Dostávali slavní herci a herečky podobné role? Měli i podobné životní osudy? Milovali se, či nenáviděli?

Seznam dílů:
14. Arnold Schwarzenegger versus Sylvester Stallone
15. Leslie Caronová versus Cyd Charisseová
16. Al Pacino versus Robert de Niro
17. Mel Gibson versus Bruce Willis
18.Clint Eastwood versus Burt Reynolds (oficiální text distributora)

rockwoman

Arnold Schwarzenegger versus Sylvester Stallone = každý z nich má svůj životní příběh a přece jsou si jejich cesty v oblasti filmu dost podobné. Oba si prošli jak filmovými hity, tak propadáky. Arnie se nesmazatelně zapsal v oblasti kulturistiky, Sly projevil svůj talent ke psaní. A jak bylo řečeno v dokumentu : "I když se akční filmy během let změnily, Arnold Schwarzenegger a Sylvester Stallone zůstávají největšími představiteli tohoto žánru." ......"Americký akční film? Okamžitě se mi vybaví Rocky, protože tam není klíčování, ani věci dodělané počítačem." - Jackie Chan ()

Vercinix

Viděl jsem sice jen jeden díl věnovaný duelu Schwarzeneggera a Stalloneho, ale i to málo mě opravdu zasáhhlo, či snad méně patetičtěji řečeno zaujalo, dostalo! Nejen vykreslení jejich individuálního charakteru a životního osudu, ale i jejich vzájemné porovnání mě nepřestávalo v celém průběhu fascinovat a zavdalo mi námět k přemýšlení na pěkných pár dní! Dodnes si na tento díl často vzpomenu a nebo jej uvádím jako archetipálního representatna pro jistou obtížnou či hladkou cestou za slávou! Byl opravdu skvělý!:) ()

Alf

zaslužné spíš jako přehled kariéry jednotlivých hvězd včetně životopisu, občas až křečovitá snaha udělat ze dvou třeba i přátel rivaly, pozoruhodně mizerná kvalita archivních ukázek, a to i z novější doby... ()

Platom

Dokument ze světa bulváru, který servíruje spíše obecné informace, než aby se zabýval podrobným rozborem postav. Fotografie s doprovodným komentářem mnohdy nezapadaly z chronologického hlediska do daného období, které bylo v onu chvíli komentováno. Jinak se ale jedná se o obyčejný pořad, který je v rámci žánru sledovatelný a dá se říct, že i zábavný. ()

Blaogranas

Viděl jsem jenom Willise s Gibsonem, ale bylo to příjmné shrnutí dosavadní kariéry těchto mohykánů, kteří posunuli svůj žánr o velký kus kupředu. ()

Krastom

Viděl jsem díl Sly vs. Arnie a moc se mi líbil. V dokumentu bylo řečeno mnoho věcí, ale některé mi po přečtení Total Recallu ze strany Arnolda chyběly. ()