Komentáře uživatelů k TV seriálu (33)

• Subjektiv

Ciel Phantomhive, sirota z vysoce postavené rodiny viktoriánské Anglie, má slouhu. Není to jen tak ledajaký slouha, je to slouha ďábelský a čertovský. Doslova. Jmenuje se Sebastian a Ciel s ním řeší zapeklité případy vražd, tajemných úmrtí apod. A když scénář dá, i na temnou minulost Cielovu dojde a dozvíme se, kdo že mu to zlikvidíroval rodinku... Zápletka, jak jistě uznáte, není příliš originální, ale zajisté se i v ní skrývá možnost, se příjemně pobavit. To by ovšem její uchopení muselo za něco stát. V tomto případě se odporné chyby příliš nahromadily. Ústřední dvojice se k sobě chová nezdravě intimním způsobem, jak nějaký velmi slizký uke a seme. Jen na ten sex a polibky kupodivu nedojde. Postavy nemají v podstatě žádný charakter. Nadužívá se chibi forem postav (superdeformed). Vtipy jsou jedny z nejtrapnějších, na které lze narazit. Vše je stylizováno do hnusně přeslazené "panenkovské" formy. Zápletky jednotlivých epizod a i další prvky jsou ukradeny z jiných děl, přičemž jsou důmyslně připraveny o všechno krásné, co v nich kdysi mohlo být. V závěru se vše stává nechutně patetickým. Postavy mají schematické a neuvěřitelně absurdní motivace. Ani nemám chuť to rozebírat dopodrobna. Silná *.(16.4.2009)

Viktoriánská Anglie roztahuje svá andělská křídla, v sídle Phantomhiveů panuje tajemná atmosféra a Ciel s věrným Sebastianem vyráží v sherlockovském duchu vyšetřit nějakou podlou nekalost. Po pár minutách jsem byl přikován, po prvním díle nadšen. Kuroshitsuji spojuje nenápadnou mystiku s mytologickými postavami roztodivného původu a atmosféra sešňerované a přitom zkažené Británie je už jen dokonale padnoucím prostředím. Když se přidá nejrůznější styl humoru vedlejších postav (u mě vede jednoznačně Tanaka), stává se ze seriálu nenápadný klenot anime.(3.9.2011)

Nic nového pod sluncem, originalitu by z toho nevykopal ani mistni uchylny hrobnik. Prestoze vicemene souhlasim s komentarem Subjektiva, stejne jsem se nemohl od sledovani odtrhnout az do posledniho dilu. Mozna uz jsem dlouho zadne anime nevidel a tak jsem jen prilis blahosklonny, kazdopadne davam ctyri hvezdicky za solidni atmosferu.(27.2.2012)

• Zíza

Ze začátku jsem si říkala, ale jo, to docela ujde. Pak jsem občas musela trochu popohnat čas, protože mě to nudilo, ale poslední asi 2 díly byly zase zajímavé, takže dávám lepší 2*. Pro dívky je tu výborný Sebastian, u kterého je velmi jednoduché zaslintat a zavzdychat. Pro ty, jež uspokojují lolita-chlapci je tu Ciel. Pro ty, jež uspokojuje infantilní homor, jsou tu tři neschopní sluhové. Pro ty, jež mají rádi "zlé" anděle, je tu hlavní záporák. Pro ty, jež mají rádi smrtky, které mají stejné choutky jako většina mladých dívek, je tu Grell Sutcliff. Pro ty, jež mají rádi dlouhovlasé a humor milující hrobaře, tak tu také jednoho najdopu. Pak se tu také najde kari. Budete vědět, jak udělat to nejlepší. No, shrňme si to - najdete tady toho opravdu hodně (spousty fanservisu mimo jiné), ale dohromady to hraje dost divnou melodii. Což je škoda, protože bych ráda dala alespoň ty 3* (už kvůli Sebbymu a Grellovi), jenomže to by nebylo spravedlivé. Radar na fešáky!(11.12.2009)

Ciel bol mojou inšpiráciou pri výbere tetovania a neľutujem... i keď Sebastiana som mala radšej..(14.9.2012)

