Titanic's Final Moments: Missing Pieces (TV film)

Posledné momenty Titanicu

Dokumentární / Historický

USA, 2006, 2x46 min

Kirk Wolfinger

Ralph B. White

K vidění: https://www.youtube.com/watch?v=SxGvhMMd-94&list=PLoIt8EhVwYv8Wb5-s3B0yfT7zs39JWlsY(6.8.2016)

Na každém dokumentu o Titanicu je vidět, jak jsou rozdílný. Někde se tvrdí že byl parník postaven z nekvalitní ocele, proto došlo k zaplavování lodi tak rychle, když byly protipovodňové panty slabé. Dokumenty, jako tento se přiklání k tomu, že byla loď postavena z kvalitní a dobré ocele, ale zde se také zastávala teorie, že bylo poškozeno i dno lodi, o čem jsem také pochyboval. Přikláním se k faktu, že loď nebyla z hlediska bezpečnosti kvalitní, proto šla ke dnu tak rychle. Rád bych věřil, že ocel kvalitní byla, ale bohužel nebyla. Zde se spíš probírá samotné rozzlomení Titanicu na dvě části, při jakém úhlu atd. Počítačové záběry jsou výborně udělány, potápění za vrakem lodi je také dost zajímavé a vyjde nám z toho další pěkný dokument o Titanicu.(15.3.2015)

I kdybych koukal na tento dokument v kantonštině s etiopskými titulkami, nijak by to neovlivnilo můj zážitek, protože tu jde především o ty nejkvalitnější záběry na vrak Titanicu, jaké jsem kdy viděl, navíc tento fascinující dokument přichází s něčím, co nikdo v žádné jiné expedici neřešil. Nové informace, prvotřídní záběry a kupodivu tu nechybí ani dojetí. Titanic byl víc než jen loď, byl ideou, symbol hrdosti, pokroku a lidské důmyslnosti.(21.5.2011)