Parks and Recreation (TV seriál)

Public Service

(neoficiální název)
  • Austrálie

Parks and Recreation

Komedie

USA, 2009–2015, 44 h 10 min (Minutáž: 21–22 min)

Amy Poehler, Rashida Jones, Paul Schneider, Aziz Ansari, Jim O’Heir, Aubrey Plaza, Nick Offerman, Frank Medrano, Retta, Lennon Wynn, H. Jon Benjamin, Chris Pratt, Meg Wolf, Kathleen M. Darcy, Gary Weeks, Jeryl Prescott, Adam Scott, Rob Lowe, Jon Glaser, Pamela Reed, Louis C.K., Natalie Morales, Kirk Fox, Justin Theroux, Sarah Wright, Yvans Jourdain, Patricia Clarkson, Don McManus, Lennon Parham, Jessica St. Clair, Jay Jackson, Billy Eichner, Kathryn Hahn, Jonathan Erickson Eisley, Damion Poitier, Jordi Vilasuso, Marcus Folmar, Lyle Kanouse, Sean Hayes, Jason Mantzoukas, Windell Middlebrooks, Daniel Bridges, Lucy Lawless, Jon Paul Burkhart, Katie Dippold, Carlos Carrasco, Nick Kroll, Izzy Eggerling, Todd Berger, Kevan Peterson, Mara Marini, Annalise Basso, Alison Becker, Ryan Hartwig, Danielle Bisutti, Vanessa Vander Pluym, Alex Calloway, Marc Evan Jackson, Kristen Bell, Adam Harrington, Christopher Frontiero, Annabeth Gish, Gloria Henry, Katie Gill, Jane Morris, Debra Mooney, Josh Pence, Hugh O'Brien, Jama Williamson, Heidi Klum, Ben Schwartz, Jenny Slate, Megan Mullally, Peter Serafinowicz, Henry Winkler, Tania Pilar, Greg McKenna, Kay Hanley, Julie Wittner, Brady Smith, Nick Armstrong, Blake Lee, Chelsea Peretti, Jon Daly, Joseph Russo, Alyssa Shafer, Pete Ploszek, Rachael Markarian, Mark Saul, Alan Yang, Jack Carter, Bonnie Bartlett, Michael D. Roberts, Sam Elliott, Keegan-Michael Key, Jeff Tweedy, Bo Burnham, Richard Burch, June Diane Raphael, Brian Huskey, Todd Sherry, Will Arnett, Carl Reiner, Cole Sand, Erinn Hayes, Eric Edelstein, James Greene, Andy Kreiss, Rodney To, Rosanna Pansino, Katerina Kopel, Jill Basey, Brendan Hunt, Greg Vrotsos, Nicole Alexandra Shipley, Caitlin Carver, Tina Morasco, Tahmus Rounds, Murray Gershenz, Lauren Shaw, Kamala Jones, Steve Zissis, Neil Edmond, John Lee Ames, Brad Hall, Jake Elliott, Lillian Adams, Erin Gibson, Jacob Bertrand, Kyle Mooney, Jazmyn Simon, Caroline Fogarty, Maribeth Monroe, David Wells, Mary Holland, Jamie Denbo, James Harvey Ward, Anne Gregory, Terry F. Smith, Peter Allen Vogt, Julia Silverman, Ben Begley, Lee de Broux, Jeff Sloniker, Harvey J. Alperin, Bobby Reed, Jack Wallace, Judith Drake, Jen Oda, Hal Williams, Mo Collins, Blake Anderson, Peter Porte, Brad Leland, Barbara Niven, Matt Besser, Dan Hewitt Owens, John Dragonetti, Stephanie Erb, Elizabeth Sandy, Tim Acres, Kelly Holden Bashar, Ahmir-Khalib Thompson, Jeff Harlan, Shawn Parsons, Guy Stevenson, Jason Boegh, Carrie Wampler, Barbara Boxer, Bruce Jarchow, Emily Spivey, August Emerson, Annie O'Donnell, Kaliko Kauahi, Tonja Kahlens, Michael Eauslin, Ron Perkins, Todd Grinnell, Galyn Görg, John Balma, Jimmy Bellinger, Leila Almas, Jay Burns, Becky Thyre, Jennifer Hasty, Carole Gutierrez, Loudon Wainwright III, Wolf