Země mustangů

Western

USA, 1976, 79 min

Lee Holdridge
  • RHK

Nudný rodinný western, tedy film určený spíše dětem. Starý kovboj, jeho pes a mladý indiánský sirotek chytají posledního divokého mustanga, krásného Šošona. Ale Šošon ne-Šošon, ničím mne to nezaujalo, s výjimkou krásné přírody Montany. Milovníci zvířat zřejmě ocení např. plovoucí kačenky, mazaného koně a dobře vycvičeného psa... Takže právě za tu přírodu přidávám k hodnocení hvězdičku:)) Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=M9eDtkHnZkw(2.6.2010)

Velmi příjemný western odehrávající se v krásné přírodě se spoustou zvířat a s příjemnou doprovodnou hudbou. Ačkoliv má film poměrně málo početné obsazení, tak přátelství starého kovboje, jeho psa a indiánského sirotka zaujmou diváka i po čtyřiceti letech, které uplynuly od jeho natočení. A to jsem nezmínila toho krásného divokého mustanga, o kterého v příběhu jde. Jeden z mála dobrodružných filmů, který bez ztráty kouzla pro milovníky koní vstoupil do jednadvacátého století.(11.9.2019)

To je mi zvěřinec. Pár koníků, jeden méďa, jeden pes, občas had, puma, pubertální Indsman a smutný starý Klobouk. Indiánský teen remcá, že se každou chvíli něco podělá a moudrý klobouk mu vysvětluje, že to nejsou kouzla, ale kouzlo života. Mám v sobě tolik citlivosti, až mi teče nosem, takže jsem se strachovala o všechny kromě těch dvou. Koneckonců, domácí miláčci jsou jediní členové rodiny, které máte opravdu rádi.(6.6.2017)

Tenhle film jsem viděla, jako malé dítě, asi ve mně zbylo ještě dost nostalgie...přesto však musím říct, že to byl film dost prvoplánový a předvídatelný, herecké výkony byly chabější, ale všecky ty záběry na zvěř a přírodu, i když by to někdo mohl považovat za naivní a slzopudné, mne přesto oslovily.(28.7.2011)

Země mustangů není až tak western jako spíš dobrodružný film. Děj se odehrává roku 1925, tudíž o divokém západě a westernu v pravém slova smyslu nemůže být řeč. Přesto je tento snímek příjemný a oddechový, odehrává se v krásné přírodě, hlavní hrdina Dan je sympatický starý ovčák a zkušený "kovboj". Výsledný dojem není za víc než 4*, ale i tato cifra je velmi slušná. Chyba: Ve scéně, kdy pes Luc chytne chřestýše, si můžeme všimnout nepoměru délky hada předtím, než jej pes chytil a poté.(16.7.2012)

• - Film získal v roce 1976 Western Heritage Trustes Award za vynikající rodinnou zábavu. (Terva)