Jediná dobrá věc na tomhle filmu je Jean Reno. To jeho rozdání žvejkaček a následné žvejkání je nezapomenutelný, a tím se taky liší odzbytku filmu. Vlastně tu nejlepší scénu z něj ukázali v tý reklamě na Ford Ka, pamatujete? Jak ta noha dopadne a jediný auto, který vydrží je právě to výše zméněné. Ale tak konečná honička v taxíku s godzillou je fakt nádherná, to mušíte prostě uznat, i kdyby ste nechtěli. Tak hodně jsem se nepousmával už hodně dlouho, protože potvora, která v pohodě obelstí a předežene bojový vrtulník Apache a s obyčejným žlutým taxíkem má co dělat, aby si nezakousla vlastní ocas, to už je odvaha nejen režiséra, ale i scénáristy. Ale vlastně mě tak napadá, že je oba dělal ten samej člověk, tak to nic. To je dobrý. To byl jen Emmerich. Pravda je, že přestože je to patetickej blábol plnej hrozných hovadin a kiksů, kouká se na to lehce. Ale nic víc. Prostě jen další drahá slátanina na vydělání peněz, a to, přiznejme si, umí Emmerich sakra dobře (a i tady se mu to povedlo, vydělal celých šest milionů dollarů oproti 130 milionovýmu rozpočtu).(13.2.2006)

Je to veľmi dobrý katastrofický sci-fi film od Rolanda Emmericha. Má výborný príbeh o obrovskom zmutovanom tvorovi, Godzille, ktorá po dlhej plavbe oceánom narazí až na New York, kde chce založiť potomstvo a tak po nej ide nielen armáda, ale aj odvážny vedec a agent francúzskej tajnej služby. Spracovanie je celkom dobré, po bezproblémovom zoznamovacom úvode už príde Godzilla na Manhattan, kde sa stále niečo deje, dlhú časť so samotnou Godzillou strieda podobne zaujímavá fáza s mláďatami a nechýba ani veľkolepý akčný záver. Celý čas je to príjemná zábava bez slabých miest. Akcie je tu dosť a páči sa mi. Scény s Godzillou sú veľkolepé, s rozsiahlou deštruckiou, dostatkom explózií a s množstvom nasadenej bojovej techniky a časť s mláďatami je zase zábavná naháňačka na štadióne. Ani sa nedá vybrať to najlepšie, pri každej akcii sa je rozhodne na čo pozerať. Herecké obsadenie je vydarené, Matthew Broderick a Jean Reno, príjemná Maria Pitillo a viacero zaujímavých vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú výborné, to boly ešte časy, keď bol Emmerich vo vrcholnej forme. Godzilla je jeden z najzábavnejších blockbusterov, ktorý baví aj po rokoch. No Deň nezávislosti je predsa len lepší. Objektívna kvalita filmu- 74%, film sa páči mne na 77%.(28.9.2011)

• Rimsy

Jak já jen tydle filmy nesnáším! Hollywoodské kasovní trháky s nulovým dějem, monstrozními efekty (nejlépe velkou ještěrkou), zničeným americkým velkoměstem (nepamatuji jakým, NY nebo LA, jak jinak...) a romantickým příbehem na pozadí celé katastrofy, to aby si na své přišly i telenovelami odchované babičky v zadních řadách. Fuj fuj fuj, ani jinde skvělý Jean Reno z toho nevytluče ani tu jednu hvězdičku:-).(27.6.2006)

Sice je to ptákovina jako hrom, která atmosférou původní Godzille nesahá ani po kotníky, ale koukatelnej film to je. Už je to delší dobu co jsem uvažoval, proč všechny filmy tohoto druhu končej v New Yorku? A že být jeho obyvatel, už bych začal být paranoidní. No a ono se to docela částečně vyplnilo. :-(((3.6.2003)

Solidní sci-fi akční jízda, která je opět výrazně podhodnocena. Vyzdvihl bych tady Jeana Reno, to je prostě borec, jak má být. Efekty a záběry na vrtulníky jsou až neuvěřitelně zdařené. Díky těmto skvělým efektům a slušnýmu náboji, který drží človéka celých 133minut ve střehu, dávám 4 zasloužené hvězdičky.(18.4.2009)

• - Natáčelo se v New Yorku, New Jersey, Los Angeles a na Havaji. (PaTeXx)

• - Při honičce Godzilly s taxíkem bylo použito 16 různých vozů. (-bad-mad-wolf-)

• - Spoiler: Ted Elliott a Terry Rossio napsali původní scénář (9. 12. 1994) k filmu, jehož děj pojednával o bájné civilizaci, která prozřetelně vytvořila – podle dinosauří šablony – tvora nazvaného „Godzilla“, jenž chrlí oheň, a nechala ho ve stázi. Během příběhu, který měl režírovat Jan de Bont, se na Zemi zřítí mimozemská sonda a ta postaví – z okolního genetického materiálu – monstrum jménem „Gryphon“, jež metá blesky, aby reprodukovalo samo sebe, vyhladilo dominantní formy života a dobylo svět pro brzké příchozí z dalekých hvězd. Pointa je skoro stejná jako v Ohnivém kruhu (2013). (Zdroj: scifijapan.com) (Zdroj: ČSFD.cz)