Muser, Jim Hoffmaster, Beth Hall, John Sloman, Tom Beyer, Mike Mitchell, Anne Johnson, Melissa Jo Bailey, Christopher Murray, Tim Baltz, Rachael Drummond, Eugene Cordero, Mark Berry, Rod McCary, Bianca D'Ambrosio, Brittany Oaks, Avery Phillips, Colton Dunn, Gavin MacIntosh, Rebecca Klingler, Joe Mande, Federico Dordei, Teo Briones, Jim Jansen, Nicholas Hormann, Dennis Howard, Brandon J. Sornberger, Esther Povitsky, Bayne Gibby, Michael McGreevey, Sope Aluko, Susan Yeagley, Jon Carlo, Morgan Peter Brown, Elizabeth Anweis, Jennifer Soo, Steve Day, Kulap Vilaysack, Darlene Hunt, Courtney Akbar, John Ingle, Jim Meskimen, Josh Duvendeck, Fred Ochs, Fred Armisen, Paul Scheer, Chris Tallman, Cody Klop, Gillian Vigman, Jonathan Goldstein, Rod Britton, Eric Edwards, Bonita Friedericy, Sandra Medina, Harley Graham, John Larroquette, Andy Milder, Ian Roberts, Rebecca Benson, Andy Samberg, Michael Gross, Dakin Matthews, John Ellison Conlee, Brent Briscoe, Will Forte, Eric Pierpoint, Leslie Taylor, Jonathan Joss, Pat Crawford Brown, Parker Posey, Mike Scully, Dana Gould, Johnny Sneed, Paula Pell, Greg Worswick, Dan Castellaneta, Kenny Stevenson, Danielle Fishel, Robert Pine, Veronnica Avila, Robin Thorsen, Tuc Watkins, Paul Rudd, Luke Colombero, Rick Fitts, Martin Starr, Tracy Howe, Kerri Higuchi, Bradley Whitford, Ervin Ross, Gary Carlos Cervantes, James M. Connor, Mike O'Malley, Brian Foreman, Tyler Schnabel, Anne Bellamy, Jack Scalia, Elijah Nelson, Glenne Headly, Jonathan Banks, Paul Rust, Martha Cary, Jessica Barth, Mike Mitchell, Matt Walsh, Jason Schwartzman, J.K. Simmons, Jeffrey Muller, Clark Freeman, Donick Cary, Patton Oswalt, Jaime Moyer, Allan McLeod, Tatiana Maslany, Craig Stepp, Michael Trim, Bob Bancroft, Tia Robinson, Rob Kerkovich, Van Epperson, Owen Burke, Kelly Pendygraft, Chris Bauer, John Hodgman, Peter Bonerz, Richard Portnow, Samantha Sloyan, Rob Huebel, Steve Tom, Teresa Reilly, Georgia Hubley, Dave Gibbs, Lilan Bowden, Michelle Obama, Jon Hamm, Werner Herzog, Jorma Taccone, Dax Shepard, Josh Groban, Darcy Donavan, Rachel Dratch, Greta Sesheta, Herbert Russell, Madeleine Albright, Darin Toonder, John Cena, Ian Phillips, Bill Murray, Horatio Sanz, Kristen Ariza, Dalon J. Holland, Bonnie Hellman, Brooke Baumer, Gary Rubenstein, Danielle Kennedy, Lolli Sorenson, Louisa Abernathy, Jeris Poindexter, Vivian Smallwood, Hal Havins, Craig Tovey, Cheryl Texiera, Megan Amram, Judith Moreland, Gil Glasgow, Abbey McBride, Seth Morris, Ryan Dorsey, Jon Barinholtz, Alexandra Rushfield, Boo Arnold, Michael Patrick McGill, Jim Hanna, Michael Strassner, J. Rene Pena, Jeffrey Hutchinson, Brenda Canela, Tahlena Chikami, Biff Yeager, Susan Isaacs, Anastasia Ganias, Kurt Long, Michael Strasser, Helen Slayton-Hughes, Danny Vasquez, Ava Capri, James Sharpe, Sullivan Jones, Emily Maya Mills, Amber Friendly, Gregory White, David Phillips, Liz Femi, David Weisenberg, Jay Johnston, Tylen Jacob Williams, Paul Raci

