Parks and Recreation (TV seriál)

Public Service

(neoficiální název)
  • Německo

Parks and Recreation

Komedie

USA, 2009 - 2015, 44 h 10 min (Minutáž: 125x21 min)

Amy Poehler, Rashida Jones, Paul Schneider, Aziz Ansari, Jim O’Heir, Aubrey Plaza, Nick Offerman, Frank Medrano, Retta, Lennon Wynn, H. Jon Benjamin, Chris Pratt, Meg Wolf, Kathleen M. Darcy, Gary Weeks, Jeryl Prescott, Adam Scott, Rob Lowe, Jon Glaser, Pamela Reed, Louis C.K., Natalie Morales, Kirk Fox, Justin Theroux, Sarah Wright, Yvans Jourdain, Patricia Clarkson, Don McManus, Lennon Parham, Jessica St. Clair, Jay Jackson, Billy Eichner, Kathryn Hahn, Jonathan Erickson Eisley, Damion Poitier, Jordi Vilasuso, Marcus Folmar, Lyle Kanouse, Sean Hayes, Jason Mantzoukas, Windell Middlebrooks, Daniel Bridges, Lucy Lawless, Jon Paul Burkhart, Katie Dippold, Carlos Carrasco, Nick Kroll, Izzy Eggerling, Todd Berger, Kevan Peterson, Mara Marini, Annalise Basso, Alison Becker, Ryan Hartwig, Danielle Bisutti, Vanessa Vander Pluym, Alex Calloway, Marc Evan Jackson, Kristen Bell, Adam Harrington, Christopher Frontiero, Annabeth Gish, Gloria Henry, Katie Gill, Jane Morris, Debra Mooney, Josh Pence, Hugh O'Brien, Jama Williamson, Heidi Klum, Ben Schwartz, Jenny Slate, Megan Mullally, Peter Serafinowicz, Henry Winkler, Tania Pilar, Greg McKenna, Kay Hanley, Julie Wittner, Brady Smith, Nick Armstrong, Blake Lee, Chelsea Peretti, Jon Daly, Joseph Russo, Alyssa Shafer, Pete Ploszek, Rachael Markarian, Mark Saul, Alan Yang, Jack Carter, Bonnie Bartlett, Michael D. Roberts, Sam Elliott, Keegan-Michael Key, Jeff Tweedy, Bo Burnham, Richard Burch, June Diane Raphael, Brian Huskey, Todd Sherry, Will Arnett, Carl Reiner, Cole Sand, Erinn Hayes, Eric Edelstein, James Greene, Andy Kreiss, Rodney To, Rosanna Pansino, Katerina Kopel, Jill Basey, Brendan Hunt, Greg Votsos, Nicole Alexandra Shipley, Caitlin Carver, Tina Morasco, Tahmus Rounds, Murray Gershenz, Lauren Shaw, Kamala Jones, Steve Zissis, Neil Edmond, John Lee Ames, Brad Hall, Jake Elliott, Lillian Adams, Erin Gibson, Jacob Bertrand, Kyle Mooney, Jazmyn Simon, Caroline Fogarty, Maribeth Monroe, David Wells, Mary Holland, Jamie Denbo, James Harvey Ward, Anne Gregory, Terry F. Smith, Peter Allen Vogt, Julia Silverman, Ben Begley, Lee de Broux, Jeff Sloniker, Harvey J. Alperin, Bobby Reed, Jack Wallace, Judith Drake, Jen Oda, Hal Williams, Mo Collins, Blake Anderson, Peter Porte, Brad Leland, Barbara Niven, Matt Besser, Dan Hewitt Owens, John Dragonetti, Stephanie Erb, Elizabeth Sandy, Tim Acres, Kelly Holden Bashar, Ahmir-Khalib Thompson, Jeff Harlan, Shawn Parsons, Guy Stevenson, Jason Boegh, Carrie Wampler, Barbara Boxer, Bruce Jarchow, Emily Spivey, August Emerson, Annie O'Donnell, Kaliko Kauahi, Tonja Kahlens, Michael Eauslin, Ron Perkins, Todd Grinnell, Galyn Görg, John Balma, Jimmy Bellinger, Leila Almas, Jay Burns, Becky Thyre, Jennifer Hasty, Carole Gutierrez, Loudon Wainwright III, Wolf Muser, Jim Hoffmaster, Beth Hall, John Sloman, Tom Beyer, Mike Mitchell, Anne Johnson, Melissa Jo Bailey, Christopher Murray, Tim Baltz, Rachael Drummond, Eugene Cordero, Mark Berry, Rod McCary, Bianca D'Ambrosio, Brittany Oaks, Avery Phillips, Colton Dunn, Gavin MacIntosh, Rebecca Klingler, Joe Mande, Federico Dordei, Teo Briones, Jim Jansen, Nicholas Hormann, Dennis Howard, Brandon J. Sornberger, Esther Povitsky, Bayne Gibby, Michael McGreevey, Sope Aluko, Susan Yeagley, Jon Carlo, Morgan Peter Brown, Elizabeth Anweis, Jennifer Soo, Steve Day, Kulap Vilaysack, Darlene Hunt, Courtney Akbar, John Ingle, Jim Meskimen, Josh Duvendeck, Fred Ochs, Fred Armisen, Paul Scheer, Chris Tallman, Cody Klop, Gillian Vigman, Jonathan Goldstein, Rod Britton, Eric Edwards, Bonita Friedericy, Sandra Medina, Harley Graham, John Larroquette, Andy Milder, Ian Roberts, Rebecca Benson, Andy Samberg, Michael Gross, Dakin Matthews, John Ellison Conlee, Brent Briscoe, Will Forte, Eric Pierpoint, James Sharpe, Leslie Taylor, Jonathan Joss, Pat Crawford Brown, Parker Posey, Mike Scully, Dana Gould, Johnny Sneed, Paula Pell, Greg Worswick, Dan Castellaneta, Kenny Stevenson, Danielle Fishel, Robert Pine, Veronnica Avila, Robin Thorsen, Tuc Watkins, Paul Rudd, Luke Colombero, Rick Fitts, Martin Starr, Tracy Howe, Kerri Higuchi, Bradley Whitford, Ervin Ross, Gary Carlos Cervantes, James M. Connor, Mike O'Malley, Brian Foreman, Tyler Schnabel, Anne Bellamy, Jack Scalia, Elijah Nelson, Glenne Headly, Jonathan Banks, Paul Rust, Martha Cary, Jessica Barth, Mike Mitchell, Matt Walsh, Jason Schwartzman, J.K. Simmons, Jeffrey Muller, Clark Freeman, Donick Cary, Patton Oswalt, Jaime Moyer, Allan McLeod, Tatiana Maslany, Craig Stepp, Michael Trim, Bob Bancroft, Tia Robinson, Rob Kerkovich, Van Epperson, Owen Burke, Kelly Pendygraft, Chris Bauer, John Hodgman, Peter Bonerz, Richard Portnow, Samantha Sloyan, Rob Huebel, Steve Tom, Teresa Reilly, Georgia Hubley, Dave Gibbs, Lilan Bowden, Michelle Obama, Jon Hamm, Werner Herzog, Jorma Taccone, Dax Shepard, Josh Groban, Darcy Donavan, Rachel Dratch, Greta Sesheta, Herbert Russell, Madeleine Albright, Darin Toonder, John Cena, Ian Phillips, Bill Murray, Horatio Sanz, Michael Strasser, Kristen Ariza, Dalon J. Holland, Bonnie Hellman, Brooke Baumer, Gary Rubenstein, Danielle Kennedy, Lolli Sorenson, Louisa Abernathy

