• Wacoslav1

Tož tedy dobrá. Nedávná návštěva druhého dílu v kině mě přiměla zopáknout si po letech i jedničku a dobrá bude se tedy lehce přehodnocovat. Tenhle film mi dlouho ležel v žaludku a bral jsem ho jako případ té nejdražší hlouposti co byla kdy natočena. Ovšem optikou dnešního pohledu a mé zvyšující se tolerance k hloupým filmům už to tak striktně nevidím. Jasně je to furt vocasárna. On taky Emmerich nikdy nic inteligentního nenatočil, ale nedá se upřít, že ta destrukce a akce jako taková má něco do sebe. Navíc když přihlédnu k tomu do jaký sraček se Roland později propadnul, tak ty jeho starší filmy z toho ještě nevycházejí tak špatně. Jenom tu stejně jako v jeho jiných filmech nefunguje žádná atmosféra, žádné ztotožnění z postavami ani soucit z jejich osudem. Emzáci útočí lidi chcípají po milionech, ale divákovi je to tak nějak jedno. Nicméně musím bejt trochu spravedlivej, protože když to vezmu kolem a kolem tak jednička i dvojka jsou v podstatě úplně to samý. Akorát teda u dvojky nechám to o hvězdu vyšší hodnocení, protože je tam vyšší level sebeparodie, tady se přeci jenom nemůžu občas zbavit pocitu, že to bylo míněno i vážně a hlavně Will Smith a jeho postava je extrémně otravná a proto jsem kvitoval, že se v dvojce neobjevil, takže takhle.40%(30.11.2011)

• flanker.27

První skutečný EMMERICH hodný toho jména. Hrdinný prezident, hrdinná Amerika, tupí mimozemšťané, zneuznaný vědec coby horlivý třídič odpadu coby zachránce matičky Země, Will vítej na Zemi Smith, mimozemská technika užívající OS Windows 95 a tak dále. Sranda na ntou. "Ja štycky šikala emericka fojak, topra fojak." Ale co když to ten Emmerich dělá schválně? Co když je pro něj to vlastenectví jenom záminka, jak si ve filmech trochu poničit pár US městeček a známých budov, když už se to Němcům za války nepovedlo? :)) To by ovšem nesměl natočit Patriota. Ale je to lákavá představa... :)) P.S. Výborné je pustit si hned potom Mars útočí. P.P.S. "Na Jóžina z Bažin, koho by to napadlo, platí jen a pouze práškovací letadlo." EDIT 13.9.2012: U světla dnešních následovníků v oboru invaze vesmírného šmejdu (Battleship) se musím slitovat a nějakou tu hvězdičku přece jen hodit. Při všech svých nekvalitách má přecejen ID jakž takž lineární děj, určitou vnitřní logiku a přecejenom na to dneska můžu myslet s jistou nostalgií. EDIT 14.12.2015: Dneska jsem viděl teaser na sequel (ne, fakt si nepotrpím na cizí slova ani ad hoc) a nostalgie pracuje, zatr sakr, já tomu dám dvě :)(15.2.2007)

Je to výborný sci-fi film od Rollanda Emmericha. Má skvelý príbeh o mimozemskej invázii na našu planétu, kde je ľudstvo postupne vyhladzované, pričom žiadny útok nezaberá a tak je poslednou nádejou inteligentný technik. Spracovanie je veľmi dobré. síce niekoľko prvkov, ako večne opitý pilot sú pomerne zbytočné a v strednej fázi tempo mierne spomalí, ale nájde sa tu množstvo zaujímavého a film je dostatočne zábavný celý čas. Samotná akcia sa dá označiť za špičku vo svojej kategórii. Je veľkolepá a skvelo natočená, či už rozsiahla deštrukcia niekoľkých miest, no hlavne vynikajúce letecké útoky. Herecké obsadenie je slušné, zaujme hlavne Jeff Goldblum, Will Smith a Bill Pullman, ale nájde sa tu dostatok zaujímavých postáv. Réžia je pre potreby filmu viac než dostatočná, tu nemám čo vytknúť a čo sa týka technickej stránky, tak síce niektoré efekty pri demolácii miest mierne zaostávajú, ale celkovo som veľmi spokojný. Deň nezávislosti je pre mňa synonymum pojmu blockbuster a patrí medzi to najlepšie, čo v tejto kategórii vôbec vzniklo. Len škoda, že časy, ked´ Emmerich točil takto zábavné filmy sú dávno preč. 75%(20.7.2007)

Beznadějná situace? Ale kdeže pro Američany. Popcornový biják, kterých v té době moc nebylo, zvysoka kašle na logiku a na diváka huláká, ať si jeho ušní bubínky a oči nezapomenou užít každé filmové políčko. Sice každou chvíli krade od starších sousedů, ale dvojice Emmerich/Devlin tentokrát naprosto trefila vkus publika, které rádo nechá mozek někde v koutě před vstupem do kinosálu. Řada destruktivních sekvencí se dá navíc opakovaně pouštět pořád dokola i dnes, sedmnáct let od premiéry!!(26.6.2013)

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Americké patetické sci-fi, které mám přesto hodně rád. Snad díky Jeffu Goldblumovi a jeho ekologickým apelům, snad díky bojovné nasranosti Willa Smithe i díky drobným vtípkům, které hrozící celosvětovou porážku lidstva agresívními emzáky odlehčují ("hups", stěhování sousedů). A především, film je nadupaný fantastickými trikovými scénami. Trailer: http://tv.sms.cz/index.php?P_id_kategorie=56456&P_soubor=%2Ftelevize%2Fporad_kina.php%3Fporad_stav%3Dukazka%26id%3Dhonda424qil%26datum%3D%26video_od%3D0(17.9.2012)