Seriál od tvůrců americké The Office. Bohužel stejně jako The Office trpí syndromem "slabé první sezóny". Pokud vás seriál nepřesvědčil během první řady a jeho sledování jste vzdali, udělali jste velikou chybu. Druhá sezóna je o řád lepší (soudě podle prvních čtyř epizod). Seriál už netápe a nabírá neskutečné obrátky. Pokud jste v první řadě viděli nenaplněný potenciál, dejte tomu ještě šanci, nebudete litovat.(10.10.2009)

Úvodních pět dílů průměrných, ale pak je to jedna bomba za druhou. Ještě jsem nezažil, že bych musel pozastavovat přehrávání a čekat, až mě přejde záchvat smíchu. Navíc postavy jsou zde tak skvělé, že jsem si je naprosto zamiloval. Srdcovka. Jak by řekl jeden z protagonistů: This is LITERALLY the funniest show I've ever seen in my life.(25.7.2015)

Po pilotu mi to dost přijde jako zkopírovanej kancl, plus nějaký scény který jsou takový "eeeeh?" Nevím jestli půjdu do dalších. Druhý díl o něco lepší, ale furt takový to, že se chvílema cítíte trapně. V komentářích čtu, že je to jen v první řadě, ale kvalita je lepší už v tom druhém díle. Jsem ochotný zjistit jak to bude dál :)(3.9.2012)

I LITERALLY love it! Ann Perkins! Parky a rekreace jsou pro mě momentálně něco jako kvalitní víno. I když nejsem znalec, Hradní svíci z krabice už chlemtat nepůjdu, to je snad jasný. Tudíž se po třech sériích radikálně zbavuji všech těch, co hledají matku, velký třesk a nebo libovolnou velikost chlapa a odmítám sledovat cokoliv jiného, než je skupina lidských, laskavých a neuvěřitelně vtipných lůzrů z Pawnee v Indianě. Parky a rekreace nejsou prvoplánové, vtipy jde těžko předvídat a většina jich jde ještě dál, než kde by se takové běžné HIMYM dávno zastavilo. Jsou spíš jako jeden z těch nekoordinovaných a zmatených snů, kdy se něco zvrtne a všechno jde úplně špatně. Což je dobře, mimochodem!(13.10.2012)

I pres sympaticke postavy a prijemne bizarni scenar se nemohu zbavit dojmu, jako by to byla jen dalsi a bohuzel jen prumerna variace na US verzi the Office, Steve Carella a jeho sebranku mi tam pripomina prilis mnoho momentu a hereckych vyrazu. Rick Gervais by mel dostat financni bonus i od tvurcu Parks and Recreation.(13.9.2014)

• - Postava April (Sarah Drew) má sestru jménem Natalie (Tiffany Hines). Stejně se jmenuje i skutečná sestra herečky Aubrey Plaza, která ji používá jako zdroj inspirace pro svou postavu April. (Aurum)

• - Předtím, než získal roli Rona Swansona, se Nick Offerman původně ucházel o roli Marka Brendanawicze, kterou nakonec získal Paul Schneider. (Kucndo)

• - Konkurz na rolu Rona Swansona absolvoval aj Thomas Lennon. (Marcin)