Herečka, jejíž jméno je zárukou úspěchu filmu či seriálu, a která vidí těžiště své práce především na divadelních prknech... Když s herectvím začínala, byla Simona Stašová to pro mnohé prostě „Bohdalčina dcera“. To není příjemný ani snadný startovací prostor. Postupně vyzrála a vnímáme ji jako tu, která všechny svým talentem, temperamentem i silnou vůlí přesvědčila o jedinečnosti svého umění. Jako ostatně mnoho hereckých potomků se i ona vydala na dráhu jednoho z rodičů. Co na ní překonala i zvládla, je obdivuhodné. Sama nazvala v jednom rozhovoru své povolání „trh s city“. Je obdivuhodné, jak je dokáže stále rozdávat každý den z mnoha jevišť, z filmového plátna a televizní obrazovky. Vždyť co by byly Pelíšky bez načesané maminky? (Česká televize)

bubun

...aneb Stašová nám padesátkrát řekne, že prorazila až na prahu padesátky a uvidíme ji, jak listuje knihou. A taky myslím, že by nebylo bývalo na škodu, k ukázkám z filmů, seriálů a záznamů divadelních představení, uvést názvy těch děl. Protože třeba Žena za pultem a Major Zeman jsou jasně rozpoznatelný, stejně tak Pelíšky a pár dalších, ale půlku těch ostatních věcí jsem neznala - a ani nepoznám, protože nevím, jak se jmenujou. ()