poster

Země mustangů

 • anglický

  Mustang Country

 • slovenský

  Krajina mustangov

Western

USA, 1976, 79 min

Hudba:

Lee Holdridge
 • RHK
  *

  Nudný rodinný western, tedy film určený spíše dětem. Starý kovboj, jeho pes a mladý indiánský sirotek chytají posledního divokého mustanga, krásného Šošona. Ale Šošon ne-Šošon, ničím mne to nezaujalo, s výjimkou krásné přírody Montany. Milovníci zvířat zřejmě ocení např. plovoucí kačenky, mazaného koně a dobře vycvičeného psa... Takže právě za tu přírodu přidávám k hodnocení hvězdičku:)) Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=M9eDtkHnZkw(2.6.2010)

 • Skuby47
  ****

  Velmi příjemný western odehrávající se v krásné přírodě se spoustou zvířat a s příjemnou doprovodnou hudbou. Ačkoliv má film poměrně málo početné obsazení, tak přátelství starého kovboje, jeho psa a indiánského sirotka zaujmou diváka i po čtyřiceti letech, které uplynuly od jeho natočení. A to jsem nezmínila toho krásného divokého mustanga, o kterého v příběhu jde. Jeden z mála dobrodružných filmů, který bez ztráty kouzla pro milovníky koní vstoupil do jednadvacátého století.(11.9.2019)

 • vesper001
  ****

  To je mi zvěřinec. Pár koníků, jeden méďa, jeden pes, občas had, puma, pubertální Indsman a smutný starý Klobouk. Indiánský teen remcá, že se každou chvíli něco podělá a moudrý klobouk mu vysvětluje, že to nejsou kouzla, ale kouzlo života. Mám v sobě tolik citlivosti, až mi teče nosem, takže jsem se strachovala o všechny kromě těch dvou. Koneckonců, domácí miláčci jsou jediní členové rodiny, které máte opravdu rádi.(6.6.2017)

 • Erian
  ***

  Tenhle film jsem viděla, jako malé dítě, asi ve mně zbylo ještě dost nostalgie...přesto však musím říct, že to byl film dost prvoplánový a předvídatelný, herecké výkony byly chabější, ale všecky ty záběry na zvěř a přírodu, i když by to někdo mohl považovat za naivní a slzopudné, mne přesto oslovily.(28.7.2011)

 • cheyene
  ****

  Země mustangů není až tak western jako spíš dobrodružný film. Děj se odehrává roku 1925, tudíž o divokém západě a westernu v pravém slova smyslu nemůže být řeč. Přesto je tento snímek příjemný a oddechový, odehrává se v krásné přírodě, hlavní hrdina Dan je sympatický starý ovčák a zkušený "kovboj". Výsledný dojem není za víc než 4*, ale i tato cifra je velmi slušná. Chyba: Ve scéně, kdy pes Luc chytne chřestýše, si můžeme všimnout nepoměru délky hada předtím, než jej pes chytil a poté.(16.7.2012)

 • - Film získal v roce 1976 Western Heritage Trustes Award za vynikající rodinnou zábavu. (Terva)