Odbor městské zeleně

(seriál)
  • USA Parks and Recreation (více)
Rozhovor 20
USA, (2009–2015), 44 h 10 min (Minutáž: 21–22 min)

Mark Rivers

Amy Poehler, Rashida Jones, Paul Schneider, Aziz Ansari, Jim O’Heir, Aubrey Plaza, Nick Offerman, Frank Medrano, Retta, Lennon Wynn, H. Jon Benjamin (více)

VOD (1)

Série(7) / Epizody(125)

No řekněte, nebylo by skvělé mít taky tak iniciativní zastupitelku v místní vládě, která by místo masivní díry nebo chcete-li jámy mezi domky, chtěla postavit velký park pro potěšení a užitek obyvatel se svými dětmi? Někteří z Pawnee v Indianě si to ovšem nemyslí.
Seriál od tvůrce americké verze The Office - obdobně točené jako "mockumentary". (biskin)

Rozhovor 20

M.i.k.e

nechápu jak jsem tohle mohl minout když se vysílalo.Při hledání "náhrady" za Office přišla řada na chvílemi podobně laděné Parky a byla to skvělé volba.Není to sice bez chybičky,některé díly jsou slabší a má to i svoje nasírací momenty (i když zdaleka ne tolik jako Office),ale většinu času sem se bavil královsky a u některých dílů sem se smál dost nahlas a to u sitcomů zase není úplně pravidlo (ač by mělo).Teď mi tahle partička okolo Leslie a božského Rona bude chybět a časem si dám komplet znova...85% ()

geklon

Ani jednu z hlavních postav představenou v pilotním díle jsem si nedokázal za 20 minut oblíbit natolik, abych pokračoval ve sledování. Ale věřím, že se k tomuto seriálu prokoušu. Akorát musím dozrát. Mám vizi, že to bude natolik suché, že i originál The Office místy zaostane a bude koukat s pusou dokořán. ()

Ant

Výborně trhlé postavy, hlavně Amy Poehler válí. Má to slušný potenciál. Druhá řada neskutečně zvedla laťku a ty 4* si rozhodně zaslouží. Za 3. řadu musím zvednout hodnoceni na 5*, protože takové výbuchy smíchu jsem u seriálu už dlouho nezažila. Velkou zásluhu na tom mají nováčci Adam Scott a Rob Lowe a samozřejmě Nick Offerman jako mocný Ron Swanson. ()

Steelista

Úvodních pět dílů průměrných, ale pak je to jedna bomba za druhou. Ještě jsem nezažil, že bych musel pozastavovat přehrávání a čekat, až mě přejde záchvat smíchu. Navíc postavy jsou zde tak skvělé, že jsem si je naprosto zamiloval. Srdcovka. Jak by řekl jeden z protagonistů: This is LITERALLY the funniest show I've ever seen in my life. ()

ljukyljuk

Hodnotenie pri Parks and Recreation je trošku zložité. Prvá séria (vďaka Bohu, že mala len 6 častí) bola takmer celá na 2 a občas s prižmúrenými obomi očami 3*. Ale ako vravím - takmer celá - finále prvej série totiž bolo už podstatne odlišné a teda aj podstatne lepšie. V tomto trende pokračovala celá druhá séria a momentálne som na sérii tretej, takže už môžem objektívne hodnotiť. Dávam 4*, určite zaslúžene, lebo sa čím ďalej, tým viac krát naozaj schuti smejem. A ani postavy mi nepripadajú také nesympatické, ako mnoho ľudí píše. Práve naopak, časom sa z nich vykľuli ozajstní sympaťáci, najväčšou zmenou pritom prešla Leslie Knope (Amy Poehler), ktorá sa v už spomínanom finále prvej série zmenila z nerealisticky vykreslenej karikatúry na svojskú a občas až príliš snaživú a horlivú osôbku, ktorá to však vždy myslí dobre, aj keď to tak niekedy nevyzerá. Na 5-hviezdičkový Office to síce u mňa nemá, ale to je asi len tým, že som Office videl skôr. A už vôbec nezazlievam Parks and Recreations to, že sa na Office podobajú. No a? Sú predsa od rovnakých tvorcov a keďže mi je štýl Office veľmi blízky, tak ak ho Parks and Rerceations "opajclo", je to pre mňa len dobre. ()

Galerie (2 856)

• Dve sochy, ktoré sa objavujú v úvodných titulkoch, sú orientačné body na Highway 18 v meste Montpelier v Indiane. Prvým z nich je "Ice Cream Giant" pri zmrzlinárni Tin Lizzy a druhým je "Muffler Man Indian" v centre mesta. (Marcin)
  • Postava April (Sarah Drew) má sestru jménem Natalie (Tiffany Hines). Stejně se jmenuje i skutečná sestra herečky Aubrey Plaza, která ji používá jako zdroj inspirace pro svou postavu April. (Aurum)

Související novinky

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Konec roku se pomalu ale jistě blíží a s ním pochopitelně brzy dorazí i nejrůznější filmové a seriálové žebříčky. Ty nás teď ale nezajímají. Místo toho se podíváme na žebříček, který se ohlíží rovnou… (více)

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (více)