Na prvý pohľad ma Kuroshitsuji dostal svojou magnificent-nou kresbou a OST. Zo začiatku môj skepticizmus ohľadom príbehovej linky aktívne fungoval, keďže väčšia časť stopáže sa točila okolo Sebastiana. Nehovoriac o case-after-case basis,pripomínajúc Detektiv Conan. No napokon som prepadla Kuro vďaka vykresleniu viktoriánskej éry, ústrednej dvojice, ku ktorím sa pridal Undertaker, Agni. Spolu ruka v ruke s komediálnymi vsuvkami, ktoré odľahčovali temnú atmosféru. Kuro má určite svoje nedostatky na dokonalosti, ako napríklad čo mne najviac trhalo oči boli (SPOILER!) zbrane shinigami, ktoré údajne prerežú čokolvek, kým v skutočnosti sú to iba obyčajné záhradnícke náčinie. Alebo tiež strácanie sa v retrospektívach. Pre mňa sa svojim spôsobom toto nenápadné anime stalo dokonalým hlavne kvôli dialógom medzi Sebastianom a Cielom, ktoré ma dostali.(24.3.2012)

Určitě silnější 3*. Mohlo to být o dost horší. I když, dost mimo bylo to, že vlastně v seriálu byli andělé to ultra zlo a démon neutrální Sebastian spíš pomáhal a chránil. Jinak konec první řady mi přišel na takové anime dost odvážný - v dobrém.(9.7.2013)

Opravdu hodně fanservisu, ale vztah mezi Cielem, který se tváří dospěleji než by měl, a Sebastianem je moc fajn. Zvlášť v epizodě s fotkou, kde Ciel konečně chová dětsky. Celý Kuroshitsuji není žádné velké umění, ale zábava na hraně dobrého vkusu. Mě ale tohle anime zahrálo na skrytou strunu - páska přes oko, britská aristokracie mluvící japonsky s anglickými jmény...to se prostě musí vidět.(13.9.2013)

• Prometheus69

Já nevim, shlédnul jsem to jen proto že mě na postavy.cz zaujalo hodnocení jedné postavy... která se z nějakých podivných důvodů ocitla na třetím místě před Narutem a Ichigem? před jedinou dívčí anime hrdinkou? Jako vážně? Tak jsem se to jen tak ze zjevovanosti z čeho jsou všichni tak odvařený to prubnul to. No upřímně.... až na ty podivně akrobaticky halůzní pasáže... mě tahle super homolezecká záležitost nezaujala.... navíc ještě pedofilní? Kolik je hlavní postavě? 12? Si děláte pr... prdel? O_o To už i Dance Vampire Bunt mělo z lolitskou slečnou Cepešovou lepší atmosféru než tenhle nudnej paskvil přihřáté verze Ďabelse a holmese? A to nemluvím ani o druhém dílu který je upřímně více než zbytečný.... ještě větší otrava, ještě víc pedofilní a přiteplené a navíc... nechutné (jak se jí hrabe v tom oku a ten MEČ!). V podstatě mají postavy tak tupí masochistický charakter že kdyby tam někdo z těch hlavních náhodou zhebnul, já snad začnu plesat radostí! Popravdě lidi, vy budete asi trošku divný že? 8/ Takže dávám aspoň jednu hvězdu za finální škubání opeřence.... aspoň něco a aj v pokračování se něco dělo. I když tedy přidat tomu spratkovy... tedy těm dvěma, pár let a jasně je přeorientovat na holky... aby bylo jasno, kde ďábel nepochodí i když v podstatě člověku není do poslední chvíle jasno po čem Seby zkutečně tak lační.... jestli mu jde jen o Cielovu duši... a nebo o samotný obal. Koneckonců je to ďábel... tomu je nejspíš nějaká zakázaná láska totálně u ocasu... (myslím ten vzadu XD) . Což potom ten úchylnej SMRŤÁK? Tedy, Celá rodina smrťáků... udělat z toho někdo ichi hentai určitě by to slavilo větší úspěch. B) No spíš to neřešit. Takže jedna hvězda za kresbu.... škoda snahy, ale tak už se stalo. Tedy 2 hvězdy je více než dost... šel bych i na tři, ale to už by mě tu někdo mohl podezřívat z toho že se mi to ve zkutečnosti líbilo a komu se vážně nedokážu přinutit..... V podstatě, ono to zas tak špatný není se týče fungování schinigami světa, jenže je to hrozná nudaaaaa. A to mě ještě čeká Holic, nj... já budu asi trochu masochysta. :D(5.1.2014)

