Oni 2: Noční kořist

• USA The Strangers: Prey at Night (více)

bari68

Nedá sa povedať, že to bol prúser, kravina..... Malo to napätie, gore vyvražďovačka ako podľa šablóny. Ono , ale na druhú stranu tam je aj ten kameň úrazu. Kašlem na žánrové klišé, tie sú v každom filme tomuto podobné. Ale ,,nesmrteľnosť,, postáv a niekedy až absencia logiky boli až donebies voľajúce. ()

Han22

Původní Oni byl mizerný, nudný a nijak extra výdělečný horor ve stylu Home Invasion, tudiž nechápu proč mu po dlouhých 10 letech vzniklo pokračování. Dvojka se nese v duchu slasherů, přesněji řečeno debilních vyvražďovaček, jaké jsem myslel že se dávno netočí. Dementní, nesympatické postavy dělají jednu kravinu za druhou (v životě jsem neviděl postavy v hororu "ztratit" tolik zbraní). Záporáci jednají bez špetky sebezáchovy a všem přejete rychlou a brutální smrt, nejvíce té napruděné, uječené teenagerce. Než k tomu dojde, musíte přetrpět tunu rodinné nudy a nezajímavé mordy. Dal bych snad i méně, ale v závěru se to kupodivu konečně rozjede od souboje v bazénu až po šíleně přestřelené ale zábavné finále s hořícím autem. A celým filmem hrají výborné pecky z osmdesátek od těch nejlepších (Kim Wilde, Bonnie Tyler, Air Supply). Takže se to na ty 2* nakonec vydrápe, protože je to o něco zábavnější než první díl. ()

borec999

Hodnotenie 50% nie je náhoda a vzácne sa s ním plne stotožňujem. Oni 2 je totiž tak priemerný film, že keby bol v súťaži o najpriemernejší film všetkých čias, tak skončí v priemere ešte aj tam. Výnimka potrvdzujúca pravidlo je výborná scéna so sekerou pri bazéne s hudobným podkresom od Bonnie Tyler.. Na jednotku sa nadväzuje minimálne, záporáci sú znova nemí, maskovaní a príčina ich vyčíňania je znova úplne neznáma. Vraždy sú znesiteľné, ale v rámci žánru ničím výnimočné (podobne ako herecké výkony) no a jedine čo ešte  vypichnem je príjemne nostalgický soundtrack plný 80s a 90s hitov. Inak prostredi kempu na slaher tohto typu nebol úplne najvhodnejším (ale zas ani najhorším) a Johannes Roberts celkovo stvoril dokonale zabudnuteľné pokračovanie maximálne na 1 pozretie. 50% ()

bloodline

V jednotke deštrukcia rozumového aparátu... Dvojka zdvihla level na hotovú apokalypsu akéhokoľvek pokusu o myslenie. To už si mám vážne nahnať do trenok z nefunkčného štartéru? Viem, že horory existujú v určitých napätých linkách, ale nastal čas držať ich v rozumných medziach a posunúť žáner do 21. storočia. Priekopnícke Get Out či It Follows nech zadupú takéto chabé pokusy darobných filmárov do prízemných námetov albánskych telenoviel. 1 a 1/2* ()

Corpsegrinder odpad!

Stejná sračka jako první díl, akorát tady už ta trojka aspoň něco dělá a jen blbě nečumí (ačkoliv čumění je tu hodně). Rodinka je neskutečně nesympatická v čele s ohyzdnou dcerkou který měl někdo zaparkovat nůž mezi voči hned na začátku. Ani to pěkně nevypadá, skoro celej film je v tom hnusným černo-oranžovým zabarvení jako jednička a po chvilce mi z toho bylo na blití. Klišé střídá klišé a je jasný jak to dopadne ještě dřív než film vůbec začne. A musíme v roce 2018 dávat do filmů "podle skutečných událostí"? Jasný je to natočený podle skutečných událostí kde maskovaný debílci postávaj kolem, čumí a nic nedělaj načež všichni zařvou a nezbyde nikdo kdo by tohle vyprávěl aby pak mohl nějakej no name čuráček natočit film. ()

666Carnage

Jednička byla hodně dobrá ale tohle mě nebavilo tohle je špatný průměr a ty kliše nebo dementní chování některých jedinců ve filmu jak na straně oběti či vraha mě udivovali a neuvěřitelně rozčilovali. Pokud někdo chce vidět nový slasher mrkněte ale nečekejte žádné zázraky. 40% ()

Kejf.

