Celkový dojem: Áno, aj ja som jeden z tých, ktorým sa páčila druhá séria viac ako tá prvá - je to oveľa dojemnejšie, smútnejšie a krajšie, a seriál robí geniálny zvrat v 17. diele, od ktorého si divák môže poplakať až do záveru (ktorý je podľa mňa úplný bullshit, ale aj napriek tomu chcem dať tomuto skvostu plný počet). Japonci to naozaj vedia, a aj v tomto prípade sa radosť mení na smútok. Moje hodnotenie: 100(92?)% (13.9.2017)

• Subjektiv

Air, Kanon i Clannad dobře nesly, úspěch sklidily. Clannad AS si v žebříčcích též vede velmi dobře. Jenže, existují i lidé, kterým neustálé vyvařování téhož stylu a do značné míry i tématu, začne časem lézt na nervy. Je sice pravda, že Clannad AS, narozdíl od svých předchůdců, opustil prostředí a léta středoškolní a posunul se dále do dospělosti, jenže mu to myslím pramoc neprospělo. Těžko věrohodně předvádět starosti rodinného života v kanonovské sladkosti a roztomilosti. Přesto bych Clannadu neupřel alespoň udržení onoho vytyčeného cíle (a dal ***) - totiž kopírování starého úspěšného - nebýt naprosto scénáristicky ubohých a odporných twistů, které tu popíšu. SPOILER - V průběhu seriálu zemřou dvě kawaii nevinné dívenky (přičemž divák proleje moře slz) a v posledních dílech jsou obě vzkříšeny (přičemž divák proleje moře slz). KONEC SPOILERU. Tomu říkám katarze. Silné **, ač cosi odpadotvorného vidím v oněch twistech.(9.4.2009)

O něco lepší pokračování Clannadu, ovšem stejně zbytečně roztahané. After story je mnohem smutnější, tím pádem ještě víc slzopudné, reflektující pocity postav a jejich jednání. Mysteriózno tu konečně nachází své vysvětlení a už tolik neotravuje jako v první sérii. Popravdě, víc mě bavil bonusový díl, který děj celých dvou sérií zrekapituluje ani ne za 30 minut.(7.1.2012)

Clannad druhá séria je výletom do preplakaných hodín. Teda aby som upresnil stále sa plače viac a viac. Aspoň u mňa to tak bolo ale chápem, že nie každý má na také niečo chuť. Jedno čo sa tiež stále zlepšuje je hudba. Ku koncu je už taká nádherná, že sa mi už len s nej chcelo plakať. Jedno ale musím uznať a to je žiadna gradácia. Človek nečaká na jeden smutný moment má ich veľa a preto hodnotenie také aké je.(4.12.2010)

Opravdu silná citová ždímačka, která zašla ještě o něco výš než první série. Trochu zamrzelo, že se v závěru série upozadily skoro všechny vedlejší postavy, ale asi to tak muselo být. Závěr mi úplně po chuti nebyl, nejaký polosmutný konec by se podle mě hodil daleko víc, ale nakonec i tak dávám pět hvezd, ale mohlo to být ještě o něco lepší.(16.1.2015)