První co mě zaujalo na tomhle anime byla kresba a celkové zasazení do Londýna. Sebastian Michaelis sluha, který splní každé přání. Grell Sutcliff skvěle ujetá smrtka. Pro někoho možná nepochopené anime, ale pro mě má své vlastní osobité kouzlo. Konec konců jsem jen komorník! Hodnocení: 8,5/10(6.4.2010)

(Hodnotenie 4,5)(25.9.2011)

Ta část mě, která čte mangu, by první sérii Kuroshitsuji nejradši napálila odpad. Kvalita se prostě vůbec nedá srovnat, ať už je to naprosto totálním změněním Ciela a jeho minulosti, přidáním otravného Pluta, andělů a podobných postav, které tam nemají vůbec co dělat, nebo debilní hlavní zápletkou s taktéž naprosto změněnou královnou. Ale dobře, pokud beru Kuroshitsuji pohledem člověka zcela nezasvěceného, je tento seriál docela povedený. Všechno rychle ubíhá, je tu akce, vtip, šmrnc, postavy jsou zajímavé (i když tato verze Ciela je nesnesitelná), animace pěkná a soundtrack je přímo skvostný. Pokud se vám anime líbilo, opravdu všemi deseti doporučuji mangu. 6,5/10(16.3.2015)

Kuroshitsuji je tak rozporuplné anime, že to snad ani není možné. Občas velmi zajímavé, občas nechutné ve svém pathosu, plné klišé ale i zajímavých nápadů. Postavy si drží své rychle nastavené vlastnosti a ničím nešokují, díky bohu za to. Ciel je spratek, co by zasloužil pár facek, ale pořád je to jedna z nejvíce politováníhodných postav, ale ne proto, že mu zemřeli rodiče a je nejbohatším dítětem Anglie, ale proto že jeho sluha po něm očividně j(e)de! Suchou ústřední dvojici naštěstí sem tam střída banda nekompromisních shinigami, kteří se s tím zkrátka nese*ou. Pár příběhů potěší, pár překvapí a pár naštve, ale v celku je to zábava. P.S.: Jestli chcete, aby vás lidi brali vážně, tak se sakra vykašlete na ty profláknutý růže!(3.2.2012)

• Mantis

Jedno z nejhorších amine jaké jsem kdy viděl. Tvůrci již v zahájení nevydrželi a zavlekli sakrální text do nesakrálního kontextu. Temnou stránku příběhu vyvažují zběsilou sebrankou rádoby komediální postav, kterých jsem se bál, teda toho, že se zase objeví na scéně, víc než démonického sluhy. Po šesti dílech to vzdávám, nejsem mladá dívčina, kterou by učarovala ústřední dvojice (Ciel Phantomhive a Sebastian - hell butler). Jen ze zvědavosti koukám na poslední čtyry díly, jestli se můj úsudek náhodou nemýlil. Je cítit jisté zlepšení, ale ne na tolik, abych se vrátit do střední hry této šachové partie.(22.4.2009)

Ciel Phantomhive neměl moc štěstí. Poté, co mu záhadně zavraždili rodiče a vypálili rodinné sídlo, se rohodl upsat svou duši ďáblu. Téměř Faustovské téma... téměř. Jeho pekelný komorník Sebastian Michaelis prakticky neukázal nic ze své zlé povahy a naopak ona roztomilá modrooká blondýnka s andělskými křídly také není andělem, který by vás spasil do nebe. Počáteční chaos a nesoulad mezi jednotlivými díly se v pozdějších epizodách ztrácí. Koho by nezajímalo, jak a proč se Ciel dostal ke svému neradostnému osudu? A ačkoliv mě zakončení opět malinko zklamalo, doporučuji tento zajímavý kousek ke shlédnutí. Krása viktoriánské Anglie je neodolatelná, stejně jako zjevení Sebastiana.(5.11.2010)

