Volné pokračování psychologického hororu Škodná. Kdo je skutečným pachatelem rafinovaného zločinu, v jehož středu stojí sériový vrah? ... S volným cyklickým pokračováním psychologického hororu Škodná má detektivní scénář Hrobník společné některé hrdiny. Jsou to především vyšetřovatelé postarší major Políčko (Oldřich Vlach), pro něhož je tento případ i odchodem do důchodu, a dále mladší detektivové nadporučík Linda Krocová (Lucie Zedníčková) a kapitán Marek Zikán (Petr Štěpán), mezi nimž se utužuje přátelský a milostný vztah. Jako šéfka přichází do mordparty z ekonomického úseku plukovník Ličková (Veronika Freimanová), která problematice vražd zatím příliš nerozumí. Ve středu příběhu stojí sériový vrah, zabíjející bohaté podnikatele, které předtím vyláká pod záminkou prodeje svého luxusního statku. Jedna z vražd však do této série nezapadá, i když se jí do jisté míry podobá. V silném podezření je vdova po jednom podnikateli Sojková (Vilma Cibulková), jež ovšem současně vystupuje v roli detektiva - amatéra, pátrající na vlastní pěst po vrahovi svého manžela, když ho - podle ní - neschopná policie nemůže dopadnout. Kdo je tedy skutečným pachatelem tohoto rafinovaně koncipovaného zločinu? Hrobník není pouze obvyklou detektivní hříčkou s otazníkem, ale napínavým chandlerovským příběhem, kritizujícím současnou honbu za penězi, hmotnými statky a dalšími neduhy dnešního reálného světa. (Česká televize)

Enšpígl

Mě to přišlo nedotaženýý. Například se mluví o seriovým vrahovi, ale prakticky vůbec nevím jak velkou sérii umrtvovaček má za sebou, že podnikatele tahal na levnou kůču někde na Jižní moravě budiž, ale jak na ty podnikatele přicházel, kde bral jejich telefonní čísla na mobily a to už vůbec nepočítám, že ne každej podnikatel touží po takovýmhle kšeftě, no nic. Nepovedlo se především pánské obsazení, senátor Topfer je mě nesympatickej, o Etzlerovi ani nemluvě a Olda Vlach fajn, ale ne jako šér mord party, to fakt sorry. Holky docela v pohodě, velmi příjemně překvapila Lucka Zedníčková a Veroniku s Vilmičkou vždycky rád vidím, škoda toho občasnýho nepatrnýho feministickýho nádechu (trapnej dialog v archívu ) a nepochopil jsem ten dialog mezi Luckou a tím koštětem, když jeli vyslýchat tu dcerunku, to nevím co to bylo za pokus, ale bylo to kreténský. Když pominu závěrečné odhalení, které může konkurovat leda tak dortovejm válkám Laurela a Hardyho a ne real kriminálkám, tak na horší průměr to přece jen má. ()

sportovec

Česká snaha o tvrdou detektivku tvrdých mužů a žen zákona uvázla kdesi napůl snahy. Lehce vylepšený scénář poněkud posunul i režii, drhnutí námětu však nebyl s to zcela zahladit. I detektivka - na první pohled rutinní žánr - se musí umět. Nejlépe česky a ještě lépe tak, aby při tom americká inspirace nečouhala jako sláma z bot. Herci neměli co hrát; přesto alespoň v náznaku své možnosti byli s to prezentovat Vilma Cibulková a senátorský herec Tomáš Töpfer. Snad i to přispělo k tomu, že tato krimi patří v našem původním polistopadovém standardu k tomu slušnějšímu. ()

Tom_Lachtan

Na téhle hrůzné špatnosti je jedna věc hodně pozitivní - nádherná ukázka, jaký udělala čt pokrok v natáčení detektivek, protože například současný rapl, by tuhle divnozáležitost strčil do kapsy i kdyby místo hlavní role obsadil plyšového ježka s vadou řeči. Tady se nepovedlo skoro nic, postavy jsou do jedné absolutně nesympatická sbírka krav a hlupců, veškeré dialogy jsou prkennější, než dřevěnej plot, scénář je děravější, než rozbitý cedník a celkový dojem je asi takový, že se tu nepovedlo vůbec, ale vůbec nic a že snaha o vytvoření drsných postav a hutné zápletky dopadla asi stejně, jako kdyby někdo chtěl obsadit Jiřinu Bohdalovou do hlavní role samurajského filmu. PS: a zvláštní cenu za otravnost získává ohavně a nemístně zoomující kamera ()

