Parks and Recreation (TV seriál)

Public Service

(neoficiální název)

Komedie

USA, 2009 - 2015, 44 h 10 min (Minutáž: 125x21 min)

Amy Poehler, Rashida Jones, Paul Schneider, Aziz Ansari, Jim O’Heir, Aubrey Plaza, Nick Offerman, Frank Medrano, Retta, Lennon Wynn, H. Jon Benjamin, Chris Pratt, Meg Wolf, Kathleen M. Darcy, Gary Weeks, Jeryl Prescott, Adam Scott, Rob Lowe, Jon Glaser, Pamela Reed, Louis C.K., Natalie Morales, Kirk Fox, Justin Theroux, Sarah Wright, Yvans Jourdain, Patricia Clarkson, Don McManus, Lennon Parham, Jessica St. Clair, Jay Jackson, Billy Eichner, Kathryn Hahn, Jonathan Erickson Eisley, Damion Poitier, Jordi Vilasuso, Marcus Folmar, Lyle Kanouse, Sean Hayes, Jason Mantzoukas, Windell Middlebrooks, Daniel Bridges, Lucy Lawless, Jon Paul Burkhart, Katie Dippold, Carlos Carrasco, Nick Kroll, Izzy Eggerling, Todd Berger, Kevan Peterson, Mara Marini, Annalise Basso, Alison Becker, Ryan Hartwig, Danielle Bisutti, Vanessa Vander Pluym, Alex Calloway, Marc Evan Jackson, Kristen Bell, Adam Harrington, Christopher Frontiero, Annabeth Gish, Gloria Henry, Katie Gill, Jane Morris, Debra Mooney, Josh Pence, Hugh O'Brien, Jama Williamson, Heidi Klum, Ben Schwartz, Jenny Slate, Megan Mullally, Peter Serafinowicz, Henry Winkler, Tania Pilar, Greg McKenna, Kay Hanley, Julie Wittner, Brady Smith, Nick Armstrong, Blake Lee, Chelsea Peretti, Jon Daly, Joseph Russo, Alyssa Shafer, Pete Ploszek, Rachael Markarian, Mark Saul, Alan Yang, Jack Carter, Bonnie Bartlett, Michael D. Roberts, Sam Elliott, Keegan-Michael Key, Jeff Tweedy, Bo Burnham, Richard Burch, June Diane Raphael, Brian Huskey, Todd Sherry, Will Arnett, Carl Reiner, Cole Sand, Erinn Hayes, Eric Edelstein, James Greene, Andy Kreiss, Rodney To, Rosanna Pansino, Katerina Kopel, Jill Basey, Brendan Hunt, Greg Votsos, Nicole Alexandra Shipley, Caitlin Carver, Tina Morasco, Tahmus Rounds, Murray Gershenz, Lauren Shaw, Kamala Jones, Steve Zissis, Neil Edmond, John Lee Ames, Brad Hall, Jake Elliott, Lillian Adams, Erin Gibson, Jacob Bertrand, Kyle Mooney, Jazmyn Simon, Caroline Fogarty, Maribeth Monroe, David Wells, Mary Holland, Jamie Denbo, James Harvey Ward, Anne Gregory, Terry F. Smith, Peter Allen Vogt, Julia Silverman, Ben Begley, Lee de Broux, Jeff Sloniker, Harvey J. Alperin, Bobby Reed, Jack Wallace, Judith Drake, Jen Oda, Hal Williams, Mo Collins, Blake Anderson, Peter Porte, Brad Leland, Barbara Niven, Matt Besser, Dan Hewitt Owens, John Dragonetti, Stephanie Erb, Elizabeth Sandy, Tim Acres, Kelly Holden Bashar, Ahmir-Khalib Thompson, Jeff Harlan, Shawn Parsons, Guy Stevenson, Jason Boegh, Carrie