Parks and Recreation (TV seriál)

Public Service

(neoficiální název)

Komedie

USA, 2009–2015, 44 h 10 min (Minutáž: 21–22 min)

Amy Poehler, Rashida Jones, Paul Schneider, Aziz Ansari, Jim O’Heir, Aubrey Plaza, Nick Offerman, Frank Medrano, Retta, Lennon Wynn, H. Jon Benjamin, Chris Pratt, Meg Wolf, Kathleen M. Darcy, Gary Weeks, Jeryl Prescott, Adam Scott, Rob Lowe, Jon Glaser, Pamela Reed, Louis C.K., Natalie Morales, Kirk Fox, Justin Theroux, Sarah Wright, Yvans Jourdain, Patricia Clarkson, Don McManus, Lennon Parham, Jessica St. Clair, Jay Jackson, Billy Eichner, Kathryn Hahn, Jonathan Erickson Eisley, Damion Poitier, Jordi Vilasuso, Marcus Folmar, Lyle Kanouse, Sean Hayes, Jason Mantzoukas, Windell Middlebrooks, Daniel Bridges, Lucy Lawless, Jon Paul Burkhart, Katie Dippold, Carlos Carrasco, Nick Kroll, Izzy Eggerling, Todd Berger, Kevan Peterson, Mara Marini, Annalise Basso, Alison Becker, Ryan Hartwig, Danielle Bisutti, Vanessa Vander Pluym, Alex Calloway, Marc Evan Jackson, Kristen Bell, Adam Harrington, Christopher Frontiero, Annabeth Gish, Gloria Henry, Katie Gill, Jane Morris, Debra Mooney, Josh Pence, Hugh O'Brien, Jama Williamson, Heidi Klum, Ben Schwartz, Jenny Slate, Megan Mullally, Peter Serafinowicz, Henry Winkler, Tania Pilar, Greg McKenna, Kay Hanley, Julie Wittner, Brady Smith, Nick Armstrong, Blake Lee, Chelsea Peretti, Jon Daly, Joseph Russo, Alyssa Shafer, Pete Ploszek, Rachael Markarian, Mark Saul, Alan Yang, Jack Carter, Bonnie Bartlett, Michael D. Roberts, Sam Elliott, Keegan-Michael Key, Jeff Tweedy, Bo Burnham, Richard Burch, June Diane Raphael, Brian Huskey, Todd Sherry, Will Arnett, Carl Reiner, Cole Sand, Erinn Hayes, Eric Edelstein, James Greene, Andy Kreiss, Rodney To, Rosanna Pansino, Katerina Kopel, Jill Basey, Brendan Hunt, Greg Vrotsos, Nicole Alexandra Shipley, Caitlin Carver, Tina Morasco, Tahmus Rounds, Murray Gershenz, Lauren Shaw, Kamala Jones, Steve Zissis, Neil Edmond, John Lee Ames, Brad Hall, Jake Elliott, Lillian Adams, Erin Gibson, Jacob Bertrand, Kyle Mooney, Jazmyn Simon, Caroline Fogarty, Maribeth Monroe, David Wells, Mary Holland, Jamie Denbo, James Harvey Ward, Anne Gregory, Terry F. Smith, Peter Allen Vogt, Julia Silverman, Ben Begley, Lee de Broux, Jeff Sloniker, Harvey J. Alperin, Bobby Reed, Jack Wallace, Judith Drake, Jen Oda, Hal Williams, Mo Collins, Blake Anderson, Peter Porte, Brad Leland, Barbara Niven, Matt Besser, Dan Hewitt Owens, John Dragonetti, Stephanie Erb, Elizabeth Sandy, Tim Acres, Kelly Holden Bashar, Ahmir-Khalib Thompson, Jeff Harlan, Shawn Parsons, Guy Stevenson, Jason Boegh, Carrie Wampler, Barbara Boxer, Bruce Jarchow, Emily Spivey, August Emerson, Annie O'Donnell, Kaliko Kauahi, Tonja Kahlens, Michael Eauslin, Ron Perkins, Todd Grinnell, Galyn Görg, John Balma, Jimmy Bellinger, Leila Almas, Jay Burns, Becky Thyre, Jennifer Hasty, Carole Gutierrez, Loudon Wainwright III, Wolf Muser, Jim Hoffmaster, Beth Hall, John Sloman, Tom Beyer, Mike Mitchell, Anne Johnson, Melissa Jo Bailey, Christopher Murray, Tim Baltz, Rachael Drummond, Eugene Cordero, Mark Berry, Rod McCary, Bianca D'Ambrosio, Brittany Oaks, Avery Phillips, Colton Dunn, Gavin MacIntosh, Rebecca Klingler, Joe Mande, Federico Dordei, Teo Briones, Jim Jansen, Nicholas Hormann, Dennis Howard, Brandon J. Sornberger, Esther Povitsky, Bayne Gibby, Michael McGreevey, Sope Aluko, Susan Yeagley, Jon Carlo, Morgan Peter Brown, Elizabeth Anweis, Jennifer Soo, Steve Day, Kulap Vilaysack, Darlene Hunt, Courtney Akbar, John Ingle, Jim Meskimen, Josh Duvendeck, Fred Ochs, Fred Armisen, Paul Scheer, Chris Tallman, Cody Klop, Gillian Vigman, Jonathan Goldstein, Rod Britton, Eric Edwards, Bonita Friedericy, Sandra Medina, Harley Graham, John Larroquette, Andy Milder, Ian Roberts, Rebecca Benson, Andy Samberg, Michael Gross, Dakin Matthews, John Ellison Conlee, Brent Briscoe, Will Forte, Eric Pierpoint, Leslie Taylor, Jonathan Joss, Pat Crawford Brown, Parker Posey, Mike Scully, Dana Gould, Johnny Sneed, Paula Pell, Greg Worswick, Dan Castellaneta, Kenny Stevenson, Danielle Fishel, Robert Pine, Veronnica Avila, Robin Thorsen, Tuc Watkins, Paul Rudd, Luke Colombero, Rick Fitts, Martin Starr, Tracy Howe, Kerri Higuchi, Bradley Whitford, Ervin Ross, Gary Carlos Cervantes, James M. Connor, Mike O'Malley, Brian Foreman, Tyler Schnabel, Anne Bellamy, Jack Scalia, Elijah Nelson, Glenne Headly, Jonathan Banks, Paul Rust, Martha Cary, Jessica Barth, Mike Mitchell, Matt Walsh, Jason Schwartzman, J.K. Simmons, Jeffrey Muller, Clark Freeman, Donick Cary, Patton Oswalt, Jaime Moyer, Allan McLeod, Tatiana Maslany, Craig Stepp, Michael Trim, Bob Bancroft, Tia Robinson, Rob Kerkovich, Van Epperson, Owen Burke, Kelly Pendygraft, Chris Bauer, John Hodgman, Peter Bonerz, Richard Portnow, Samantha Sloyan, Rob Huebel, Steve Tom, Teresa Reilly, Georgia Hubley, Dave Gibbs, Lilan Bowden, Michelle Obama, Jon Hamm, Werner Herzog, Jorma Taccone, Dax Shepard, Josh Groban, Darcy Donavan, Rachel Dratch, Greta Sesheta, Herbert Russell, Madeleine Albright, Darin Toonder, John Cena, Ian Phillips, Bill Murray, Horatio Sanz, Kristen Ariza, Dalon J. Holland, Bonnie Hellman, Brooke Baumer, Gary Rubenstein, Danielle Kennedy, Lolli Sorenson, Louisa Abernathy, Jeris Poindexter, Vivian Smallwood, Hal Havins, Craig Tovey, Cheryl Texiera, Megan Amram, Judith Moreland, Gil Glasgow, Abbey McBride, Seth Morris, Ryan Dorsey, Jon Barinholtz, Alexandra Rushfield, Boo Arnold, Michael Patrick McGill, Jim Hanna, Michael Strassner, J. Rene Pena, Jeffrey Hutchinson, Brenda Canela, Tahlena Chikami, Biff Yeager, Susan Isaacs, Anastasia Ganias, Kurt Long, Michael Strasser, Helen Slayton-Hughes, Danny Vasquez, Ava Capri