Naprosto zbytecny pokracovani... oblibena pin-upka jako by tam skoro nebyla, nemelo to atmosferu, napeti, nic. Snad jen soundtrack mi udelal radost... Odpoved na otazku “Proc to delate?” mohla byt daleko lepsi a vzit si priklad z jednicky. ()

aLPaC

Jednička byla jedním z nejlepších home invasion hororů, co jsem kdy viděl. Dvojka už je jen obyčejný slasher, kde se postavy chovají nelogicky a z hlavního padoucha je tak trochu terminátor. Ale obsazení je dobré, umírají jak kladní, tak záporní, i když teda u těch kladných přesně v tom pořadí, které čekáte. Hodně cool byla scéna u bazénu. To byl vrchol filmu. Oproti skvostné jednotce ale jednoznačně pohoršení. ()

Magika82

Nuž, ten typ hororu, jenž mi vždy spolehlivě zvedne můj jinak nízký krevní tlak, a játra div že nezaplní žaludek žlučí... Jeden magor v masce, nebo zdegenerovaná rodinka (Pach smrti), či jako zde tři magoři v masce mne vždy spolehlivě přivedou k otázce: "Ocitnout se v takové situaci já, kdo by vlastně před kým utíkal?" Téměř misantropií trpící ženská, s prahem bolesti vysoko nad běžné limity, která miluje všechna zvířata jejichž počet nohou nepřesahuje šest, mající ochranitelský komplex vůči těm, jenž mají místo v jejím srdci po zbytek života. K tomu přísně logická, nebezpečně se mstící těm, kdož páchají nespravedlnost a křivdu jako jedna z tří božských sester Magair (Megér, nelítostných služebnic bohyně Afrodity, latinsky Fúrií). A vlastnostmi pečlivě uzamčenými za dveřmi Třinácté komnaty, které zde z pochopitelných důvodů nemohu veřejně rozepisovat, se zkrátka a dobře u podobných snímků nudím, a často je prospím..... Ne, toto je je jediná oblast z desítek způsobů jak natočit kvalitní hororový snímek, kterou nejsem sto schopná hodnotit s nadhledem a zcela objektivně... Případného čtenáře recenzí/kritik k filmovým snímkům nebudu trápit dále... 20% a tedy jedna hvězda. .... UPOZORNĚNÍ: Snímek se rozhodně bude líbit příznivcům tohoto žánru hororu. ()

BlackHood

Totálně bez příběhu, postavy se chovaly lhostejně ke svým životům (jako každý horor) a na konci jsem se nasral, protože SPOILER nedorazila vraha, když měla tu možnost. ()

fisus

Jestli je to fakt podle skutečné události,tak ten týpek s pytlem přes hlavu byl cyborg.Jinak to byla sranda.sice herecké výkony se rovnají nule,nelogické chování postav....atd.,ale tyhle filmy o tom přeci nejsou.Důležitá je zábava a já se fakt v kině bavil a smál.Navíc výborný osmdesátkový soundtrack. ()

TheSpearCZ

Oproti prvnímu dílu je to posun k lepšímu, ale pořád to nevyužívá ten potenciál, který tahle série (tenhle nápad) může mít. Jednička sázela hlavně na atmosféru a lekačky (ani jedno nefungovalo), tady to sice probíhá v podobném směru, ale vynahrazují to ty dobré vyvražďovačky. Na druhou stranu, ta logika postav ale??? Z toho jsem měl dost... tomu jsem prostě neuvěřil a hlavně kvůli tomuhle zůstávám na třech. Je to škoda, protože si myslím, že kdyby se dostal někdo lepší k téhle sérii, tak by to s klidem mohlo konkurovat Očistě. Takhle jen lehce nadprůměrný slasher. Lepší 3* ()

Untitled07

Já mám s těmito podobnými filmy trochu problém. Za prvé, hrdinové dělají rozhodnutí, které můj rozum nepobírá a za druhé, vrahové jsou jen tři, kemp je dost rozsáhlý, a já nepochopím, jak se ti vrahové dokáží přemisťovat z bodu A do bodu B tak rychle. Klasická honička na kočku a myš, na které nebylo nic výjimečného. Za mě slabší průměr. ()

Rathalos

Prvy Strangers sa mi velmi pacil viac-menej po kazdej stranke,ale dvojka mi uz tak nesadla,vrazdy boli slabsie,brutalita takmer ziadna,vyber hercov tiez nic moc,bolo to aspon napinave a aj stopaz v pohode,takze taky priemer v hororovom zanri...:-) ()

BOURQUE

Bez zbytočných slov na rovinu napíšem, že ja takéto filmy nemám rád. Ale to neovplyvnilo moje hodnotenie. To už však áno, že celá výprava a boj proti „psychopatom“ sa skladá z celej škály „nelogických“ reakcií obetí. Nerozumiem tomu. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

domirovec

Nu.. tak jako první bych chtěl říct, že Prey at Night je pěkně natočená, home invasion záležitost s pěknými scénami, killy a naháněčkami, ovšem i přesto si myslím, a nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že film Oni z roku 2008, byla spíše taková jednohubka a já osobně jsem žádná další pokračování nečekal a popravdě ani nechtěl. Takže se upřímně divím a popravdě ani netuším, proč byl tento film po letech vůbec natočen a zrealizován. Ale když se nad tím tak zamýšlím, tak na druhou stranu stejně ještě další, třetí pokračování určitě nebude, jelikož.. a teď pozor, spoiler! - stejně v tomto díle všichni naši maskovaní cizinci umřou takže proč to řešit, že?.. I tak ale byla Noční kořist pěkně natočená vyvražďovačka s pěknými a kreativními killy. Ale na čtyři hvězdy to fakt není, to opravdu ne.. 3/5 ()