Adidas versus Puma

• Německo Duelle:Adidas gegen Puma
Německo, 2007, 43+55 min

Legendární příběh rozkolu dvou synů slavné obuvnické firmy Dasslerů. Německá dokumentární rekonstrukce.
Pozoruhodný a dramatický osud dvou slavných a znepřátelených bratří Dasslerových poznamenala hodně 2. světová válka. Vzájemné podezřívání ze spolupráce s nacisty vedlo k definitivnímu rozchodu a vzniku dvou firem. Svět, a to především ten sportovní, se tak dočkal další slavné obuvnické značky, ale také nekonečné obchodní války. Německá dokumentární rekonstrukce je zajímavým pohledem do vztahů uvnitř německé podnikatelské rodiny v souvislostech historického evropského vývoje a přináší i řadu unikátních archivů a informací ze zákulisí špičkové kopané. (oficiální text distributora)

Djkoma

Každý zná značky Adidas i Puma, ale málo kdo ví, jaká je mezi nimi spojitost a jak těžké byly jejich začátky. Po tomto dokument se vše mění, protože velmi dobře ukazuje nejen nálady a pohnutky, které vedly k založení a rozvoji obou firem, ale také samotné morální hodnoty obou firem, které měly a mají velký dopad i na jejich současné místo na trhu. nezaujatý divák (když už tak Nike:)) bude pravděpodobně z dokumentu cítit menší "nadržování" firmě Puma, ale to je cítit spíše jen z morálních hodnot, které tato firma dodržovala a nešla jak se říká "přes mrtvoly" jako konkurenční, dnes silně komerční, Adidas.Každý ať si udělá názor vlastní, ale tenhle dokument určitě předkládá velmi zajímavý pohled a představuje i mnoho okolností, které jinak divák nebo fanoušek nezjistí. ()

genetique

Nestranný dokument, ktorého (aspoň zdanlivú) nestrannosť si vysoko cením, hlavne z pohľadu historického a komerčného. Po zhliadnutí faktov, ktoré boli zamerané najmä na morálne hodnoty oboch firiem, ich rodinných začiatkov a prekážok, asi ťažko divák prejde ku konkurenčnej značke na základe sympatií, no je dobre vedieť, ako to celé bolo. 85%. ()

Dzeyna

Podle mě skvělý dokument o značkách: Adidas, Puma, Nike a dalších. Je zde spousta zajímavostí a vše je ztvárněno skvělou formou, která mě bavila, i když dokumenty moc nemusím. Jestli máte rádi tenisky, tak rozhodně stojí za shlédnutí. ()

WANDRWALL

Film o historii a současnosti výrobců sportovní obuvi. Podán pěkně od podlahy, takže kdo nosí tenisky těchto značek, ten ví, kdo stojí za jejich výrobou. ()

Caszidy

Dokument s doprovodnými "hranými" scénami z takřka biblického příběhu bratrské rivality. Vřele doporučuji, neboť obsahuje plno zajímavých faktů a postřehů ze zákulisí dvou velkých oděvních značek. Je fakt, že dnes už Adidas více soupeří s Nike(kromě atletických kolbišť, kde se Puma vrátila na výsluní díky smlouvě s Usainem Boltem a jamajskou reprezentací), ale stejně se vyplatí podívat se na tenhle zajímavý svět jiným způsobem. JINAK POZOR! ZE ZDEJŠÍCH KOMENTÁŘŮ JE POZNAT, ŽE NĚKTEŘÍ HODNOTÍ ZCELA JINÝ DOKUMENT, A TO TENTO: http://www.csfd.cz/film/297596-co-nevite-o-teniskach/ ()

ABLABLABLA

Zajímavý dokument. Mě osobně přinesl nová fakta o těchto dvou značkách a podal je vcelku dobrým způsobem. Ale nějak bych tento snímek nevyzdvihovala nad jiné. Viděno na AFO 2012. ()

CageDepp

Tak tohle bylo velice zajmavý. Dozvěděl sem se dost o historii těchto dvou značek a našlo se pár věcí co mě překvapili. ()

sskrblik

Kvalitní, časově nenáročný a hlavně svým zaměřením přitažlivý film. K mému překvapení to není jen o Adidskách a Pumě, ale i o jiných "keckách". Pro mě osobně přínosné a odnesl jsem si některé poučné informace. Obsahově jsem spokojen a příjemně jsem se bavil. Možná se jen trochu víc dalo zabrousit do historie Adidasu a Pumy, nebo do výroby. Rád bych se podíval s odstupem pěti let na nejnovější trendy a technologie. Z jednoho prostého důvodu - to, co má člověk možnost vidět v obchodě je jen zlomek toho, co nabízí tento dokument. ()

Marrty3

Spojitost mezi Adidas a Puma jsem dosud neznal. Na to je tento dokument výborný. Ale vysvětlení a zaobírání na toto téma trvalo asi tak 10 minut. Z čehož tedy trochu nechápu, proč se tento dokument jmenuje "Adidas versus Puma". Jako velký milovník a trošičku úchyl na boty jsem musel tento snímek zhlédnout. Rozhodně je to zajímavé a chytlavé téma. Dobře podané, rozhovory se sběrateli, běžci, sportovci a běžnými uživateli bot tu byli logicky nedílnou součástí. Stejně si myslím, že by to mohlo by podáno o něco lepší formou. A rozhodně by měl být méně cítit ten americký patriotismus. Přesto Nike Rules ! ()

Salmayo

Velmi zajímavý dokument o historii dvou megaznaček dvou znepřátelených bratrů. "Tygr své pruhy prostě nezmění." ()

agassi68

Pohľad do zákulisia vzniku slávnych firiem. Veľa napovie o vzťahoch a zmýšľaní v týchto korporáciách. Ja osobne som bol kedysi Puma pozitiv, no keď to človek prekukne, tak celá tá značková šaškáreň prestane mať zmysel. Teraz kúpim to, čo je za rozumnú cenu a na značku veľmi nepozerám.. ()

bakeero

Docela nuda. Historii obou značek dostaneme naservírovanou v několika úvodních minutách poměrně raketovým tempem, a pak se zabýváme technologií, bla bla bla... ()

LencaN

Velice slušný dokument o vzniku dvou konkurenčních značek sportovní obuvi a příběhu dvou bratrů Drasslerů. Hezky natočené, herecké pasáže doplněné o autentické záběry a fotky a do toho mluví ještě zástupci dnešních firem či potomci Adolfa a Rudolfa Drasslerových. Navíc to bylo příjemně vyprávěné, žádné zbytečnosti, ale vše přesně tak, aby divák bych schopen pochopit pohnutky každého z nich. ()