Mladý Indiana Jones: Tajemství blues

Adventures of Young Indiana Jones: Mystery of the Blues, The

Akční / Dobrodružný / Historický

USA, 2007, 82 min

V tomto díle potěší účast Harrisona Forda jako vypravěče příběhu ve kterém si Indy oblíbí jazz a blues, díky tomu musí řešit jisté trable ohledně pár odlišnostem, v Americe (zemi tolika práv a svobod) tehdá naprosto běžných. Nejlepší částí příběhu se mně osobně zdá být ta rovina, kde Indy pozná spoustu nových lidí o nichž by nám dále mohl vyprávět, jak to s nimi dopadlo třeba takový Brian De Palma. Gangsterky mám totiž také moc rád a za mě není tím pádem moc co vyčítat.(7.9.2017)

Dvojdielny príbeh o Jonesovom spoznávaní bluesovej hudby patrí medzi tie menej dobrodružné a akčné v celej sérii. Nie je to však nuda. Práve naopak. Aj keď ste tejto hudby neznalý alebo dokonca ju neobľubujete, určite vás pobaví a o hudbu sa na nejaký čas možno budete aj zaujímať. A to niekoľko minútové cameo Harrisona Forda je úžasné.(28.8.2010)

Spolu s Tajomstvom pávieho oka asi jediný Mladý Indy, ktorý mi ostal v pamäti z detstva. A ani nie tak kvôli príbehu, ako kvôli malej úlohe Harisona Forda a Wiliamsovej melódii (ktorá v seriáli asi nikde inde nezaznie). Napriek tomu, musím po opätovnom pozretí skonštatovať, že aj zvyšok filmu je fajn. Spočiatku sa scenár možno až príliš zaoberá hudbou (ak nemáte radi jazz a blues, môže vás to doraziť), ale keď konečne príde dramatická zápletka, film sa rozbehne a slušne baví až do konca...(8.9.2016)

Indy tentokrát vzpomíná, jak makal v Chicagu v restauraci, naučil se hrát jazz a potkal Al Caponeho. Uslyšíme spousty výborné muziky a objeví se na chvíli i Harrison Ford právě v roli vzpomínajícího Indyho. První půle je hudebně zaměřená a je výborná. Druhá, detektivní část, je nudná. Celkově ale pěkná atmoška, slabší příběh a silný jazz. 75%(17.12.2014)

• rikitiki

Výchovně naučný snímek o jazzu, rasové nesnášenlivosti a trochu i o mafii v Chicagu. Otřesně přímočarý a tím i protivný, když hrdinové pořád vysvětlují: "Jazz je tohle a tohle... Synkopy jsou tak a tak..." Což tvoří bezdějové dvě třetiny příběhu. Znenadání se pak instruktážní video o začátcích jazzu změní na detektivku a já se na chvíli přestala zoufale nudit. Aspoň tam byl náznak napětí, ale žádná sláva tedy. Příběh skončí do ztracena a vy si uvědomíte, že první a druhá část nemají skoro nic společného, dělí je násilný šev, postavy z první části se ve druhé části ani neobjeví, až tedy na Indyho a jeho jakože legračního (laciné!) spolubydlícího z koleje. Jsou to dva příběhy v jednom. První je o ničem, jen školometsky poučuje, druhý je chabý i na televizní inscenaci. Aspoň, že tam na pár minut byl vidět Harrison Ford, který se sebeironií, co ji tak dobře umí, zahrál na ságo.(18.5.2016)

• - V úvodní scéně, kdy Indiana Jones (Harrison Ford) vystupuje z vozu, je zřetelně za jeho opaskem vidět vysílač od mikrofonu. V dalším záběru už ho však nemá. (jexik)