Parks and Recreation (TV seriál)

Public Service

(neoficiální název)

Komedie

USA, 2009, 125x21 min

Amy Poehler, Rashida Jones, Paul Schneider, Aziz Ansari, Jim O’Heir, Aubrey Plaza, Nick Offerman, Frank Medrano, Retta, Lennon Wynn, H. Jon Benjamin, Chris Pratt, Meg Wolf, Kathleen M. Darcy, Gary Weeks, Jeryl Prescott, Adam Scott, Rob Lowe, Jon Glaser, Pamela Reed, Louis C.K., Natalie Morales, Kirk Fox, Justin Theroux, Sarah Wright, Yvans Jourdain, Patricia Clarkson, Don McManus, Lennon Parham, Jessica St. Clair, Jay Jackson, Billy Eichner, Kathryn Hahn, Jonathan Erickson Eisley, Damion Poitier, Jordi Vilasuso, Marcus Folmar, Lyle Kanouse, Sean Hayes, Jason Mantzoukas, Windell Middlebrooks, Daniel Bridges, Lucy Lawless, Jon Paul Burkhart, Katie Dippold, Carlos Carrasco, Nick Kroll, Izzy Eggerling, Todd Berger, Kevan Peterson, Mara Marini, Annalise Basso, Alison Becker, Ryan Hartwig, Danielle Bisutti, Vanessa Vander Pluym, Alex Calloway, Kristen Bell, Adam Harrington, Christopher Frontiero, Annabeth Gish, Gloria Henry, Katie Gill, Jane Morris, Debra Mooney, Josh Pence, Hugh O'Brien, Jama Williamson, Heidi Klum, Ben Schwartz, Jenny Slate, Megan Mullally, Peter Serafinowicz, Henry Winkler, Tania Pilar, Greg McKenna, Kay Hanley, Julie Wittner, Brady Smith, Nick Armstrong, Blake Lee, Chelsea Peretti, Jon Daly, Joseph Russo, Alyssa Shafer, Pete Ploszek, Rachael Markarian, Mark Saul, Alan Yang, Jack Carter, Bonnie Bartlett, Michael D. Roberts, Sam Elliott, Keegan-Michael Key, Jeff Tweedy, Bo Burnham, Richard Burch, June Diane Raphael, Brian Huskey, Todd Sherry, Will Arnett, Carl Reiner, Cole Sand, Erinn Hayes, Eric Edelstein, James Greene, Andy Kreiss, Rodney To, Rosanna Pansino, Katerina Kopel, Jill Basey, Brendan Hunt, Greg Votsos, Nicole Alexandra Shipley, Caitlin Carver, Tina Morasco, Tahmus Rounds, Murray Gershenz, Lauren Shaw, Kamala Jones, Steve Zissis, Neil Edmond, John Lee Ames, Brad Hall, Jake Elliott, Lillian Adams, Erin Gibson, Jacob Bertrand, Kyle Mooney, Jazmyn Simon, Caroline Fogarty, Maribeth Monroe, David Wells, Mary Holland, Jamie Denbo, James Harvey Ward, Anne Gregory, Terry F. Smith, Peter Allen Vogt, Julia Silverman, Ben Begley, Lee de Broux, Jeff Sloniker, Harvey J. Alperin, Bobby Reed, Jack Wallace, Judith Drake, Jen Oda, Hal Williams, Mo Collins, Blake Anderson, Peter Porte, Brad Leland, Barbara Niven, Dan Hewitt Owens, John Dragonetti, Stephanie Erb, Elizabeth Sandy, Tim Acres, Kelly Holden Bashar, Ahmir-Khalib Thompson, Jeff Harlan, Shawn Parsons, Guy Stevenson, Jason Boegh, Carrie Wampler, Barbara Boxer, Bruce Jarchow, Emily Spivey, August Emerson, Annie O'Donnell, Kaliko Kauahi, Tonja Kahlens, Michael Eauslin, Ron Perkins, Todd Grinnell, Galyn Görg, John Balma, Jimmy Bellinger, Leila Almas, Jay Burns, Jennifer Hasty, Carole Gutierrez, Wolf Muser, Jim Hoffmaster, Beth Hall, John Sloman, Tom Beyer, Mike Mitchell, Anne Johnson

I want to be president someday, so I have not smoked marijuana. I ate a brownie once. At a party in college. It was kind of indescribable really. I felt like I was floating. It turns out that there wasn't any marijuana in it, it was just an insanely good brownie.(21.8.2014)

