Mnohi nemaju radi Emmericha kvoli jeho prehnanosti pri tzv. popcornovych filmoch, akym je trebars tento film, ale aj v roku 2011 som si vychutnal reprizu Godzilly podobne rovnako, ako aj v roku 1998. Taky sci-fi thriller CLOVERFIELD / MONSTRUM (2008) sa mi sice pacil viac, lebo tam bola akasi vaznost a autentickost rucnej kamery, ale Godzilla bol cisty popcornak, stvoreny pre zabavu a natoceny tak, aby nebol mladezi nepristupny. Mne osobne sa to opät pacilo a nemozem dat menej, ako 4 *, kedze vizualne efekty boli na tu dobu slusne natocene, pribeh bol zabavny a pozrel som si to cez domace kino pricom basovy zvuk subwoofera urobilo pri sledovani filmu tiez svoje caro. _______ Matthew Broderick - (Dr. Niko Tatopoulos) +++ Jean Reno - (Philippe Roaché) +++ Maria Pitillo - (Audrey Timmonds) +++ Hank Azaria - (Kameraman - Victor 'Animal' Palotti) +++ Kevin Dunn - (Plukovník Hicks) +++ Michael Lerner - (Major Ebert) +++ Harry Shearer - (Charles Caiman) +++ Arabella Field - (Lucy Palotti) +++ Produkcia: Roland Emmerich, Dean Devlin +++(11.7.2011)

Jediná dobrá věc na tomhle filmu je Jean Reno. To jeho rozdání žvejkaček a následné žvejkání je nezapomenutelný, a tím se taky liší odzbytku filmu. Vlastně tu nejlepší scénu z něj ukázali v tý reklamě na Ford Ka, pamatujete? Jak ta noha dopadne a jediný auto, který vydrží je právě to výše zméněné. Ale tak konečná honička v taxíku s godzillou je fakt nádherná, to mušíte prostě uznat, i kdyby ste nechtěli. Tak hodně jsem se nepousmával už hodně dlouho, protože potvora, která v pohodě obelstí a předežene bojový vrtulník Apache a s obyčejným žlutým taxíkem má co dělat, aby si nezakousla vlastní ocas, to už je odvaha nejen režiséra, ale i scénáristy. Ale vlastně mě tak napadá, že je oba dělal ten samej člověk, tak to nic. To je dobrý. To byl jen Emmerich. Pravda je, že přestože je to patetickej blábol plnej hrozných hovadin a kiksů, kouká se na to lehce. Ale nic víc. Prostě jen další drahá slátanina na vydělání peněz, a to, přiznejme si, umí Emmerich sakra dobře (a i tady se mu to povedlo, vydělal celých šest milionů dollarů oproti 130 milionovýmu rozpočtu).(13.2.2006)

Viděla jsem to naposledy strašně dávno a pamatuju si, že se mi to dost líbilo. Tak teď už se mi líbilo mnohem míň. Ta digitální Godzilla ještě ušla, pár scén taky, ale konec á la "Jurský park" byl dost mimo a stejně mimo byla většina nudných a nudně zahraných postav, z nichž vyniká a) Reno a za b)Godzilla. Ale pozor, pořád je to lepší než Emmerichův Patriot, aspoň to neotravuje mudrováním prezidentů a mám pocit, že se tam ani nikdo hrdinsky neobětoval.(25.11.2010)

Zmutovaná tlapa si usmyslela, že New York vypadá moc vymazleně, singl Puff Daddyho burácí, takže nic nestojí v cestě tomu, aby se zřítilo pár mrakodrapů. Kultovní japonské monstrum, francouzské atomové pokusy, doktor zkoumající dešťovky na Ukrajině, americké velkoměsto jako ideální půda pro demolici a jeden Němec, který kdesi v pozadí pořádá veselé katastrofické orgie. Roland Emmerich, jak je dobře známo, se řídí heslem „čím větší, tím lepší“. Jeho destruktivní představivost nezná mezí, takže když se Godzilla na čas vytratí, nahradí ji právě vylíhlá mláďata, která musejí teprve dorůst, ale k tomu je potřeba čerstvá potrava. Prostě Emmerich tady nepřináší žádné umění, moc dobře ví, že tvoří jednoduchou, ale efektivní zábavu. Dejme stranou, že obrovská příšera najednou zmizí a vojenská technika ji nemůže vypátrat, horší je to s dynamikou příběhu. První nálet ničitele je impozantní, triky působí moc fajn, ale v dalších výletech do civilizace to vypadá, jako by se na nich podílel snad i jiný tým trikařů. Působí těžkopádně, místy i lacině a průhledně. Děj se mimo destruktivní akci vleče, je řídký a bez gradace. Hlavní postavy jsou nezajímavé, jejich trable diváka nudí a jak to asi bylo s několik let starou žádostí o ruku, je opravdu všem šumák. Pokud by si dala Godzilla mdlého Matthewa Brodericka ke svačině, nikomu by to nevadilo, pokud by zblajzla Jeana Rena, to už by někteří i slzu zamáčkli.(8.4.2016)

Když tenhle film přišel do kin, bylo mi patnáct a považoval jsem Godzillu (i díky obrovské mediální masáži) za jeden z největších blockbusterů, který jsem tehdy dosud spatřil. Dnes už na filmu vidím spoustu nedostatků, ale i po letech je to pro mě příjemná popcornová oddychovka, se sympatickým Matthew Broderickem a drsňáckým Jeanem Reno. Především to jeho americké žvýkání, mě vždy spolehlivě pobaví.(10.3.2020)

• - Tento film obsadil 3. místo mezi celosvětově nejvýdělečnější snímky roku 1998. Druhé uzmul Zachraňte vojína Ryana a první téměř nevyhnutelný Armageddon. (Terva)

• - Úvodní titulky nám připomínají jaderné zkoušky na atolu Mururoa ve Francouzské Polynésii, které probíhaly v letech 1966–1996. (-bad-mad-wolf-)

• - Na vrtulníku Piasecki H-21B, který přiletí do Černobylu pro Dr. Nika Tatopoulose (Matthew Broderick), je hvězda s bílým a červeným lemem – označení sovětského bojového letectva. (Zdroj: the-american-godzilla.wikia.com) (Mr.Hudson)