Parks and Recreation (TV seriál)

Public Service

(neoficiální název)
  • Německo

Parks and Recreation

Komedie

USA, 2009 - 2015, 44 h 10 min (Minutáž: 125x21 min)

Amy Poehler, Rashida Jones, Paul Schneider, Aziz Ansari, Jim O’Heir, Aubrey Plaza, Nick Offerman, Frank Medrano, Retta, Lennon Wynn, H. Jon Benjamin, Chris Pratt, Meg Wolf, Kathleen M. Darcy, Gary Weeks, Jeryl Prescott, Adam Scott, Rob Lowe, Jon Glaser, Pamela Reed, Louis C.K., Natalie Morales, Kirk Fox, Justin Theroux, Sarah Wright, Yvans Jourdain, Patricia Clarkson, Don McManus, Lennon Parham, Jessica St. Clair, Jay Jackson, Billy Eichner, Kathryn Hahn, Jonathan Erickson Eisley, Damion Poitier, Jordi Vilasuso, Marcus Folmar, Lyle Kanouse, Sean Hayes, Jason Mantzoukas, Windell Middlebrooks, Daniel Bridges, Lucy Lawless, Jon Paul Burkhart, Katie Dippold, Carlos Carrasco, Nick Kroll, Izzy Eggerling, Todd Berger, Kevan Peterson, Mara Marini, Annalise Basso, Alison Becker, Ryan Hartwig, Danielle Bisutti, Vanessa Vander Pluym, Alex Calloway, Marc Evan Jackson, Kristen Bell, Adam Harrington, Christopher Frontiero, Annabeth Gish, Gloria Henry, Katie Gill, Jane Morris, Debra Mooney, Josh Pence, Hugh O'Brien, Jama Williamson, Heidi Klum, Ben Schwartz, Jenny Slate, Megan Mullally, Peter Serafinowicz, Henry Winkler, Tania Pilar, Greg McKenna, Kay Hanley, Julie Wittner, Brady Smith, Nick Armstrong, Blake Lee, Chelsea Peretti, Jon Daly, Joseph Russo, Alyssa Shafer, Pete Ploszek, Rachael Markarian, Mark Saul, Alan Yang, Jack Carter, Bonnie Bartlett, Michael D. Roberts, Sam Elliott, Keegan-Michael Key, Jeff Tweedy, Bo Burnham, Richard Burch, June Diane Raphael, Brian Huskey, Todd Sherry, Will Arnett, Carl Reiner, Cole Sand, Erinn Hayes, Eric Edelstein, James Greene, Andy Kreiss, Rodney To, Rosanna Pansino, Katerina Kopel, Jill Basey, Brendan Hunt, Greg Votsos, Nicole Alexandra Shipley, Caitlin Carver, Tina Morasco, Tahmus Rounds, Murray Gershenz, Lauren Shaw, Kamala Jones, Steve Zissis, Neil Edmond, John Lee Ames, Brad Hall, Jake Elliott, Lillian Adams, Erin Gibson, Jacob Bertrand, Kyle Mooney, Jazmyn Simon, Caroline Fogarty, Maribeth Monroe, David Wells, Mary Holland, Jamie Denbo, James Harvey Ward, Anne Gregory, Terry F. Smith, Peter Allen Vogt, Julia Silverman, Ben Begley, Lee de Broux, Jeff Sloniker, Harvey J. Alperin, Bobby Reed, Jack Wallace, Judith Drake, Jen Oda, Hal Williams, Mo Collins, Blake Anderson, Peter Porte, Brad Leland, Barbara Niven, Matt Besser, Dan Hewitt Owens, John Dragonetti, Stephanie Erb, Elizabeth Sandy, Tim Acres, Kelly Holden Bashar, Ahmir-Khalib Thompson, Jeff Harlan, Shawn Parsons, Guy Stevenson, Jason Boegh, Carrie Wampler, Barbara Boxer, Bruce Jarchow, Emily Spivey, August Emerson, Annie O'Donnell, Kaliko Kauahi, Tonja Kahlens, Michael Eauslin, Ron Perkins, Todd Grinnell, Galyn Görg, John Balma, Jimmy Bellinger, Leila Almas, Jay Burns, Becky Thyre, Jennifer Hasty, Carole Gutierrez, Loudon Wainwright III, Wolf Muser, Jim Hoffmaster, Beth Hall, John Sloman, Tom Beyer, Mike Mitchell, Anne Johnson, Melissa Jo Bailey, Christopher Murray, Tim Baltz, Rachael Drummond, Eugene Cordero, Mark Berry, Rod McCary, Bianca D'Ambrosio, Brittany Oaks, Avery Phillips, Colton Dunn, Gavin MacIntosh, Rebecca Klingler, Joe Mande, Federico Dordei, Teo Briones, Jim Jansen, Nicholas Hormann, Dennis Howard, Brandon J. Sornberger, Esther Povitsky, Bayne Gibby, Michael McGreevey, Sope Aluko, Susan Yeagley, Jon Carlo, Morgan Peter Brown, Elizabeth Anweis, Jennifer Soo, Steve Day, Kulap Vilaysack, Darlene Hunt, Courtney Akbar, John Ingle, Jim Meskimen, Josh Duvendeck, Fred Ochs, Fred Armisen, Paul Scheer, Chris Tallman, Cody Klop, Gillian Vigman, Jonathan Goldstein, Rod Britton, Eric Edwards, Bonita Friedericy, Sandra Medina, Harley Graham, John Larroquette, Andy Milder, Ian Roberts, Rebecca Benson, Andy Samberg, Michael Gross, Dakin Matthews, John Ellison Conlee, Brent Briscoe, Will Forte, Eric Pierpoint, James Sharpe, Leslie Taylor, Jonathan Joss, Pat Crawford Brown, Parker Posey, Mike Scully, Dana Gould, Johnny Sneed, Paula Pell, Greg Worswick, Dan Castellaneta, Kenny Stevenson, Danielle Fishel, Robert Pine, Veronnica Avila, Robin Thorsen, Tuc Watkins, Paul Rudd, Luke Colombero, Rick Fitts, Martin Starr, Tracy Howe, Kerri Higuchi, Bradley Whitford, Ervin Ross, Gary Carlos Cervantes, James M. Connor, Mike O'Malley, Brian Foreman, Tyler Schnabel, Anne Bellamy, Jack Scalia, Elijah Nelson, Glenne Headly, Jonathan Banks, Paul Rust, Martha Cary, Jessica Barth, Mike Mitchell, Matt Walsh, Jason Schwartzman, J.K. Simmons, Jeffrey Muller, Clark Freeman, Donick Cary, Patton Oswalt, Jaime Moyer, Allan McLeod, Tatiana Maslany, Craig Stepp, Michael Trim, Bob Bancroft, Tia Robinson, Rob Kerkovich, Van Epperson, Owen Burke, Kelly Pendygraft, Chris Bauer, John Hodgman, Peter Bonerz, Richard Portnow, Samantha Sloyan, Rob Huebel, Steve Tom, Teresa Reilly, Georgia Hubley, Dave Gibbs, Lilan Bowden, Michelle Obama, Jon Hamm, Werner Herzog, Jorma Taccone, Dax Shepard, Josh Groban, Darcy Donavan, Rachel Dratch, Greta Sesheta, Herbert Russell, Madeleine Albright, Darin Toonder, John Cena, Ian Phillips, Bill Murray, Horatio Sanz, Michael Strasser, Kristen Ariza, Dalon J. Holland, Bonnie Hellman, Brooke Baumer, Gary Rubenstein, Danielle Kennedy, Lolli Sorenson, Louisa Abernathy, Jeris Poindexter, Vivian Smallwood, Hal Havins, Craig Tovey

