poster

Den nezávislosti

 • USA

  Independence Day

 • Slovensko

  Deň nezávislosti

 • Velká Británie

  Independence Day

Sci-Fi / Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 1996, 139 min (SE: 153 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ***

  Ronald Emmerich chce tak trochu být jako Spielberg a třebaže jsme se zde sešli u jeho pravděpodobně nejzdarilejšího snímku, nelze obecně říct, že by se mu to příliš dařilo. Rodinné hodnoty, nebo spíš ještě více všudypřítomné, až otravné vlastenectví (Emmerich je ovšem němec - wtf?), megalomanská zápletka, oslnivé triky, to vše tady máme. Je to však i drobátko nadsázky, nebo možná jen nechtěný humor, který dělá tento megalomanský blockbuster méně táhlý a o level, dva, zábavnější než průměrné velkofilmy bývají. Film trpí neduhy béčkového scénáře, od příliš jednoduché vyřešení krize až po všemožná klišé, ale je to právě jakýsi "guilty pleasure" feeling a efektní akce, jenž to omlouvá... 7/10(1.8.2012)

 • MM_Ramone
  ***

  Emmerichov "Deň nezávislosti" je priam ukážkovým príkladom komerčného, mainstreamového, popkornového, hollywoodskeho kinofilmu. Bohatá produkcia, štedrý rozpočet. Kvalitní herci, profesionálny štáb, skvelá kamera, triky a efekty na vysokej úrovni. Napínavý sci-fi scenár, v ktorom sa nájde miesto aj pre humor. Nezabudlo sa samozrejme ani na americký patriotizmus. V tomto prípade dokonaca sám šéf Bieleho domu nasadne do stíhačky a ide bojovať proti invázii agresívnych mimozemšťanov. Zábavný, nablískaný nezmysel, na ktorý sa výborne pozerá. Najlepšie s veľkou fľašou Coca Coly a dobre vypraženým popkornom. ***(9.1.2012)

 • Enšpígl
  ***

  Na efekt skvělý, dialogy zdrcují : "Steve, máš strach?" "Ne." " A ty?" " Taky ne." Samozřejmě já taky ne, čeho bych se taky měl bát, když má planeta Země tu čest, že na ní žijou američani. ---------------------------------------------------------------------------------------------TEXT AMERICKÉ NÁRODNÍ HYMNY : Oh, say can you see, by the dawn's early light, What so proudly we hailed at the twilight's last gleaming? Whose broad stripes and bright stars, through the perilous fight, O'er the ramparts we watched, were so gallantly streaming? And the rockets' red glare, the bombs bursting in air, Gave proof through the night that our flag was still there. O say, does that star-spangled banner yet wave O'er the land of the free and the home of the brave? On the shore, dimly seen through the mists of the deep, Where the foe's haughty host in dread silence reposes, What is that which the breeze, o'er the towering steep, As it fitfully blows, now conceals, now discloses? Now it catches the gleam of the morning's first beam, In full glory reflected now shines on the stream: 'Tis the star-spangled banner! O long may it wave O'er the land of the free and the home of the brave. And where is that band who so vauntingly swore That the havoc of war and the battle's confusion A home and a country should leave us no more? Their blood has wiped out their foul footstep's pollution. No refuge could save the hireling and slave From the terror of flight, or the gloom of the grave: And the star-spangled banner in triumph doth wave O'er the land of the free and the home of the brave. Oh! thus be it ever, when freemen shall stand Between their loved homes and the war's desolation! Blest with victory and peace, may the heaven-rescued land Praise the Power that hath made and preserved us a nation. Then conquer we must, when our cause it is just, And this be our motto: "In God is our trust." And the star-spangled banner in triumph shall wave O'er the land of the free and the home of the brave!(24.12.2006)

 • Dever
  *****

  Soundtrack David Arnold: 1. 1969 - We Came In Peace [2:04] ,2. S.E.T.I. Radio Signal [1:52] ,3. The Darkest Day [4:14] ,4. Canceled Leave [1:46] ,5. Evacuation [5:47] ,6. Fire Storm [1:23] ,7. Aftermath [3:36] ,8. Base Attack [6:12] ,9. El Toro Destroyed [1:31] ,10. International Code [1:32] ,11. The President's Speech [3:11] ,12. The Day We Fight Back [5:00] ,13. Jolly Roger [3:17] ,14. End Titles [9:08],(9.6.2011)

 • genetique
  ****

  Prvý záber - pohľad na americkú vlajku. A hneď je jasné, že vyobrazenie amerikanizmu bude vo filme jasnou záležitosťou. Sú však filmy typu ako je tento, v ktorých mi to až tak neprekáža. Svoju zásluhu na tom majú hlavne efekty, zvuk, čo sa dozrkadlilo aj pri udeľovaní sošieka tiež Will, ktorý presvedčil, že sa hodí viac do kasových trhákov a je pomerne veľkým lákadlom, než do sitcomových vôd. Celá rada filmových, dojemných, lúčiacich klišé sa zarýva pod kožu, no nie až tak silno. Všetky ostatné elementy totiž fungujú naplno. 80%.(6.10.2007)

 • - Jako v mnoha případech u filmů studia 20th Centrury Fox Films, měli tento své tajné označení na boxech s filmem - jako "Dutch 2". (don corleone)

 • - Ve scéně na začátku, kdy David (Jeff Goldblum) porazí svého otce v šachách, jde mu dát pusu na tvář. Nejdříve je vidět, jak ho drží pod bradou. V dalším záběru má ale obě ruce na jeho ramenou. (Mr.Hudson)

 • - Malé cameo si ve filmu střihl i spoluautor scénáře Dean Devlin. Hraje jednoho z pilotů, kteří letí s prezidentem (Bill Pullman) útočit na ničící paprsek. Pronese větu: "I´am on it" ("Jdu na to") a o vteřinu později jeho letadlo sestřelí nepřítel. (Baltazzar)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace