Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Richard je typický policajt, ktorý trávi príliš veľa času prácou, niekedy aj na úkor svojej rodiny. Keď sa jedného dňa chystá stráviť ho pre zmenu so svojou dcérou, opäť má súrny pracovný telefonát. Keď sa vráti domov, jeho dcéra je nezvestná, a čoskoro objavia jej mŕtve telo. Richard trpí pocitom viny i nenávisti voči mužovi, ktorý je za čin odsúdený, tomu sa však podarí z väzenia nadviazať s Richardom tajný kontakt. Čoskoro sa objavujú prvé pochybnosti - je tento muž naozaj vinný za smrť Richardovej dcéry, alebo ju zavraždil niekto iný, napríklad sériový vrah detí, ktorý sa mohol v tom období pohybovať v blízkosti Richardovho domova? Richard sa rozhodne pre vlastné vyšetrovanie... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

borsalino 

všechny recenze uživatele

Myslím, že je nefér natáčet filmy, kde umírají malé děti, protože pro ty, kdo děti mají, je to noční můra a Mancuso jim jejich můru prohlubuje, druhým důvodem je všeobecná ochrana dětí a do určité míry tolerovaná msta v případě těch nejsmutnějších událostí. Film má pak zpravidla jasnou linii, nikoli však špatnou a Dujardin se role otce zhostil opravdu přesvědčivě. ()

ELDoctorow 

všechny recenze uživatele

Priemerná francúzska detektívka, a to nemyslím nijak pejoratívne. Čo ju však vyťahuje z priemeru je záverečných 5 minút a totálne lahôdkový twist, ktorý ospravedlnil viacmenej všetky nezmysly v scenári nad ktorými som dovtedy krútil hlavou a hovoril si, že toto snáď nemôžu myslieť vážne (aj keď nájsť by sa ich zas ešte vždy pár dalo). I didn't see it coming a som rád, že som to mal nahrané a mohol si ten záver pustiť ešte raz. ()

Reklama

Majklkm 

všechny recenze uživatele

Tak musím říct, že mě tento počin z francouzských luhů a hájů mile překvapil. Upřímně sám osobě moc francouzské tvorbě neholduji, ale jsou i vyjímky (vesměs filmy s Jeanem Renoem). Jistojistě tento film k oněm vyjímkám přidám. Film falešná identita zklidní, ničím neurazí a vcelku i překvapí. I Když měl jsem tušení odkud vítr vane. Mnohým filmům z hollywoodské tvorby podobného znění bych dal bez váhání hodnocení 2 až 3, ale v mých očích si film falešná identita zaslouží 4. ()

Yardie 

všechny recenze uživatele

Čisté 3 hvězdy. Takový průměrný film, s trošku překvapivým závěrem, neb jsem podle indicií čekal trošku něco jiného. Jinak taková klasika. Je to francouzský film, takže to není nějaké zběsilé tempo jako v případě americké produkce, ale změna je fajn. Je to takové civilní a obyčejné, v tom dobrém slova smyslu. Co se mi od začátku líbilo, tak byla vynikající hudba. Na jedno kouknutí OK, prostě na zabití času a nenudí to. Howgh! ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tak nevím, jestli tento film oplývá vážně slušnou atmosférou, nicméně je fakt, že jde o dobrou francouzskou kriminálku s hnusným obsahem. Pedofilie je něco tak hnusného, že to prostě nedokážu nikdy pochopit a ani já bych neměl slitování…Co se hereckých výkonů týče, ty jsou na celkem slušné úrovni, příběh samotný mě určitě klidným nenechal, nicméně celkové zpracování nějak zvlášť neokouzlilo. Ten závěr mohl být mnohem vygradovanější – klidně i s nějakou brutální scénou. Dobrý je za tři – což znamená průměrné ohodnocení. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama