Známe ho především jako neúnavného baviče, ale je v prvé řadě vynikajícím hercem, který ztvárnil neuvěřitelnou řadu televizních a filmových rolí a prosadil se i na naší první scéně. Dnes je stálicí televizních obrazovek, hraje hlavní role v pražském Národním divadle, je i vynikajícím filmovým hercem, populárním vypravěčem a komikem. V životě si prošel fázemi, které zažilo i mnoho jiných herců, ale na rozdíl od nich se na lidi a události kolem dívá trochu jinýma očima. Především očima bystrého pozorovatele a umělce. I díky tomu posléze začal své životní příběhy, historky, postřehy, glosy a zážitky vyprávět. V naší paměti pak zůstávají mnozí z těch, kteří už nejsou mezi námi. Jejich dílo, často vtělené do prchavého zážitku divadelního představení, jakoby odvál čas. Nejen o nich vypráví Miroslav Donutil originálně, osobitě, inspirativně – a vždycky s oním pověstným humorným espritem, který je nezaměnitelný. (Česká televize)

Marze

Divadlo, divadlo a zase divadlo. Nebo film. Je to herec, který dokáže udržet pozornost publika. Posledních pět minut je navštíveno umělcovo soukromí, odhaleno velké hobby rybaření a téma nenabírání si tolik povinností a zvolnění, což zařídila pandemie koronaviru. ()