Prva seria je absolutna nuda, uvodnych (neskutocne dlhych) 6 x 20-minutovych dielov mi trvalo vypozerat dobre cez tyzden...S nastupom druhej serie ovsem zabavnost vysoko stupa a s tretiu seriu zhltnem asi do 3och dni. Styl uple rovnaky ako americky Office, ale sada novych postaviciek ospravedlnuje aj takuto prachsprostu vykradacku sama-seba.(2.11.2014)

K seriálům 30 Rock a Parks and Recreation jsem se dostal přes Tinu a Amy a jejich skvělé uvádění Zlatých Glóbů. Oba seriály mě bavily, nicméně seriál Parks and Recreation mi k srdci přirostl ještě více. 30 Rock byla zábava, ale většina postav byla spíše otravná (s výjimkou božské Tiny Fey a Aleca Baldwina). V Parks and Recs je to obráceně. Všechny postavy jsou milé a rozhodně neotravují, naopak! Seriál má stoupající tendenci a od druhé řady už jsem chytal regulérní záchvaty smíchu u každého dílu až do samotného finále. To bylo bylo provedeno ve stylu Six Feet Under, ale ovšem v mnohem veselejším a pozitivnějším duchu. Jen těžko budu vybírat nejoblíbenější postavy, ale jelikož mám rád bilancování, tak se o to pokusím - Ron Swanson (Nick Offerman), Leslie Knope (Amy Poehler), Andy Dwyer&April Ludgate (Chris Pratt a Aubrey Plaza), Chris Traegger (Rob Lowe)...a samozřejmě Jerry (Jim O'Heir)! :D Určitě se v budoucnu k tomuto seriálu ještě vrátím.(30.6.2015)