S01 - Dobrá zábava, zajímavé a vtipné postavy, takový netradiční humor, který ve všech šesti epizodách funguje, uvidíme co další řady. Jsem zvědavý a docela natěšený. S02 - Vypadá to na novou seriálovou závislost. Fakt mě to baví a postavy mě přirůstají k srdci čím dál více. Humor, gagy a různé vtípky jsou na velké úrovni a těch vyloženě slabých je opravdu minimum. Druhá řada má více dílů, takže postavy dostávají mnohem více prostoru, a mnohem lépe je poznáváme(April, Ron, Mark, Andy). Teď už nejsem zvědavý, teď jsem natěšený na další řadu. S03 - Třetí řada a opět velká spokojenost. Sice odešel Mark, ale nahradila ho příjemná dvojice Ben a Chris, a zvláště druhý jmenovaný si krade spoustu momentů pro sebe a má dokonalé hlášky. Některé epizody začínají být čím dál více šílenější a totéž platí i pro postavy, které jsem si zamiloval, otázkou spíše je jestli si nelze nezamilovat Rona Swansona, který je doslova boží a jeho výstupy patří k tomu nejlepší. Třetí řada se povedla a já se těším na čtvrtou. S04 - Čtvrtá řada jede v podobném stylu jako třetí jen se občas objeví zápletka, která dost zpomaluje nebo nudí. Jsem malinko zklamaný jakým vývojem prochází vztah Ann a Chrise, jelikož ty postavy se doslova motají v kruhu. Trochu už mě začíná vadit Tom a jeho nesmyslný kecy. Jednou nebo dvakrát za epizodu fajn, ale skoro dvě epizody v kuse. Potěšilo mě cameo Paula Rudda, který je zde perfektní. Čtvrtá řada je malinko slabší, než třetí ale i tak má spoustu božích dílu, už se těším na další díly v Pawnee. S05 - Páta řada se naprosto povedla. Tvůrci posouvají postavy, tak nádherný způsobem až jsem z toho vývoje měl obrovskou radost. Většinou to krásně vyplývá z děje a výborně gradují některé příběhy(Ann a Chris, Ben a Leslie). Totéž platí i pro Toma a Rona, s jejich příběhem si tvůrci obzvláště pohráli. Epizody nejsou, tak šílené jak předchozích řadách a celkově drží mnohem lépe při sobě. Dále potěší velké množství cameo roliček, které potěší a nikdy nezklamou. Velká spokojenost. S06 - I v šesté řadě je to pořád luxusní zábava, u které jsem měl menší záchvaty smíchu. Dějově to moc krásně sedí a to se děje je parádně vygradované. Opět jsou tu šíleně geniální momenty, plné absurdity, ale to na tomhle seriálu mám nejradši. Bavilo mě to, přesto mě přišlo, že těch nezapomenutelných epizod je zde mnohem méně, než v předchozích řadách. Na druhou stranu, vyloženě slabá epizoda, tady snad není. S07 - A je to tady. Po dlouhých letech jsem se konečně dostal do finále tohoto seriálu, a musím říci, že cesta to byla moc krásná a příjemná, a na konci dojemná. První díly sedmé řady mě trochu nesedly. Ten časový skok a změna statu quo, mě překvapili, ale nebylo to úplně ono. Pak však přišla epizoda Leslie and Ron a já jsem měl na jejím konci na krajíčku a opravdu mě to moc dojalo. A na jednou mě to všechno dávalo mnohem větší smysl. Opravdu si vážím tvůrců za to co dokázali v poslední řadě. Krásně se rozloučit s postavy, zakončit smysluplně jejich dobrodružství a celé ukončit s takovou noblesou a krásou. Už dlouho se mi nestalo, aby mě nějaký poslední díl seriálu, tak dojal a bylo mě líto, že skončil. Výborná práce a jsem rád, že jsem u toho mohl být.(20.5.2015)