Wampler, Barbara Boxer, Bruce Jarchow, Emily Spivey, August Emerson, Annie O'Donnell, Kaliko Kauahi, Tonja Kahlens, Michael Eauslin, Ron Perkins, Todd Grinnell, Galyn Görg, John Balma, Jimmy Bellinger, Leila Almas, Jay Burns, Becky Thyre, Jennifer Hasty, Carole Gutierrez, Loudon Wainwright III, Wolf Muser, Jim Hoffmaster, Beth Hall, John Sloman, Tom Beyer, Mike Mitchell, Anne Johnson, Melissa Jo Bailey, Christopher Murray, Tim Baltz, Rachael Drummond, Eugene Cordero, Mark Berry, Rod McCary, Bianca D'Ambrosio, Brittany Oaks, Avery Phillips, Colton Dunn, Gavin MacIntosh, Rebecca Klingler, Joe Mande, Federico Dordei, Teo Briones, Jim Jansen, Nicholas Hormann, Dennis Howard, Brandon J. Sornberger, Esther Povitsky, Bayne Gibby, Michael McGreevey, Sope Aluko, Susan Yeagley, Jon Carlo, Morgan Peter Brown, Elizabeth Anweis, Jennifer Soo, Steve Day, Kulap Vilaysack, Darlene Hunt, Courtney Akbar, John Ingle, Jim Meskimen, Josh Duvendeck, Fred Ochs, Fred Armisen, Paul Scheer, Chris Tallman, Cody Klop, Gillian Vigman, Jonathan Goldstein, Rod Britton, Eric Edwards, Bonita Friedericy, Sandra Medina, Harley Graham, John Larroquette, Andy Milder, Ian Roberts, Rebecca Benson, Andy Samberg, Michael Gross, Dakin Matthews, John Ellison Conlee, Brent Briscoe, Will Forte, Eric Pierpoint, James Sharpe, Leslie Taylor, Jonathan Joss, Pat Crawford Brown, Parker Posey, Mike Scully, Dana Gould, Johnny Sneed, Paula Pell, Greg Worswick, Dan Castellaneta, Kenny Stevenson, Danielle Fishel, Robert Pine, Veronnica Avila, Robin Thorsen, Tuc Watkins, Paul Rudd, Luke Colombero, Rick Fitts, Martin Starr, Tracy Howe, Kerri Higuchi, Bradley Whitford, Ervin Ross, Gary Carlos Cervantes, James M. Connor, Mike O'Malley, Brian Foreman, Tyler Schnabel, Anne Bellamy, Jack Scalia, Elijah Nelson, Glenne Headly, Jonathan Banks, Paul Rust, Martha Cary, Jessica Barth, Mike Mitchell, Matt Walsh, Jason Schwartzman, J.K. Simmons, Jeffrey Muller, Clark Freeman, Donick Cary, Patton Oswalt, Jaime Moyer, Allan McLeod, Tatiana Maslany, Craig Stepp, Michael Trim, Bob Bancroft, Tia Robinson, Rob Kerkovich, Van Epperson, Owen Burke, Kelly Pendygraft, Chris Bauer, John Hodgman, Peter Bonerz, Richard Portnow, Samantha Sloyan, Rob Huebel, Steve Tom, Teresa Reilly, Georgia Hubley, Dave Gibbs, Lilan Bowden, Michelle Obama, Jon Hamm, Werner Herzog, Jorma Taccone, Dax Shepard, Josh Groban, Darcy Donavan, Rachel Dratch, Greta Sesheta, Herbert Russell, Madeleine Albright, Darin Toonder, John Cena, Ian Phillips, Bill Murray, Horatio Sanz, Michael Strasser, Kristen Ariza, Dalon J. Holland, Bonnie Hellman, Brooke Baumer, Gary Rubenstein

