Jeden z mnoha filmů, který jsem si v dětství pouštěl na VHS a jakmile skončil, přetočil jej a pustil si znovu. Tehdy jsem neměl povědomí o nějakých jiných dílech, pouze jsem vždycky litoval toho, že Emmerichova Godzilla se nikdy sequelu nedočkala. Pro mě to bylo dost zásadní, takovouhle velkou ještěrku nemohl nabídnout ani Jurský park, který jsem také sjížděl stále dokola. K filmu se z nostalgie kdykoliv rád vrátím a stále stejně se bavím, směju se některým až příliš přepáleným akčním scénám a vychutnávám si obsazení. Jestli mít ve filmu nějakého frantíka, tak Jeana Reno...85%(30.6.2014)

Tak na jednu slušnou podívanou to stačí. Trochu to připomene Jurský park, ale jen okrajově - na Jurský park to moc nemá. Film má výborný příběh, který sice mohl být lepší, film nemůže ani nudit, je zde dost akce, kdy Godzilla ničí město a uniká. Konec filmu byl ale přehnaný, kdy tam byly i Godzillí mládata + trapné scény k tomu. Hudba průměr. Film mi asi nejlépe nesedl, celkem to šlo, ale chybělo toho dost, na jedno podívaní to bohatě stačí - divák se pobaví. Nic víc ale. Proto film hodnotím jen na 57% = ***(19.11.2012)

Godzillu jsem viděl několikrát a pokaždé mě zamrzí příliš děravý a chabě vykonstruovaný scénář a nicotné charaktery hlavních hrdinů. Musím říct, že největší charakter a herec je zde Godzilla osobně. Její mimika a sténání zde hravě přehraje všechny herecké představitele. Jinak trikově nejlepší podívaná, co znám.(1.4.2003)

• kinej

Dementní film. Nejsilnější část jsou úvodní titulky. Pak je to hnus. Já vím, že by si člověk neměl všímat takových detailů, jako že vrtulníky to perou po New Yorku mezi mrakodrapama a že hrdinové skáčou z okna s lanem v ruce, ale tady to nejde přehlídnout. Uráží to, stejně jako všechna Emmerichovská klišé. Ble.(23.9.2006)

Nadprůměrná hollywoodská zábava, která mě nenudila ani sebemenší chvilku. Vždycky bylo na co koukat. V čele celého filmu stojí dva nezpochybnitelní sympataci Jean Reno a Matthew Broderick, kteří film dostávají i do civilně osobní roviny. Blockbuster scény jsou udělány s největší láskou k tomuto žánru. Plus když k tomu přidáme svěží humor a milé detaily, nemohu hodnotit jinak. Já opravdu nevím co bych tomu vytknul, snad jen pár děr ve scénáři a jistou schématičnost děje.(18.4.2006)

• - Spoiler: Ted Elliott a Terry Rossio napsali původní scénář (9. 12. 1994) k filmu, jehož děj pojednával o bájné civilizaci, která prozřetelně vytvořila – podle dinosauří šablony – tvora nazvaného „Godzilla“, jenž chrlí oheň, a nechala ho ve stázi. Během příběhu, který měl režírovat Jan de Bont, se na Zemi zřítí mimozemská sonda a ta postaví – z okolního genetického materiálu – monstrum jménem „Gryphon“, jež metá blesky, aby reprodukovalo samo sebe, vyhladilo dominantní formy života a dobylo svět pro brzké příchozí z dalekých hvězd. Pointa je skoro stejná jako v Ohnivém kruhu (2013). (Zdroj: scifijapan.com) (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Režisér Roland Emmerich se podělil o svůj nejtrapnější zážitek: „Byl jsem v Japonsku, abych předvedl majitelům autorských práv svou novou Godzillu. Než jsem odprezentoval, přivedli mě ke studiu Toho a tam stála její socha mající kolem krku nápis ‚Pane Emmerichu, jsem připravena na Vaše tzv. natáčení‘.“ (Zdroj: huffingtonpost.com) (Karlos80)

• - Pozadí úvodních titulků ukazuje leguána mořského (Amblyrhynchus cristatus), jehož mládě zmutuje do podoby rybožravé Zilly, a podvodní výbuch 20kilotunové bomby v laguně atolu Bikini. Ale striktně býložravý ještěr žije pouze na Galapážských ostrovech – víc než 11 500 km vzdušnou čarou od jaderného testu, který proběhl uprostřed roku 1946. (Zdroj: scienceblogs.com) (Zdroj: ČSFD.cz)