Hollywoodští rivalové (TV seriál)

Hollywood Rivals

Hollywoodskí rivali

Dokumentární

USA, 2009, 18x50 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (27)

Některé dvojice mi zatím nepřišly tak výjimečně zajímavé, ale černobílá éra se blíží ke konci a v dalších dílech přijdou pravděpodobně mě příjemnější a známější rivalové filmového světa. Už se těším na Arnolda se Slyem:).(9.5.2009)

Zajímavý úhel pohledu na život a dílo slavných hollywoodských hvězd, pojaté jako soupeření proslulých ikon filmového světa, které média nebo život postavily proti sobě. Pro ty, kdo se zajímají nejen o filmy ale i o to, co stojí za nimi, je to nadmíru atraktivní pohledu do zákulisí, který nepostrádá spoustu zábavných prvků. Celkový dojem: 80 %.(23.4.2009)

Zaujímavé, pekný prehlad a súhrn informácii. 80% - 4*(19.1.2014)

Zaujímavá konfrontácia hereckých kariér rôznych dvojíc príbuzných žánrov Bogart - Cagney, Monroe - Mansfield, Astaire - Kelly... a mnohých ďaľších...(27.4.2009)

Jednou večer, když jsem dokoukával Chaplinova "Diktátora" jsou shodou okolností zabrousil do vod české televize a objevil tento dokument, kde "proti sobě" zrovna stály dvě legendy němé grotesky Chaplin a Keaton. Jedná se o opravdu velice kvalitní dokument, který potěší filmové fanoušky spoustou užitečných informací jak z osobního, tak i z toho hereckého života velkých hollywoodských hvězd. Škoda, že mi utekly jiné díly. Takový duel Arnie vs. Sly by byl určitě za 5*.(23.7.2009)

Také hodnotím po shlédnutí pouze jednoho dílu (Monroe/Mansfield).. Líbilo se mi jak srovnávání herecké a umělecké dráhy jako celku, tak i osobních životů obou velkých hereček..(5.6.2009)

Mě vždy zajímal mýtus Wars Trek.(12.5.2011)

Opravdu pěkně udělaný dokument.(26.7.2009)

Moc povedený cyklus o hercích a nejen o nich, kteří mezi sebou soupeřili.(27.6.2009)

Konfrontačný súboj hereckých kariér v sprievode prezentácií úspechov a neúspechov hviezd hollywoodu. Množstvo záberov, ktoré keby boli vytiahnuté z kvalitnejšieho archívneho materiálu a disponovali i hlbším priebehom života, dopadu slávy a častejším interview, nemal by som čo vytknúť. Každopádne dominujú James Cagney vs. Humphrey Bogart.(24.4.2014)

5 hvězdiček za díl Schwarzenegger vs. Stallone. Vynikající dokument, který nám nejen detailně přiblížil filmografii obou herců, ale nabídl i spoustu informací o jejich životě, které jsme třeba ani nevěděli - např. že malý Stallone při hře na Supermana vyskočil z okna :)(26.7.2009)

Perfektní srovnání jak ze stránek osobního, tak i profesionálního života. Nejlepší je pochopitelně díl Sly vs. Arnold :-)(26.7.2009)

Moja najlepšia časť: Schwarzenegger vs. Stallone. Obidvaja herci majú výborné filmy.(26.5.2010)

Arnold Schwarzenegger versus Sylvester Stallone = každý z nich má svůj životní příběh a přece jsou si jejich cesty v oblasti filmu dost podobné. Oba si prošli jak filmovými hity, tak propadáky. Arnie se nesmazatelně zapsal v oblasti kulturistiky, Sly projevil svůj talent ke psaní. A jak bylo řečeno v dokumentu : "I když se akční filmy během let změnily, Arnold Schwarzenegger a Sylvester Stallone zůstávají největšími představiteli tohoto žánru." ......"Americký akční film? Okamžitě se mi vybaví Rocky, protože tam není klíčování, ani věci dodělané počítačem." - Jackie Chan(24.10.2014)

Chvála za každý dokument o legendách zvaných Karloff a Lugosi.(2.11.2009)

Díl Bruce Willis vs Mel Gibson: Poutavou formou líčena kariéra obou akčních hvězd, nikterak ale není řečeno, zda skutečně v něčem soupeřili (na rozdíl od Slye a Arnieho). Prostě jen zajímavou formou nám autoři přiblížili tyto dva výtečné herce.(20.5.2010)

Povedený dokumentární seriál o povedených Hollywoodských hercích skvěle připomíná slavné i ty méně slavné úspěchy či neúspěchy filmových hrdinů.(26.7.2009)

Viděl jsem sice jen jeden díl věnovaný duelu Schwarzeneggera a Stalloneho, ale i to málo mě opravdu zasáhhlo, či snad méně patetičtěji řečeno zaujalo, dostalo! Nejen vykreslení jejich individuálního charakteru a životního osudu, ale i jejich vzájemné porovnání mě nepřestávalo v celém průběhu fascinovat a zavdalo mi námět k přemýšlení na pěkných pár dní! Dodnes si na tento díl často vzpomenu a nebo jej uvádím jako archetipálního representatna pro jistou obtížnou či hladkou cestou za slávou! Byl opravdu skvělý!:)(25.4.2009)

Mal som možnost vidiet iba 14. diel - Arnold Schwarzenegger versus Sylvester Stallone...a teda spracovanie nič moc, ale za to, že sa jednalo o skvelú dvojicu a že bolo dostatok filmových ukážok to ušlo. Hodnotenie: 60%(16.6.2013)

Viděl bohužel jen: 14. Arnold Schwarzenegger versus Sylvester Stallone,(19.8.2014)

<< předchozí 1 2