1. série: Nadějný úvod stavící na neotřesitelném charismatu Amy Poehler. 70% ____ 2. série: Hlavním nedostatkem druhé řady je absence hlavní dějové linky, kterou ovšem hravě vynahrazují epizodní příběhy kopající do všeho co je pro Amíky tabu. Pod prvoplánovitou epizodičností se skrývá promyšlený plán, jak přiblížit divákovi postavy co nejblíže, aby si k nim vybudoval vztah. Tento krok je následně zužitkován v závěrečně ďábelské dvou epizodě, která stojí čistě na sympatiích k postavám. Druhá řada je ve výsledku promyšlenější, než se na první pohled může zdát. 75% _____ 3. série: (24.2.2014)

Takový polární opak Kanclu. Nejen co se týče toho, že Kancl řeší soukromý sektor a P&R řeší veřejný. Tito lidé, světe div se, se chovají jako skuteční lidé (i když trochu šílení) a i přesto jsou naprosto uvěřitelně kompetentní ve svých pozicích, ovšem stejně vždy aktivitou září Leslie Knope. V první sérii dost kopírovala Michaela Scotta z Kanclu a hodně se to dle mého podepsalo na sérii. Ovšem v druhé sérii už nakopla pořádně svoji aktivnost, bojovnost a občas i feminismus a celkově seriál našel svůj hlas, který dosáhl vrcholu na začátku 3. série a neslezl z něho až do konce seriálu. Z Kanclu se vrací taky Rashida Jones, která tu je díkybohu natrvalo, společně s Benem fungují jako Straight (wo)man báječně ke všem ostatním postavám - výstředním Tomovi+Donně, apatickým Ronovi a April, hyperaktivním Leslie, Andymu a Chrisovi. A pochopitelně i Gary, Jerry, Larry, Lenny, Barry. :) Bezedná studnice jednání s veřejností nebo s nadřízenými stále dodává vždy bohaté doušky svěžích vtipů, pouček dohnaných k absurditě, ovšem stále s pravdivou polevou. Velmi tomu pomáhá i to, že obyvatelé města se často objevují znovu a znovu například na veřejných fórech a vždy s sebou přinesou várku skvělých hlášek, takže Pawnee vypadá jako skutečné město. Jejich bláznoviny jsou mi sympatické a nemám žádnou vyloženě neoblíbenou postavu, což bych například o Kanclu napsat nemohl. Vždy jsem rád vídal všechny hlavní i vedlejší postavy, ať už to byl účetní Barney, sourozenecké duo Jean Ralphio a Mona-Lisa nebo třeba ten jeden občan, co se z každé věty snažil udělat skandování. Amy Poehler zářila už v SNL, neztrácí ani vtip ani šarm. Kdyby Pawnee existovalo, určitě bych se tam někdy chtěl podívat.(29.4.2013)

// Na tuto chvíli jsem se neskutečně těšil. Kdo už má za sebou, ví - kdo ne, teprve zjistí. V momentě, kdy jsem dokoukal finále sedmé řady a seriálu musel dát nadobro sbohem, jsem také věděl. Věděl jsem, že potřebuji kapesník. Spousty kapesníků. Taky mi ale bylo jasné, že seriál nemůžu nechat prostě jen tak odejít. Na to jsem si ho za tu krátkou dobu až příliš zamiloval. Musel jsem se s ním nějakým způsobem rozloučit a co je lepšího, než od srdíčka psaná recenze, ohlížející se zpět na sedm úžasných let jednoho z nejzábavnějších sitcomů všech dob. Tak pojďte se mnou a společně se podíváme na to, proč mám pocit, že mají "parks and rec" potenciál stát se i vaší srdcovkou. Více zde(3.5.2015)

I LITERALLY love it! Ann Perkins! Parky a rekreace jsou pro mě momentálně něco jako kvalitní víno. I když nejsem znalec, Hradní svíci z krabice už chlemtat nepůjdu, to je snad jasný. Tudíž se po třech sériích radikálně zbavuji všech těch, co hledají matku, velký třesk a nebo libovolnou velikost chlapa a odmítám sledovat cokoliv jiného, než je skupina lidských, laskavých a neuvěřitelně vtipných lůzrů z Pawnee v Indianě. Parky a rekreace nejsou prvoplánové, vtipy jde těžko předvídat a většina jich jde ještě dál, než kde by se takové běžné HIMYM dávno zastavilo. Jsou spíš jako jeden z těch nekoordinovaných a zmatených snů, kdy se něco zvrtne a všechno jde úplně špatně. Což je dobře, mimochodem!(13.10.2012)

Na Parks and Recreation (beží tretia séria) sa momentálne každý týždeň teším zo všetkých komediálnych seriálov najviac (sledujem ešte Family Guy, American Dad, South Park, The Office, How I Met Your Mother, The Big Bang Theory, Modern Family, Cougar Town, The Cleveland Show). Môžu za to samozrejme výborne napísané postavy a ich obsadenie (u mňa vedie jednoznačne flákač Chris Pratt) a ešte taká zvláštna neopísateľná atmosféra, vďaka ktorej mám vždy pocit, že je jar, alebo leto. A to sa k seriálu o parkoch dokonale hodí. Treba ale uznať, že podobne, ako aj jej braček The Office, Parks and Recreation tiež začína slabšou prvou sériou a až postupne sa stáva tým, čím je dnes. Ak si ale udrží súčasné kvality, rozhodne sa sem vrátim a zvýšim hodnotenie na 5.(13.5.2011)

• - NBC původně objednalo 13 epizod 1. řady, nicméně kvůli těhotenství hlavní herečky Amy Poehler (Leslie Knope) bylo nakonec vyprodukováno epizod pouze 6. (Kucndo)

• - Whisky, ktorú pije Nick Offerman (Ron Swanson), je 16-ročná škótska whisky Lagavulin. (Marcin)

• - Myšlienka rozbehnúť tento projekt prišla od zamestnancov Parks and Recreation, konkrétne od plavčíkov z El Segundo v Kalifornii. (Marcin)