Sice nepřiznaný, ale o to lepší „remake“ zámořské verze Kanclu, který si namísto kancelářských krys a vztahů na pracovišti bere na paškál místní samosprávu, byrokracii a tak vůbec. „Jakože dokumentární forma“ i „jakože bereme se smrtelně vážně“ styl humoru zůstaly zachovány. Navíc si to již pěkných pár sezón drží vysokou úroveň kvality (resp. ji stále navyšuje, jelikož první dvě sezóny jsou nejslabší, jakkoli ne špatné, spíše nevyrovnané). Přes veskrze sympatické obsazení plné nosných postav to však z velké části stojí na Amy Poehler, která si naštěstí svou ústřední neschopnou ambiciózní optimistickou političku „puntičkářsky dodržující veškeré pravidla, tak až je to otravné“ (a tak trochu naivní tupou blondýnku) nebývale užívá. A tam kde byl Carrel excentrický, je ona za všech okolností sympaticky civilní a v důsledku toho mnohem více vtipná. Každopádně jestliže již původní Kancly nikdy nebyly sitkomy k popukání, tak zde to platí dvojnásob. Je to nekonfliktní a v jádru vlastně mile přátelské a spíše konstantně zvedající koutky úst než vyvolávající salvy smíchu.(15.9.2014)

