání. Godzille chybí lepší akce a celkem je to docela nudný a tudíž i dost dlouhý (140 minut je opravdu dost přestřelená stopáž). Jediné co po skončení Godzilly vím, že už se na to podruhé téměř s jistotou nepodívám :). Dvě a půl hvězdičky....(15.9.2007)

Pamatuji si v kině když jsem jako mladý kluk mlsal atmosféru ve velkém (vizuální efekty jsou skvělé). Ale Roland Emmerich (král popcornu) vše potopil až na samé dno. V japonském originálu se človíček v obleku retardovaně potácel mezi kulisy, ale pořád to bylo cool. Dnes se můžu k remaku jen pousmát. A to jsi měl tolik peněz Emmerichu !(11.9.2011)

• flanker.27

Tak tady soudruzi, tady totiž přestává veškerá legrace. Ohromná Godzilla uhýbající před raketami, to už je trochu moc. A to provrtávání podzemí a baráků bez jakéhokoli narušení statiky, toho jsem měl být ušetřen. Navíc to ani technicky není nic moc, takže ani coby akční film to nefunguje. Update po letech Nevím, zda je to dáno předvečerem silvestra 2010, leč nějak jsem si řekl proč to házet do odpadu, když je to tak převesele blbé.(11.4.2006)

• Marigold

Je to velké, je to blbé, točil to Roland Emmerich. Ne, já si na toho chlapl nezasedl, zpočátku jsem nevěděl, kdo to točil, ale když jsem prohlédl filmografii tohoto pána, bylo mi všechno jasné. Co mi ale není jasné, jak někdo může vynaložit tolik peněz na propagaci filmu, který měl ve scénáři napsáno zřejmě jen "bude to velké a všechno to rozšlápne a bude se prodávat jako plastová figurka v menu strýčka Donalda". Proč v takové ubohosti hraje i Jean Reno je mi záhadou, ale co, všichni potřebují z něčeho žít... Tento hollywoodský směr "hodně efetků, málo příběhu" je zhůvěřilost, které se budu do budoucna vyhýbat. Snad aspoň Peter Jackson se svým King Kongem nastaví nový standard. Rolandíku, kluku ušatá, tak si to přiznej, nemáš tak krutý nedostatek talentu, abys byl vtipný jako Woodovic Eda... Máš nedostatek, který obtěžuje.(25.1.2004)

• - Tento film je spíše remakem snímku Obluda z hloubi 20 000 sáhů (1953). (Zdroj: godzillatemple.com) (Cetnik_42)

• - Spoiler: Tento film měl být prvním dílem plánované trilogie, jenže držitelé licence neměli zájem dále pokračovat, a to hlavně kvůli špatným tržbám. Scénář 2. dílu: Dr. Niko Tatopoulos (Matthew Broderick) se stará o přeživší mládě Zilly, ožení s Audrey Timmondsovou (Maria Pitillo), přesune do Austrálie, setká s generálem Hicksem (Kevin Dunn) a postaví proti zmutovaným termitům a jejich okřídlené královně, která byla očividně inspirována božskou Mothrou – obří můrou. (Zdroj: makingofgodzilla.wordpress.com) (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Úvodní titulky nám připomínají jaderné zkoušky na atolu Mururoa ve Francouzské Polynésii, které probíhaly v letech 1966–1996. (-bad-mad-wolf-)