Zmutovaná tlapa si usmyslela, že New York vypadá moc vymazleně, singl Puff Daddyho burácí, takže nic nestojí v cestě tomu, aby se zřítilo pár mrakodrapů. Kultovní japonské monstrum, francouzské atomové pokusy, doktor zkoumající dešťovky na Ukrajině, americké velkoměsto jako ideální půda pro demolici a jeden Němec, který kdesi v pozadí pořádá veselé katastrofické orgie. Roland Emmerich, jak je dobře známo, se řídí heslem „čím větší, tím lepší“. Jeho destruktivní představivost nezná mezí, takže když se Godzilla na čas vytratí, nahradí ji právě vylíhlá mláďata, která musejí teprve dorůst, ale k tomu je potřeba čerstvá potrava. Prostě Emmerich tady nepřináší žádné umění, moc dobře ví, že tvoří jednoduchou, ale efektivní zábavu. Dejme stranou, že obrovská příšera najednou zmizí a vojenská technika ji nemůže vypátrat, horší je to s dynamikou příběhu. První nálet ničitele je impozantní, triky působí moc fajn, ale v dalších výletech do civilizace to vypadá, jako by se na nich podílel snad i jiný tým trikařů. Působí těžkopádně, místy i lacině a průhledně. Děj se mimo destruktivní akci vleče, je řídký a bez gradace. Hlavní postavy jsou nezajímavé, jejich trable diváka nudí a jak to asi bylo s několik let starou žádostí o ruku, je opravdu všem šumák. Pokud by si dala Godzilla mdlého Matthewa Brodericka ke svačině, nikomu by to nevadilo, pokud by zblajzla Jeana Rena, to už by někteří i slzu zamáčkli.(8.4.2016)

Tato verze Godzilly byla moje první, kterou jsem viděl, a moc se mí líbila, asi zůstane i mou nejoblíbenější. Stále si drží vysokou laťku, nabízí skvělou atmosféru, napětí i humorné situace. Nejpamátnější je zřejmě jak Jean Reno vypadá a žvejká jak Elvis Presley a smích plný štěstí kamerama, kterého jen o vlásek minou pařáty Godzilly.(24.4.2015)

Ono to vlastne ani nie je Godzilla. Je to mix 90s (katastrofického) blockbustru a Jurského parku. Práve fakt, že je to úplne dokonalá 90s memorabilia, je najväčšou devízou filmu. Inak to ani nemožno brať vážne, lebo z japonskej ságy to nemá nič, samotná Godzilla je hrozne nadesignovaná a digitálne efekty sú mizerné aj na tú dobu, resp. tvorcovia nevedia nájsť ten magický kompromis medzi využívaním CGI a robotických modelov, čo urobilo z Jurského parku film, ktorý prežil dobu. Godzilla dobu neprežila, navždy ostala zavretá v 90tych rokoch. PS: Maria Pitillo je rozkošne otrasná!(1.6.2014)

Ďalšia Emmerichova self-obhajoba jeho vlastnej stupidity a impotentnej kreatívnosti. Z tucta starších filmov o všemožných jašteroch zmiešaný koktejl popcornovej zábavy, ktorý vyzerá ako malinovo-nugátová torta, ale chutí ako zmoknuté psie chlpy. Matthew Broderick je na hlavnú (ľudskú) rolu príliš nezaujímavý, Maria Pitillo je uvrieskaná hysterka na okamžitý odstrel a nukleárna jašterica, vysoká ako menší mrakodrap, sa bez jediného otrasu a akéhokoľvek hluku premáva úzkymi tunelmi manhattanského metra. Prečo vlastne dávam tejto veci až tri hviezdičky? Preto, lebo je to priemer medzi jednou a piatimi. Tá jedna ide duu Emmerich/Devlin a tých päť chlapcom od vizuálnych efektov. A tiež kvôli Jeanovi Renovi. Keby ste náhodou nechápali, ako sa do tohto prúseru chudák dostal, on to zdôvodňuje pocitom zodpovednosti za testovacie nukleárne výbuchy, ktoré spáchala jeho krajina v oblasti Francúzskej Polynézie. Ale možno sú to kecy a v skutočnosti si chcel iba zarobiť na ďalšie krabice mlieka do svojej chladničky. :)(11.4.2002)

• Marigold

Je to velké, je to blbé, točil to Roland Emmerich. Ne, já si na toho chlapl nezasedl, zpočátku jsem nevěděl, kdo to točil, ale když jsem prohlédl filmografii tohoto pána, bylo mi všechno jasné. Co mi ale není jasné, jak někdo může vynaložit tolik peněz na propagaci filmu, který měl ve scénáři napsáno zřejmě jen "bude to velké a všechno to rozšlápne a bude se prodávat jako plastová figurka v menu strýčka Donalda". Proč v takové ubohosti hraje i Jean Reno je mi záhadou, ale co, všichni potřebují z něčeho žít... Tento hollywoodský směr "hodně efetků, málo příběhu" je zhůvěřilost, které se budu do budoucna vyhýbat. Snad aspoň Peter Jackson se svým King Kongem nastaví nový standard. Rolandíku, kluku ušatá, tak si to přiznej, nemáš tak krutý nedostatek talentu, abys byl vtipný jako Woodovic Eda... Máš nedostatek, který obtěžuje.(25.1.2004)

• - V řece Hudson jsou 3 atomové ponorky třídy Los Angeles. Na trupu jedné z nich je jasně vidět americká vlajka. Ale žádné námořnictvo na světě své ponorky takto neoznačuje. (Zdroj: the-american-godzilla.wikia.com) (Mr.Hudson)

• - Na zříceniny domů, které zlikviduje Godzilla padlo tolik suti, že by se z ní dalo postavit 50 nových domů. (Reiniš)

• - Tento film je spíše remakem snímku Obluda z hloubi 20 000 sáhů (1953). (Zdroj: godzillatemple.com) (Cetnik_42)