Muž v pokušení

Solitary Man

Drama / Komedie

USA, 2009, 90 min

Začalo to špatným EKG... pokračovalo to sexem s dcerou přítelkyně... a konec byl o tom, že ke štěstí nestačí bejt starej, ale že ke stáří potřebuješ prachy..... M.Douglas povídá o životě... žádný vzpomínky starýho partyzána, ale chlapa, kterej má prachy a zkušenosti a kterej mění věci i když fungují. Nic netrvá věčně a tak v happy endu pochopí, že stáří není nemoc. A že na selhání není nic vznešenýho. Asi takto v kostce. Představení pro jednoho herce a já doufám, že jen takový ,,rozehrání“ se před Wall Street 2. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci vypadat jako někdo, kdo poznal svět. 2.) Hodilo by se mi pár rad ,,jak na to“ s holkama (s klukama to umím..). 3.) Co neuteče - ,,vojedu“ – tenhle film je o mě!!!!!! PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(6.10.2010)

• Kamca_

Nečekala jsem vůbec nic od tohoto snímku a ve finále jsem ani žádný zážitek nedostala. Michael Douglas je sice pan herec, ale tady se mi vůbec nelíbil. Děj začal v divném duchu a tak taky pokračoval až do konce. Hodnocení tady na čsfd - 60% mi přijde až moc na to, jak byl film celou dobu nudný. Já ho hodnotím 35%.(9.2.2016)

• sigf07

Neodvažuji se tvrdit, jestli je Michael Douglas takhle vitální i ve skutečnosti, ale roli nenapravitelného sukničkáře, který si odmítá přiznat, že stárne, ztvárnil přesvědčivě. Jde v podstatě o americkou obdobu našich příhod Alfonse Karáska, jen se tu méně zpívá (vlastně vůbec, což je dobře) a hraje se na vážnější notu. V jednu chvíli hrdinou opovrhujete, protože nenechá v klidu jedinou sukni a to ani přítelkyni člověka, který mu důvěřuje a chce mu pomoci, následně ho ale litujete, protože se mu jeho jednání šeredně vymstí a máte před sebou zlomeného muže, kterému všechny ty avantýry dávají zapomenout, že je vlastně starý a sám.(6.2.2012)

.. tak dlouho se chodí s džbánem pro vodu, až....... zůstanete sám, opuštěný a na dlažbě. Michael Douglas v další "Hře", kdy však nedostal dárek a lekci od bratra, ale přímo od života. Tyhle příběhy se dějí běžně kolem nás a je dobře, že byl takhle obstojně natočen. Mnozí se díky němu možná podívají do zrcadla. Michael Douglas film skvěle táhne, v menších rolích se objevují sympatiční Susan Sarandon a Danny DeVito. Tenhle film není klenot, ale taky není zbytečný. Má zde své místo.(29.11.2010)

Michael Douglas pořád umí. A zatraceně dobře. Být neviditelný, to je to, co by ho zničilo. Měl rodinu, respekt, prachy, vlivné přátele. A vždy zajímavý exponát v posteli. Navrch se nikdy moc neohlížel na okolí. Jenže byznys se mu začíná rozpadat pod rukama, navíc přijde špatná zpráva od kardiologa. Má ještě co dohánět? A opravdu nešlo neopíchat dceru své přítelkyně? Douglas tyhle pracháče, kteří musejí čelit nejedné překážce, umí. Dokázal to už mnohokrát. V 80. a 90. letech ztělesňoval sofistikovanou mužnost, i v posledních letech zaplouvá do svých postav precizně a uvěřitelně, ač už si jej zdaleka nevybírají špičkoví režiséři. Zvládá part nenapravitelného sukničkáře i osamělého zlomeného chlapíka, který musí vzít do ruky utěrku a jídelní lístky. Pár dialogů o životě bylo zatraceně pravdivých. Za mě celková spokojenost. Slušné tři hvězdy.(30.5.2017)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku, částečně i na Fordhamově Universitě v Bronxu. (Terva)