Mokument o politice, o výboru týkající se parků. Jak to může vůbec být zábavné? Politika nikdy přece zábavná nebyla. Díky Amy Poehler, Gregu Danielsi a Michaelu Schurovi se skutečně zábavnou stát může! První řada mě sice moc nezaujala, upřímně řečeno, humor takový suchý ve stylu Kanclu (který mám sice moc rád, ale kopírky fakt nepodporuju), nicméně ve druhé řadě to pochytilo spíše americký, ležérní druh humoru a díky tomu se z tohoto seriálu stala upřímně řečeno jedna z nejzábavnějších šou, která se kdy objevila v televizi. Samozřejmě se tento seriál se nemůže vyhnout porovnání s Office, kde vyčnívali Steve Carell a Rainn Wilson, zde vyčnívali Nick Offerman a Chris Pratt, nicméně tento seriál - což si dovolím říci, v mnohém i svého předchudce a "duchovního otce" předčil - obzvláště v postavách, které jsou mnohem lépe napsány, je jich sice méně, ale o to mají efektivnější vliv na seriál, nejsou jen drobným prvkem seriálu, jako právě v Kanclu. Zde jsou všechny hlavní role v drtivé většině dílů dost rovnoměrně rozděleny, aby měly svůj víceméně významnější vlastní děj nebo úděl, což z nich může dělat nakonec mnohem zajímavější postavy. Jak jsem se již mírně zmínil, Nick Offerman v roli Ronalda Swansona neskutečně řádí, tento seriál táhne a díly točící se kolem něho patří mezi nejlepší. Ovšem musím vytáhnout i herecké výkony ostatních herců - Leslie Knope (Amy Poehler) je sice ze začátku až otravně ambiciózní, ale postupně si i k ní jistě najdete cestu a budete ji mít rádi, Chris Pratt je největší šílenec v seriálu, jeho Andy Dwyer je dost možná beze srandy jedna z nejvtipnějších postav, jakou jsem kdy v televizi viděl, co slovo, to perla. Aziz Ansari a jeho podnikatelský duch v roli Toma Haverforda atd. atd. mohl bych pokračovat do nekonečna. Psal bych něco i o dalších postavách, ale to mi literally momentálně přijde až moc :). Od Community jsem nenarazil na takový zábavný seriál, který by dokázal tak zábavně dokumentovat ve skutečnosti tak zdánlivě nudné téma. Jen tomu chce dát trochu šanci ze začátku, pak je to neskutečná jízda horskou dráhou, ze které ani slézt nebudete chtít. (+ konec je jeden z nejepičtějších, co jsem kdy viděl) 1. řada - 60 %, 2. řada - 75 %, 3, řada - 90%, 4. řada - 90 %, 5. řada - 90 %, 6. řada - 90 %, 7. řada - 95% Nej epizody: 2x04 - Practice Date; 2x07 - Greg Pikitis; 2x08 - Ron & Tammy; 2x10 - Hunting Trip; 3x2 - Flu Season; 4x2 - Ron & Tammys; 6x1,2 - London; 6x13 - Ann & Chris; 6x21,22 - Moving Up; 7x04 - Leslie & Ron; 7x12,13 - One Last Ride(19.8.2015)

