Muž v pokušení

Solitary Man

Drama / Komedie

USA, 2009, 90 min

• Politik

Michael Douglas je ten důvod proč se rozmýšlím mezi 2 a 3 hvězdičkami, pouze na této osobnosti je závislý celý film a tato osobnost v žádném případě nezklamala. To co zklamalo jsou dialogy, scénář a nudná zdlouhavá režie. Ano Douglas stárne a tím dostává i méně kvalitnější role a toto je jedna z nich. Celkem jsem se u filmu nudil a možná je to film spíše pro ženy nebo pro starší muže, nevím, ale já nakonec musím dát jen ty 2 hvězdičky, protože mi to přijde jako tisíce podobných slátanit, které nám předhazují v televizi.(30.12.2010)

• playboxguest

Některé filmy, na které nedám dopustit, mě na první shlédnutí nechytly dřív jak po první půl hodině. Málokdy se mi ale stane, že by mě film chytl hned na začátku a po osudné půl hodině mě naopak bavit přestal. No a Solitary manovi se ten druhý případ podařil. Dobré herecké obsazení v čele samozřejmě s Michaelem (a Eisenberg mi po Social network přestal být tak nesympatický, jak mi byl a už mi ve filmech vyloženě nevadí), slušný rozjezd, nudný prostředek a chabý dojezd.(13.1.2011)

Většina filmů o uvědomnění si vlastní smrtelnosti na sklonku života je o zmoudření a vyrovnání. Tady je to naopak a to je nejvíc sympatické. Když je hlavní postava vyšachována z byznysu kvůli pletkám se zákonem, musel jsem se usmívat. V našem státě by byl za hrdinu a nabídky by se mu jen hrnuly. Ochcal jsi stát? Seš božan!! Tady je hezké teplé místečko a nauč nás to taky....(6.9.2011)

Michael Douglas má problémy... O jeho minulosti a podvodoch sa toho veľa nedozvieme a jeho súčasné existenčné a finančné problémy nie sú až také zaujímavé. Aspoň nie natoľko, aby som dal viac ako tri hviezdy. Podstatne zaujímavejšie problémy riešil vo filme Voľný pád. To bola pecka. Toto je iba malý, neškodný predkrm. 60%.(3.7.2012)

Největší předností filmu je samozřejmě Douglas, o tom ale asi málokdo pochybuje. Hlavní problém tkví ale v tom, že scénář nakousne hned několik zápletek, které by sami o sobě vystačily na nový film. Benovo holkaření na vejšce a rady Jesse Eisenbergovi (mohlo být velice zábavné, na tom se měl postavit celý film), problémy v práci, neshody v rodině. Každá tahle odbočka by si zasloužila rozvést a hlavně dokončit, což se ale nestane, takže 90 minut jen tak proletí kolem. Právě absence jakéhokoliv rozuzlení je ranou na solar od tohoto filmu a brání mi v tom dát vyšší hodnocení.(14.9.2010)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku, částečně i na Fordhamově Universitě v Bronxu. (Terva)