• Marigold

Je to velké, je to blbé, točil to Roland Emmerich. Ne, já si na toho chlapl nezasedl, zpočátku jsem nevěděl, kdo to točil, ale když jsem prohlédl filmografii tohoto pána, bylo mi všechno jasné. Co mi ale není jasné, jak někdo může vynaložit tolik peněz na propagaci filmu, který měl ve scénáři napsáno zřejmě jen "bude to velké a všechno to rozšlápne a bude se prodávat jako plastová figurka v menu strýčka Donalda". Proč v takové ubohosti hraje i Jean Reno je mi záhadou, ale co, všichni potřebují z něčeho žít... Tento hollywoodský směr "hodně efetků, málo příběhu" je zhůvěřilost, které se budu do budoucna vyhýbat. Snad aspoň Peter Jackson se svým King Kongem nastaví nový standard. Rolandíku, kluku ušatá, tak si to přiznej, nemáš tak krutý nedostatek talentu, abys byl vtipný jako Woodovic Eda... Máš nedostatek, který obtěžuje.(25.1.2004)

• Arachneuss

Emmerich trochu ubral tempo po zběsilém Dnu nezávislosti, i tak je to stále jeho jedinečný styl "megalomansko katastrofický film". V tvorbě tohoto režiséra se nesmí hledat vyžší význam, jeho díla jsou zkrátka ty nejlepší popcorny na světě a tak se to má brát, navíc impozantní záběry na Godzillu ničící vše na cestě či hnízdo vajec ohromí.(19.10.2008)

Soundtrack David Arnold: 1. Heroes ,2. Come with Me ,3. Deeper Underground ,4. No Shelter [Godzilla] ,5. Air ,6. Running Knees ,7. Macy Day Parade ,8. Walk the Sky ,9. A320 ,10. Brain Stew [The Godzilla Remix] ,11. Out There ,12. Undercover ,13. Opening Titles ,14. Looking for Clues ,(12.5.2011)

Zmutovaná tlapa si usmyslela, že New York vypadá moc vymazleně, singl Puff Daddyho burácí, takže nic nestojí v cestě tomu, aby se zřítilo pár mrakodrapů. Kultovní japonské monstrum, francouzské atomové pokusy, doktor zkoumající dešťovky na Ukrajině, americké velkoměsto jako ideální půda pro demolici a jeden Němec, který kdesi v pozadí pořádá veselé katastrofické orgie. Roland Emmerich, jak je dobře známo, se řídí heslem „čím větší, tím lepší“. Jeho destruktivní představivost nezná mezí, takže když se Godzilla na čas vytratí, nahradí ji právě vylíhlá mláďata, která musejí teprve dorůst, ale k tomu je potřeba čerstvá potrava. Prostě Emmerich tady nepřináší žádné umění, moc dobře ví, že tvoří jednoduchou, ale efektivní zábavu. Dejme stranou, že obrovská příšera najednou zmizí a vojenská technika ji nemůže vypátrat, horší je to s dynamikou příběhu. První nálet ničitele je impozantní, triky působí moc fajn, ale v dalších výletech do civilizace to vypadá, jako by se na nich podílel snad i jiný tým trikařů. Působí těžkopádně, místy i lacině a průhledně. Děj se mimo destruktivní akci vleče, je řídký a bez gradace. Hlavní postavy jsou nezajímavé, jejich trable diváka nudí a jak to asi bylo s několik let starou žádostí o ruku, je opravdu všem šumák. Pokud by si dala Godzilla mdlého Matthewa Brodericka ke svačině, nikomu by to nevadilo, pokud by zblajzla Jeana Rena, to už by někteří i slzu zamáčkli.(8.4.2016)

Hollywoodsky uletený dinosaurí komplot obalený v emmerichovskom kabáte bez tvorcovskej originality, naplnený odpustiteľnými vizuálnymi či obsahovými chybičkami, ktorý je ale na druhej strane tak zábavný a uvoľňujúci, že nejde nepriasť blahom :-) Emmerich nie je režisér, ktorý by vedel akčné segmenty nejak príťažlivo ,,naštylizovať" (2012 o konci sveta je výnimka), no Godzilla patrí v jeho béčkovej tvorbe medzi tie vydarenejšie kúsky. A nech mi nikto netvrdí, že sa pritom nudil :) Americká "no sense" zábava pre celú rodinu.(14.8.2011)

• - Spoiler: Tento film měl být prvním dílem plánované trilogie, jenže držitelé licence neměli zájem dále pokračovat, a to hlavně kvůli špatným tržbám. Scénář 2. dílu: Dr. Niko Tatopoulos (Matthew Broderick) se stará o přeživší mládě Zilly, ožení s Audrey Timmondsovou (Maria Pitillo), přesune do Austrálie, setká s generálem Hicksem (Kevin Dunn) a postaví proti zmutovaným termitům a jejich okřídlené královně, která byla očividně inspirována božskou Mothrou – obří můrou. (Zdroj: makingofgodzilla.wordpress.com)

• - Ve 105. minutě filmu si můžeme všimnout, že na PC monitoru stojí figurka mimozemšťana z Dne nezávislosti (1996). A ve 118. minutě jasně vidíme, že identifikační číslo taxíku je „MN 44“, což je upomínka na snímek Moon 44 (1990). (HellFire)

• - Při honičce Godzilly s taxíkem bylo použito 16 různých vozů. (-bad-mad-wolf-)