Celých sedm sezón se jednalo o jeden z nejpohodovějších seriálů, které jsem kdy sledoval. Oproti sourozeneckému Kanclu si dokázal udržet stejnou úroveň po celou dobu vysílání až do dojemného finále a stejně jako v něm je napěchován neskutečně zábavnými charaktery. Nejvíce ale "literally" vládne trojice Chris Traeger, Andy Dwyer a dokanalý Ron Swanson. Opravdu skvělý seriál.(28.3.2017)

Duchovný nástupca môjho milovaného Kanclu, ktorému trvalo asi dve série nájsť tú správnu nôtu, ale keď sa to podarilo, išlo to veľmi sľubne. Opäť partia skvelo napísaných postáv (Leslie a Ron kraľujú, Andy je guilty pleasure navždy), bláznivých situácií a veľkých emócií, aké len mockumentary seriál z prostredia byrokraticky neschopného mesta môže ponúknuť. A ak vám to učaruje, do mesiaca to máte celé napozerané a už len potlačujete slzy nad skvelým koncom. Jediná chybička na kráse je možno len scenáristické blúdenie v deji typu "chceme niečo spraviť, ľudia sú proti nám, nevyjde to, nevadí, nabudúce to dáme lepšie" ktoré už v tých posledných dvoch sériach bolo trochu unavujúce. Inak paráda a nepopierateľne dobre napísaný seriál.(30.9.2015)

Parks and Recreation má problém s první sérií u které spousta lidí skončí, protože v těch šesti dílech toho není zrovna moc, co by upoutalo. Druhá série ale rozjíždí už s normálním počtem dílů výborný komediální seriál s úžasnými postavami, jejichž charakter se u některých z nich od první řady trochu změnil (hlavně Leslie). Do třetí série konečně zasáhly nové postavy zodpovědného nerda Bena Wyatta a optimistického Chrise Traegera. Spolu se snaživou Leslie, sestřičkou Ann, vše nenávidějící April, penězi a technologií posedlého Toma, přerostlým dítětem Andym, nešikovným Garrym (Terrym, Jerrym), věčně pohodovou Donnou a hlavně Ronem Swansonem, který si ze všecho nejvíc váží ticha, odbývání vládní práce, řezbářství a pořádného fláku masa, tvoří tenhle tým na oddělení parků a rekreace od třetí série jeden z nejlepších komediálních seriálů současnosti. V každém díle je nejmíň jedna hláška co stojí za zapamatování a dost možná jediný seriál, kde miluju každou postavu a každý pár je dokonalý, ať už April a Andy nebo Leslie a Ben nebo snad Ron a Lucy Lawless. S každou řadou posunovali laťku výš a výš, aby pak přišlo fantastické finále, které osobně řadím spolu s Přáteli na nejlepší a nejdojemnější ukončení seriálu co znám. I ve finále se projevilo jak moc tvůrci své postavy znají a dokázali každému z nich skvěle naplánovat budoucnost až někdy do roku 2048. A jak Ben Schwartz psal na Twitteru po finále, kdykoliv se budu cítit smutný vzpomenu si na Rona Swansona v kánoi a bude mi líp. K tomu už nemám co dodat, prostě po Parks and Recreation a po dokonalé Amy Poehler s tím jejím hláskem se mi bude hodně stýskat.(21.3.2015)

• - Konkurz na rolu Rona Swansona absolvoval aj Thomas Lennon. (Marcin)

• - Venkonvní záběry městské radnice, kde se většina seriálu odehrává, jsou záběry Radnice v kalifornské Pasadeně. (Aurum)

• - Whisky, ktorú pije Nick Offerman (Ron Swanson), je 16-ročná škótska whisky Lagavulin. (Marcin)