Seriál od tvůrců americké The Office. Bohužel stejně jako The Office trpí syndromem "slabé první sezóny". Pokud vás seriál nepřesvědčil během první řady a jeho sledování jste vzdali, udělali jste velikou chybu. Druhá sezóna je o řád lepší (soudě podle prvních čtyř epizod). Seriál už netápe a nabírá neskutečné obrátky. Pokud jste v první řadě viděli nenaplněný potenciál, dejte tomu ještě šanci, nebudete litovat.(10.10.2009)

Bohužel... Stávající 155. nejlepší seriál a 253. nejoblíbenější seriál na to prostě nemá... Ano, je vcelku zábavný, jsou tam zajímavé chvilky, poslední díl veeeelmi dobrý, ale..... Vezměme to popořadě. Sérií bylo 7. 1 - 2. série velmi dobré, člověk se nasměje, seznámí se s postavami. 3 - 4. série trochu horší, vtipy se stále opakují, stále stejní lidé a Gerry je oběť, jen aby tam měli někoho neschopného.... 5 - 6. série je pak děs a bída. Hlavní postava je naprosto šáhlá ženská, episody jsou v klasickém stylu "1) s mým životem se něco děje, 2) mohu na to zakulatit to, co se děje v práci, 3) jsem poučena prací, 4) aplikuji to v životě, 5) divákovi bylo předloženo moudro vysílaného dílu"... Naprosto otřesné. Nuda, vzdálení od reality, NUDA na to koukat... 7. série se maaaaalinko zlepšila, protože tam bylo mnoho odvážných rozhodnutí a skutků a poslední díl to velmi pěkně všechno spojil dohromady. Nic, co bych si za rok pamatoval, ale alespoň něco... CO SE MI LÍBILO: Hlavní postava to rozhodně nebyla... Jop, ta bloncka na obrázku... Přehledný přehled herců / jejich obsazení APRIL, RON, který NESTKUTEČNĚ válí a cituje ho celý internet v dobách roku 2015-2017, výborný Chris a podnikatelký Tom. Jiné herce bych zde nevyvýšil ani za nic... Tito byli vtipní, byli věrohodní, přesvědčili mě o tom, že takoví jsou i ve skutečnosti a prostě... Super. RON je největší bůh. Už jen kvůli němu se podívejte alespoň na pár dílů. STOJÍ TO ZA TO.... Nebo si najděte jeho hlášky na internetu. Nebudete litovat. Závěrem: Mám takovou tendenci tento seriál srovnávat s The Office (Americká verze) a oproti jmenované věci je to naprostá NUDA. Jen výše zmínění herci to trochu kryjí. The Office je takový dojemný úžasný super romantický zábavný trapný a usměvavý neskutečně vtipný dokonalý a životní příběh, který jen tak nikde jinde nespatříte. Bohužel, resp díkybohu nežertuji. Koukněte radši na to... Ale když tak přemýšlím, jen kvůli RONU SWANSONOVI koukněte i na tento seriál!!! Stojí za to!!! 65 % (15.2.2017)

1. série: Nadějný úvod stavící na neotřesitelném charismatu Amy Poehler. 70% ____ 2. série: Hlavním nedostatkem druhé řady je absence hlavní dějové linky, kterou ovšem hravě vynahrazují epizodní příběhy kopající do všeho co je pro Amíky tabu. Pod prvoplánovitou epizodičností se skrývá promyšlený plán, jak přiblížit divákovi postavy co nejblíže, aby si k nim vybudoval vztah. Tento krok je následně zužitkován v závěrečně ďábelské dvou epizodě, která stojí čistě na sympatiích k postavám. Druhá řada je ve výsledku promyšlenější, než se na první pohled může zdát. 75% _____ 3. série: (24.2.2014)

• danecek24

Zlatý glóbus - nominace (2) - 69. ročník (za rok) 2011, 70. ročník 2012 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Amy Poehler(16.1.2012)

• - Rezavá socha v kanceláři Rona Swansona (Nick Offerman) je ve skutečnosti Rozsocháč či Český ježek, protitanková konstrukce z 2. světové války. (Aurum)

• - Dve sochy, ktoré sa objavujú v úvodných titulkoch, sú orientačné body na Highway 18 v meste Montpelier v Indiane. Prvým z nich je "Ice Cream Giant" pri zmrzlinárni Tin Lizzy a druhým je "Muffler Man Indian" v centre mesta. (Marcin)

• - Whisky, ktorú pije Nick Offerman (Ron Swanson), je 16-ročná škótska whisky Lagavulin. (Marcin)