Návštěvy úřadů patří vedle návštěv zubaře mezi nejneoblíbenější (u Jeremyho Jamma ne náhodou obojí!), většinou oprávněně. Každý máme asi zkušenosti se sadistickými byrokraty, kteří vás s úšklebkem ve tváři pošlou v lepším případě na druhý konec budovy, v horším na druhý konec města, protože jste něco špatně vyplnili. Úřad fiktivního Pawnee v Indianě (které je se svou bizarní historií nevyčerpatelnou studnicí sexistických, rasistických a jiných politicky nekorektních joků, a proto se bleskově zařadilo mezi má oblíbená televizní městečka) by na tom byl stejně, kdyby ovšem neměl trumf v rukávě v podobě usměvavé, hyperaktivní a dobrosrdečné Leslie Knope (fantastická Amy Poehler), která svým nakažlivým optimismem motivuje k lepším pracovním výkonům všechny kolem sebe, od zevláka Toma, přes sucharku April, až po libertariánského šéfa Rona. Parks and Rec nepatří mezi sitcomy k popukání (ke kterým řadím například Will & Grace, Arrested Development nebo Coupling), jeho silnou stránkou je především fakt, že mezi hlavní partou panuje (na dnešní sitcomovské poměry) nevídaně přátelská a vlídná atmosféra (nejvíc oceňuju sismance Leslie a Ann, která byť slouží většinu času jako jediný straight man seriálu, je díky její rozkošné představitelce Rashidě Jones zřejmě mojí favoritkou), je zároveň jedním z mála sitcomů, kde mi žádná hlavní postava vyloženě nevadí (byť jasně poslední je u mě trouba Andy), a k tomu je doplňuje skvadra nezapomenutelných výstředních recurringů (Jean Ralphio, Tammy 2 (Megan Mullally!! skutečná manželka představitele Rona), Li'l Sebastian). Parks and Rec má určitě svoje mouchy (mnohými zmiňovaná první řada skutečně JE slabá, naštěstí má ale jenom šest dílů a už hned druhá je docela jiná káva), ve výsledku ale stojí za to. PS: Leave Jerry alone, he's a human! PPS: Po nádherném finálovém dvojdíle zvyšuju na pět, sice to trvalo, ale po desítkách hodin s touhle partou můžu s jistotou říct, že je to srdcovka.(26.5.2014)

Rozhodně výborný sitcom se sympatickýma postavama a netradiční formou. Nejzábavnější postavou je určitě Ron Swanson a oproti jiným současným sitcomům se v celým seriálu nenajde ani jeden charakter, kterej by mi vadil. První série je fakt slabá, ale jinak to už dost svižně jede. Leslie Knope (Amy Poehler) je moc fajn, ale nemám ji tak rád jako Liz Lemon (Tina Fey v 30 Rock). Proto někde v půlce trojky, kdy už mám dost jasnou představu, dávám 8/10 s dost vysokým očekáváním pro další řady. EDIT po čtvrtý sérii: ani jsem si to nestihl uvědomit a už hltám jeden díl za druhým. Zamiloval jsem si skoro všechny postavy v čele s April. Takže zvedám na pět. Sedmá řada je jiná než předchozí, je to spíš jedno dlouhý a dojmený rozloučení s touhle jedinečnou srdcovkou.(4.9.2014)

Když už jsem si myslela, že komediální seriály neexistují, dostala jsem od bráchy tip na PArks and Recereation. Paráda! Dvacet minutek je tak akorát, postavy jsou přiměřeně ulítlé (Ron rulez) a kupodivu ani zasypání díry netáhne seriál ke dnu. Trochu slabší se mi zdají díly s nástupem auditorů, ale snad se zase vyhoupnou zpátky do sedla (RIP Lil Sebastian).(4.8.2018)

• - Zelený obdĺžnikový objekt na stole Rona Swansona (Nick Offerman) je americká protipechotná mína M18A1 "Claymore". Je pozoruhodná tým, že má na prednej strane vyrazené "FRONT TOWARDS ENEMY", teda predkom ku nepriateľovi. (Marcin)

• - Rezavá socha v kanceláři Rona Swansona (Nick Offerman) je ve skutečnosti Rozsocháč či Český ježek, protitanková konstrukce z 2. světové války. (Aurum)

• - Dve sochy, ktoré sa objavujú v úvodných titulkoch, sú orientačné body na Highway 18 v meste Montpelier v Indiane. Prvým z nich je "Ice Cream Giant" pri zmrzlinárni Tin Lizzy a druhým je "Muffler Man Indian" v centre mesta. (Marcin)