Falešná identita

Falošná identita

Counter Investigation

Krimi

Francie, 2007, 85 min

Film proběhl v rychlosti v TV. Zpětně shlédnuto, docela dobrá záležitost. Smutná, dusivá, s jistým otazníkem ... Je to krátké, nenudí, jde si po přímé linii. Člověk při sledování tohoto filmu získává silnou averzi až nenávist k "pedofilním spoluobčanům" ...(20.8.2011)

Čisté 3 hvězdy. Takový průměrný film, s trošku překvapivým závěrem, neb jsem podle indicií čekal trošku něco jiného. Jinak taková klasika. Je to francouzský film, takže to není nějaké zběsilé tempo jako v případě americké produkce, ale změna je fajn. Je to takové civilní a obyčejné, v tom dobrém slova smyslu. Co se mi od začátku líbilo, tak byla vynikající hudba. Na jedno kouknutí OK, prostě na zabití času a nenudí to. Howgh!(10.7.2011)

Myslím, že je nefér natáčet filmy, kde umírají malé děti, protože pro ty, kdo děti mají, je to noční můra a Mancuso jim jejich můru prohlubuje, druhým důvodem je všeobecná ochrana dětí a do určité míry tolerovaná msta v případě těch nejsmutnějších událostí. Film má pak zpravidla jasnou linii, nikoli však špatnou a Dujardin se role otce zhostil opravdu přesvědčivě.(15.1.2016)

Tak musím říct, že mě tento počin z francouzských luhů a hájů mile překvapil. Upřímně sám osobě moc francouzské tvorbě neholduji, ale jsou i vyjímky (vesměs filmy s Jeanem Renoem). Jistojistě tento film k oněm vyjímkám přidám. Film falešná identita zklidní, ničím neurazí a vcelku i překvapí. I Když měl jsem tušení odkud vítr vane. Mnohým filmům z hollywoodské tvorby podobného znění bych dal bez váhání hodnocení 2 až 3, ale v mých očích si film falešná identita zaslouží 4.(11.8.2011)

Priemerná francúzska detektívka, a to nemyslím nijak pejoratívne. Čo ju však vyťahuje z priemeru je záverečných 5 minút a totálne lahôdkový twist, ktorý ospravedlnil viacmenej všetky nezmysly v scenári nad ktorými som dovtedy krútil hlavou a hovoril si, že toto snáď nemôžu myslieť vážne (aj keď nájsť by sa ich zas ešte vždy pár dalo). I didn't see it coming a som rád, že som to mal nahrané a mohol si ten záver pustiť ešte raz.(5.12.2012)