Parks and Recreation má v mojich očiach tendenciu šmýkalky na pieskovisku. Najskôr zaujme kamerou, vtipom, originálnymi nápadmi, následne sa vyštverá o kúsok vyššie keď vymenia postavu mestského plánovača za dvoch auditorov, ktorí sú oveľa sviežejší, až sa zrazu spustí z kopca a klesá na kvalite. Postavy ubúdajú a ak aj sa nejaká nová tvár objaví, neprinesie želané ovocie, čiže neprebije až extrémne na nervy lezúcu hlavnú postavu. Tá pred poslednou sériou vyzerá, že sa upokojí vďaka tehotenstvu, no odrazu poskočíme o niekoľko rokov dopredu, aby sa udialo niečo nové a zaujímavé, no čaro je aj tak preč. Miernym vymrštením zo šmýkalky smerom na hor je záverečný dvojdiel, ktorý seriál pekne zabalí a pošle aj s mašličkou. Každopádne, latka vysoko nastavená v prvých 3-4 sériách, potom ju ale seriál podlieza.(2.9.2017)

Model mockumentary-sitcomu stale muze pusobit sveze a neokoukane. Na rozdil od kanclu, zde postavy nesklouznou ke karikature sama sebe a nezacnou byt otravne. Celkove jsou postavy hlavni devizou tohoto serialu, jsou sympaticke, maji jasne rozdelene role ale nejsou schematicke a hlavne pronaseji zajimave, vtipne a uveritelne dialogy.(28.4.2015)

Viděl jsem pár dílů a jelikož jsem si o tom předem nic moc nečetl, tak jsem nečekal, že to kopíruje styl britskýho Kanclu. Takže jsem všude viděl typický brentovský situace, trapasy, grimasy, atd... Akorát v podání Amy Poehler, která mi tu je vlastně i dost sympatická. Co ale v komediálních věcech nesnáším jsou postavy, který jsou jakoby kamarádi hlavního hrdiny/hrdinky, ale přitom jim cíleně neustále hážou klacky pod nohy a sabotujou jejich snažení vlastní leností, nezájmem, svinskostí. A ještě to má bejt jakože vtipný... V případě další britské kultovky Extras se to s Andyho manažerem dalo přežít, protože šlo jen o dvě série po šesti dílech. Ale s Tomem Haverfordem těch asi 7 dlouhých sérii Parks and Recreation fakt trávit nehodlám.(5.4.2017)

Rozhodně výborný sitcom se sympatickýma postavama a netradiční formou. Nejzábavnější postavou je určitě Ron Swanson a oproti jiným současným sitcomům se v celým seriálu nenajde ani jeden charakter, kterej by mi vadil. První série je fakt slabá, ale jinak to už dost svižně jede. Leslie Knope (Amy Poehler) je moc fajn, ale nemám ji tak rád jako Liz Lemon (Tina Fey v 30 Rock). Proto někde v půlce trojky, kdy už mám dost jasnou představu, dávám 8/10 s dost vysokým očekáváním pro další řady. EDIT po čtvrtý sérii: ani jsem si to nestihl uvědomit a už hltám jeden díl za druhým. Zamiloval jsem si skoro všechny postavy v čele s April. Takže zvedám na pět. Sedmá řada je jiná než předchozí, je to spíš jedno dlouhý a dojmený rozloučení s touhle jedinečnou srdcovkou.(4.9.2014)

• - Nick Offerman (Ron Swanson) je stejně jako jeho postava zkušeným truhlářem a řezbářem. (Brousitch)

• - Venkonvní záběry městské radnice, kde se většina seriálu odehrává, jsou záběry Radnice v kalifornské Pasadeně. (Aurum)

• - Postava Ron Swanson (Nick Offerman) je založená na protivládnom úradníkovi, ktorý pracoval pre vládu ako mestský plánovač, ktorého producenti stretli pri robení prieskumu. Plánovač bol libertarian (človek, ktorý spochybňuje nutnosť existencie štátu) a pri rozhovore sa im priznal, že neverí v poslanie jeho práce. (Marcin)