Reklama

Reklama

Neobyčejné životy

(seriál)
všechny plakáty
Dokumentární / Životopisný
Česko, (2009–2014), 70 h 17 min (Minutáž: 50–53 min)

Hrají:

Petr Nárožný, Antonie Hegerlíková, Jiřina Bohdalová, Jiřina Jirásková, Josef Abrhám, Stanislav Zindulka, Radoslav Brzobohatý, Jaroslava Adamová, Lubomír Kostelka, Květa Fialová (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(81)

Obsahy(1)

Životní a profesní příběhy významných českých a slovenských herců současnosti.  Jde o cyklus 52 minutových dokumentů, zachycující výrazné herecké osobnosti českého a slovenského divadla, filmu a televize. Název a metoda jsou odvozeny ze známé Čapkovy prózy. Jde tedy o dokumenty bilanční, v nichž se se známými herci vydáme po stopách jejich životních rozhodnutí a práce. Bez touhy po senzačnosti, ale se snahou dobrat se určité lidské i profesní moudrosti, k nimž člověk na určitém bodu své životní cesty dospěje. (Česká televize)

(více)

Recenze (46)

Agatha 

všechny recenze uživatele

Velmi povedený dokument, v němž slavní herci a herečky povídají o svých životních radostech i strastech. Zajímavé jsou i otázky kladené jejich příbuzným, kolegům či přátelům. Zatím nejvíc mě zaujal medailón o Jiřině Bohdalové, který mě jen utvrdil v tom, že je nejen báječná herečka, ale i úžasný člověk. Docela mě překvapil pohled na život Petra Nárožného a neméně jeho záliba historické literatuře a dojal mě medailón Lubomíra Kostelky, který věnoval své mamince...Necelá hodinka uteče jak voda a po skončení je vždy nad čím nebo nad kým přemýšlet. ()

Hennes 

všechny recenze uživatele

Každá osobní zpověď našich hereckých velikánů, vždy přinese novinky a zajímavosti o kterých se běžně nedovíme. Je zajímavé sledovat osudy lidí o kterých si jejich soukromý život domýšlíme hlavně podle "zaškatulkování" z jejich filmových či divadelních rolí. Teď mě zaujal díl s Luďkem Sobotou o kterém víme že vystudoval DAMU, má herecký i hudební talent a "obětoval" svůj talent komediálnímu žánru. Člověka ani nenapadne, že tak velké množství lidí ho považovalo za "pošuka" a ani je nenapadlo, že je to prostě styl. Pro mě styl se kterým uspěl a opravdu dík, že v době velké cenzury nás uměl skvěle pobavit. Má velkou pravdu, být tragéd je jednodušší, lidi rozesmát je těžší. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Hodnotím díl věnovaný Václavu Neckářovi. Kdo četl knihu Cesta do mé paměti, toho v tomto dokumentu nepřekvapí asi nic. Kdo se o Neckářovu tvorbu alespoň trochu zajímá, toho zase nemohou nijak ohromit ukázky z videoklipů, úryvky písní nebo fotografie. Velké plus ale je vidět a slyšet Neckáře hovořit. S námahou, rozmyslem, ale přitom s jistotou. Za to, co v životě dokázal, a za to, jak se s ním v posledních letech porval a rve dál, ho budu vždycky obdivovat. ()

YURAyura 

všechny recenze uživatele

9/10 Vyborny serial, teda kdyz tam neni zrovna Zuzana Malerova, ktera dokaze sejmout sebelepsiho herce strasnyma otazkama a jeste diky dlouhym prostrihum na svuj oku nelahodici zevnejsek tez divaka - fakt se musim divat jinam nebo zavirat oci. Nicmene neni to o kamere, ale spis o OTAZKACH. Borivoj vyborny, Zita vyborna, Otakar vyborny, Vera vyborna, Nina diky Malerove hrozna, Jan diky Machackove otresny, Libuse diky Malerove strasna, atd. Jsem docela rad, ze se svym nazorem nejsem osamocen: http://www.lidovky.cz/herecke-sverovacky-v-bezcasi-diq-/ln_noviny.asp?c=A100209_000033_ln_noviny_sko&klic=235420&mes=100209_0 ()

Marthos 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zita Kabátová očima Jiřího Stracha je dokument s dosud nevídaným přesahem. Film, který je zároveň nepatetickým zamyšlením nad smyslem života. Sedmadevadesátiletá herečka tu s okouzlujícím nadhledem a osvobozující upřímností rekapituluje svůj život. Z výše svého věku si může dovolit vše, nic není trapné, ubohé, její prohřešky jsou dávno nedůležité. Je to úžasné svědectví: když se člověk dožije, dobere se moudrosti. Má-li to ale sdělit veřejně, musí dostat k ruce skutečného režiséra, protože paskvil se nakonec dá vytvořit ze všeho. Většina zbývajících epizod by patřila spíš do bulváru a nikoli na veřejní obrazovku. Jenže na té už se v tomto ohledu všechno dávno znivelizovalo. A tak zbyla jen laciná "drbárna" sugerující, že řeže do živého, přesně vyhovující maloměšťáckému vkusu, který televize pěstuje. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama