Země mustangů

Krajina mustangov

Western

USA, 1976, 79 min

Lee Holdridge

Tenhle film jsem viděla, jako malé dítě, asi ve mně zbylo ještě dost nostalgie...přesto však musím říct, že to byl film dost prvoplánový a předvídatelný, herecké výkony byly chabější, ale všecky ty záběry na zvěř a přírodu, i když by to někdo mohl považovat za naivní a slzopudné, mne přesto oslovily.(28.7.2011)

Tenhle postarší western, přesněji dobrodružný film, na mě dýchnul jakýmsi nostalgickým závanem. Sice si nevzpomínám, že bych "Zemi mustangů" viděla někdy dříve (a možná jo), ale stavba příběhu, spousta záběrů krajiny a zvířat, přátelství starého kovboje, mladičkého indiána a inteligentního rotvajlera (jen promluvit), jejich společná touha ulovit vychytralého mustanga Šošona, všechno tohle mě katapultovalo 20 let zpátky do dětských let, kdy jsem podobné snímky baštila. Má to jen jednu chybu: při sledování mi většinu času neodbytně poklepávala na rameno slečna nuda. Film mě jednoduše nevtáhnul - vyvolal příjemné, sentimentální pocity a to je celé, osud hlavních hrdinů mi byl celkem lhostejný, nehledě na předvídatelnost děje. Chtěla bych vyšít čtvrtou hvězdičku... nemůžu. 68%(2.6.2010)

Země mustangů není až tak western jako spíš dobrodružný film. Děj se odehrává roku 1925, tudíž o divokém západě a westernu v pravém slova smyslu nemůže být řeč. Přesto je tento snímek příjemný a oddechový, odehrává se v krásné přírodě, hlavní hrdina Dan je sympatický starý ovčák a zkušený "kovboj". Výsledný dojem není za víc než 4*, ale i tato cifra je velmi slušná. Chyba: Ve scéně, kdy pes Luc chytne chřestýše, si můžeme všimnout nepoměru délky hada předtím, než jej pes chytil a poté.(16.7.2012)

Velmi příjemný westernový snímek z dalekých kanadských hor, kde se snaží několik tvrdých kovbojů už mnoho měsíců odlovit posledního divokého Mustanga, mezi nimi je i stárnoucí honák a tramp Dan, který se zde dílem osudu musí znovu střetnout se svým úhlavním nepřítelem, medvědem Grizzly a na dobrodružné cestě lovu potkává a ujímá se mladého indiánského chlapce. Moc příjemné a rodinné..(7.7.2012)

To je mi zvěřinec. Pár koníků, jeden méďa, jeden pes, občas had, puma, pubertální Indsman a smutný starý Klobouk. Indiánský teen remcá, že se každou chvíli něco podělá a moudrý klobouk mu vysvětluje, že to nejsou kouzla, ale kouzlo života. Mám v sobě tolik citlivosti, až mi teče nosem, takže jsem se strachovala o všechny kromě těch dvou. Koneckonců, domácí miláčci jsou jediní členové rodiny, které máte opravdu rádi.(6.6.2017)

• - Film získal v roce 1976 Western Heritage Trustes Award za vynikající rodinnou zábavu. (Terva)