Prioritne seriál skôr pre chlapcov, čo majú radi chlapcov (a tiež dievčatá, ktoré majú rady chlapcov, čo majú radi chlapcov)... Komentár od Zízy je celkom výstižný,.. Ja však ešte doplním, že pre tých, čo svojej priateľke pravidelne dávajú darčeky v štýle mačacích ušiek, či iných cosplay doplnkov svojich obľúbených anime krások je tu postava Ran-Mao, ktorá stvorí s Lauom také duo, že hoci jej repriky spočítate na prstoch jednej ruky, z pamäti sa vám len tak nevytratí... Priemerné hodnotenie dávam hlavne za ten pokus o zaujímavý "faustovský" príbeh... No a tiež hudba v prvom endingu nebola zlá...(16.4.2012)

• Haide

Něco mezi Faustem, Jamesem Bondem, Sherlockem Holmesem, Chrno Crusade, Bleach, Junjou romantica a králíčkem Azuritem.(28.12.2010)

Tato anime série není tak špatná (ale ani tak dobrá) jak tu někteří píší. Problém vidím především v rozdílné kvalitě jednotlivých dílů. Některé jsou jednoznačně za 5 hvězdiček, jiné tak za 2. Bohužel se v sérii průběžně objevují nelogičnosti a jen tak se uprostřed děje objevují postavy, aby vše zvrátily. Animace je průměrná. Aby se vám tato anime líbila, je téměř nutností najít si v ní nějakého svého favorita (jak je to mimochodem u většiny snímků, tohoto žánru). Pokud se tak nestane, tak ho možná ani nedokoukáte. Z tohoto anime totiž doslova čiší japonská ujetost (okázalost, pompéznost, kýč, překrucování faktu, nadšení z viktoriánské doby, občasná infantilita a strojová neměnnost charakterů a jejich postojů).(29.3.2014)

• Shredder

Viktorianske Anglicko, ladene v temnom duchu. Monstra vseho druhu. Charizmaticky demonicky komornik. Inteligentny chlapec poznaceny tragediou. Tajomne vrazdy a ine zahady. Skvely namet, ktoreho potencial nikdy neprekrocil prah dveri. Do scen, ktore by mohli byt intenzivne je zbytocne pridavany stupidny humor (ktory navyse nie je ani z desatiny tak zabavny ako v inych anime), vacsina postav okrem nadluskeho komornika je absolutne nezaujimava a nezapamatatelna a kratke arcs ponukaju len jednoduche pribehy, ktore vzdy jemne pohladia povrch, ale nikdy nejdu do hlbky.(15.9.2015)

Tento seriál mě přišel v rámci anime poněkud zvláštní a netypický. Malý klučina se chce pomstít za smrt svých rodičů a uzavře smlouvu s démonem. Po tímto popisem se však skrývá příběh odehrávající se v Angli na konci 19. století. Při sledování, mě hned napadla spojitost se Sherlockem Holmesem. Nejen kvůli podobné době a místě, ale především pro spojitost s případy, které Ciel, coby v roli Sherlocka a Sebastian v roli Watsona, při cestě za pomstou řeší. Za zmínku stojí Jack rozparovač nebo Pes Baskervillský. Samozřejmě, je to anime, tak zde máme doplnění v podobě smrtek, démonů, andělů a party podivných sluhů se zajímavou historií. Co však zaujme na seriálu nejvíce, je relativně temná atmosféra. Ponurá vážnější hudba, relativně málo akce a především řekl bych až inteligentní příběh zaplněný debatami a úvahami. Ústřední dvojice je vážná, a komediální složku zde vyplňuje právě čtveřice sluhů. Hodně musím pochválit také ucelenost celého seriálu. Postupně je nám odhalována minulost jednotlivých postav. Hlavní zápletka je elegantně doplněna právě případy ze Sherlocka a málo který díl je skutečně zbytečný. A hlavně je zde ukončený závěr, kde je dovysvětlen i poslední střípek nejasností tak aby vše dokonale zapadlo a přesto neodhalilo karty pro možné pokračování.(20.11.2016)

<< předchozí 1 2