Oni 2: Noční kořist

• Nový Zéland

• Austrálie

Horor

USA, 2018, 85 min

Ben Ketai, Bryan Bertino (původní scénář)

Ryan Samul
  • vurhor

The Strangers 2 jsou naprosto zářným důkazem toho, v jaké krizi se nachází většina moderních hororů - jedna laciná lekačka za druhou, minimum napětí a absolutně dementní a nelogický chování hlavních postav: 1) Našli jsme dva brutálně zavražděný lidi v osamoceném tábořišti uprostřed noci, pojďme se rozdělit! 2) ,,Mami, je za tebou maskovaná nána s nožem, nechceš se bránit?" ,,Ne, zlato, nechám se zabít, aby to vypadalo, že jsem ti hrdinsky zachránila život." 3) ,,A hele, dvoumetrový maskovaný týpek s mega velkou požární sekerou. Toho dám! *řekl mladíček s kuchyňským nožem*. 4) ,,Hej, ségra, sice nám možná zabili rodiče a jsme v baráku obklopeném vraždícími psychopaty, ale pamatuješ si tenkrát na tu bžundu z tehdy a tehdy?" ,,Jojo, to byla hrozná sranda, hahaha! Lol!" Na rozdíl od slušného prvního dílu, kde se ta děsivá atmosféra dala často krájet, je dvojka jen velice slabým odvarem, který nevyděsí, nezaujme, nenadchne. K dobru mu můžu přičíst pár pěkných záběrů a herecký výkon hlavní holčiny. Jinak je to ale horor na prd, se kterým bych neztrácel čas. Průměrné 2*(30.6.2018)

• Corpsegrinder

Stejná sračka jako první díl, akorát tady už ta trojka aspoň něco dělá a jen blbě nečumí (ačkoliv čumění je tu hodně). Rodinka je neskutečně nesympatická v čele s ohyzdnou dcerkou který měl někdo zaparkovat nůž mezi voči hned na začátku. Ani to pěkně nevypadá, skoro celej film je v tom hnusným černo-oranžovým zabarvení jako jednička a po chvilce mi z toho bylo na blití. Klišé střídá klišé a je jasný jak to dopadne ještě dřív než film vůbec začne. A musíme v roce 2018 dávat do filmů "podle skutečných událostí"? Jasný je to natočený podle skutečných událostí kde maskovaný debílci postávaj kolem, čumí a nic nedělaj načež všichni zařvou a nezbyde nikdo kdo by tohle vyprávěl aby pak mohl nějakej no name čuráček natočit film.(22.5.2018)

(61%) První ONI mi také nepřišel jako nějak nápaditý a světoborný horor, ale vcelku to zabavilo tak jsem ty slabší 3* dal. Zde se mi to jevilo o malý stupínek lepší, prostě opět jednohubka na zabití volného času. Vyvražďovaček bylo pár, některé byly slušně krvavé a především v těchto vraždících scénách hrála super hudba – prostě známé songy, což dávalo filmu tu správnou ujetost. Konec už byl samozřejmě dost přehnaný, ale co už. Zabavilo mě to, nenudilo, tak proč ne?(31.5.2018)

Druhý díl se od prvního dílu zásadně liší svým tempem a moderním pojetím. V dobrém slova smyslu to myslím tak, že je zde pořád akce, přesouváme se i do jiných prostorů, rejža do nás pere jeden skvělej soundtrack za druhým, přichystal nám nečekané twisty a má to prostě náboj. Ve špatném slova smyslu to myslím tak, že se bohužel neobešel bez klišovitých momentů, dementních dialogů a ještě dementnějšího chování postav. Nicméně musím konstatovat, že ať jsem nádavala jak jsem nádavala, vždycky mou kyselost přebila nějaká super scéna a zavřela mi hubu. Musím silně vyzdvihnout scénu u bazénu, která mi ze všech úhlů pohledů zastavila dech. Pak je ale škoda, že v závěru se děje dost chujovin, což mi dojem zase malinko zkazilo. Když se ale ohlédnu zpět, měla jsem určitě lepší zážitek z dvojky, přes to, že hraje na poměrně známé struny.(12.4.2018)

• Cappuccino

Približne pred ôsmymi rokmi som videl prvú časť, ktorá ma svojho času slušne vystrašila, a tak som sa pri oznámení natáčania dvojky celkom potešil. Bohužiaľ však ide o maximálne zbytočné pokračovanie a po pravde by som bol rád, keby nikdy nevzniklo. Obete sa chovajú hlúpo, vrahovia sa chovajú hlúpo a asi jediné, čo som si pri snímke užíval, boli staré rádiové vypalovačky a úsmevná scéna v bazéne.(27.5.2018)

• - Film vyšel přesně deset let po prvním dílu. (Worry77)

• - Natáčení začalo 30. května 2017, natáčelo se v Kentucky a Ohiu (USA). (Varan)

• - Celosvětová premiéra proběhla 7. března 2018 v Belgii. (Varan)