Mladý Indiana Jones: Nový vítr

• USA Adventures of Young Indiana Jones: Winds of Change, The

klerik

Obsahovo zaujímavý a určite i poučný filmík, ale až na pár narážok na to, že sa Indy chce stať archeológom mi v ňom chýbal aspoň malý náznak dobrodružnosti... ()

corpsy

Musím len potvrdiť, že tento obdivuhodný seriál mi sprostredkoval jedny z najkrajších hodín strávených pred televíznou obrazovkou. ()

dr.fish

Tvůrci Indyho tentokrát zavlekli na mírovou konferenci v Paříži. Porážkou Trojspolku si velmoci uvolnily ruce k "definitivnímu" pokoření Německa, rozbití Turecka a Rakouska, a rozdělení si světa mezi sebe. Německá delegace jen přihlížela tomuto "koncertu velmocí". Přijala diktát, který Německo uvrhl do hospodářské agónie. Versailský mír byl roznětkou druhé světové války. Mírovou smlouvou a jejími následky frustrovaný německý národ našel viníka ve výmarské republice a odevzdal moc Hitlerovi, který slíbil vrátit Němcům zašlé dny slávy a totální vítězství. Film popisuje mírová jednání a Indy je u toho. Jelikož scénárista věděl, jak se historie vyvine, využil situace a do děje zasadil historika vizonáře, který "moudře předpověděl" další světový konflikt. Jako koření to ale zafungovalo vcelku fajn. Myslím, že tento díl se díky zasazení do historických souvislostí docela povedl. Návrat k otci do Ameriky je o poznání nudnější, ale chápu, že pro poznání Indyho duševního vývoje je zcela nezbytné ho do seriálu zařadit. 75% ()

• Snímek se natáčel ve filmových studiích na Barrandově a ve Wilmingtonu v USA. (Yardak)