De Gaulle Intime

(TV film)
  • Slovensko Môj otec De Gaulle (více)
všechny plakáty

Stal sa jedným z velikánov 20. storočia. Obdivovaný aj zatracovaný určoval dejiny Francúzska počas tridsiatich rokov. Napísal milióny strán, zúčastnil sa na stovkách diskusií, fotografi a filmári ho nasledovali do všetkých kútov sveta. Aj napriek tomu však ostala jeho osobnosť nespoznaná – generál Charles de Gaulle. Vždy si chránil súkromie. Okrem Adenauera nikto z velikánov dejín nebol uňho doma. Na jednej strane sa javil svetu ako prísny, chladný, energický politik, ale v súkromí to bol milujúci manžel, otec, starý otec. Prezident si masku vodcu štátu skladal jedine v aute, keď sa viezol domov za rodinou do Colombey les deux Eglises. Jeho vernou kópiou bol jeho syn Philippe, ktorý bol privilegovaným a dôverným svedkom otcovho života. Spolu s ním nazrieme do druhej tváre legendárneho predstaviteľa Francúzka. (oficiální text distributora)

Smok

Nestranný pohľad na osobu, a snaha o objasnenie charakteru a dôležitých rozhodnutí De Gaulla prostredníctvom jeho žijúcich potomkov a dobových záberov. Tak má vyzerať kvalitný dokument a ja som sa zase dozvedel pár nových vecí o tomto významnom francúzskom vojakovi, generálovi a politikovi. ()