Big Bear

Velká slabota. Přehrávající přemakepovanou Freimanovou hrající rádobydrsnou vedoucí kriminalistů bych ještě přešel, přeci jen byla dříve mojí oblíbenou herečkou. Afektovanou a přehrávající Zedníčkovou bych ještě také jakžtakž zkousnul, přeci jen se mi tehdy v Helimadoe líbila.... Taťka šmoula Oldřich Vlach hrál standardně, potěšil svojí civilní odporností jen herec hrající vraha (nebudu přeci vyzrazovat kdo to byl - těm co to neviděli). Kameramana bych ale za jeho výkon hodil někde na samotě do septiku... to neustálé akční zoomování obličejů bylo fakt děsné ! Tohle je max za dvě knížky z antíku. * * ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +propletený (propracovaný) scénář, občas atmosféra -některé postavy/// Náročná krimi podívaná. Od začátku divák zná vraha a přitom film teprve začíná. Děj je hodně zamotaný, do popředí se dostávají stále nové postavy, které po epizodním vstupu mizejí. Ve filmu se oběvý slušná herecká plejáda (někdy méně zvučných jmen). Namátkou Miroslav Etzler, Adrian Jastraban, Markéta Frosslová, Oldřich Vlach a další. Nebýt možná překvapivého závěru a závěrečného rozuzlení, šel bych s hodnocením ještě níž. Takhle jsem celkem spokojen, byla to ovšem náročná podivaná./// Celkem 64%/// ()

Slarque

Škodná pro mne před lety představovala nečekaně příjemné překvapení. Volné pokračování (spojené několika stejnými postavami na straně detektivů) se posunulo někam k běžnému televiznímu průměru. Tedy není vyloženě blbé, ale za týden si na něj nevzpomenu. ()

WANDRWALL

Život hrobníka není veselý. Tak se jeví těm, co o té práce málo ví, neměli zájem ji poznat, zkusit ji, takže to potom v nich může vyvolávat i takový film nějaké záporné emoce. Hrobník je práce velice potřebná. Škoda, že zde není naznačená spolupráce mezi lékařem a hrobníkem, díky níž si přijdou oba na pěkné peníze. Hrobníci by taky měli stávkovat za vyšší mzdy, zaslouží si je. (7.3.2011) ()

triatlet

Za samotný příběh by byly zasloužené snad i tři hvězdičky, ale závěrečná "přestřelka" (nejen slovní) Töpfera a Cibulkové a finální pohled Cibulkové příběh nepatrně devalvují. Natočeno rutinně. Ale herecké výkony průměrné. Hlavně Lucie Zedníčková se fakt na roli kriminalistky nehodí. ()

Tommassi3

Fakt, že v tomto volném pokračování Škodné, více prostoru dostal Oldřichem Vlachem dokonale zahraný policista ze staré školy s příjemnou změnou v podobě Veroniky Freimanové na úkor hrůzostrašné a hlavně nevěrohodné Lucie Bártové-Zedníčkové, filmu určitě velmi pomohl.. Vztah policistů v podání Zedníčkové se Štěpánem byl rozumně odsunut až na okraj příběhu, nahradil jej zajímavý propletenec nových a nových informací kolem série vražd a postav, které jsou nám předhazovány se stejnou kadencí, s níž vzápětí z příběhu zase mizí.. Ačkoliv scénáristicky nedotažený příběh, který v konečném vyznění připomíná "lov" s podběrákem v akváriu, působí poměrně svěžím a neotřepaným dojmem, stále se jedná pouze o průměrnou televizní podívanou.. ()

Lordkolol odpad!

Tak tady bylo snad úplně všechno špatně... Děsivě tragický výkon ústřední dvojice "vyšetřovatelů", kteří působili dojmem horšího ochotnického souboru odněkuď z Dolní Lhotky u Postoloprd, něco tak nesympatickýho jsem v televizním krimi filmu snad ještě neviděl. Scénář dával asi tolik smyslu, jako léčebné metody středověkých felčarů a díky tomu nemohli ani opravdoví herci, a ne že by tam žádníánebyli, nijak vynikat. Opravdu hnus, fuj.. Kleine možná se na to už radši vyser. ()

blackrain

Ta kamera mi také vadila, ale už nebyla tak strašná jako ve filmu Škodná. Oldřich Vlach byl policajt ze staré školy. Bylo to dobře vidět na jeho chování. Tomáš Töpfer měl samozřejmě své pohnůtky, kterého popoháněly, ale bylo by mnohem lepší, kdyby byl více vyšinutější. To přece nebylo jen tak. Ty dvě holky si samozřejmě myslely, že se ze všeho velmi jednoduchým způsobem dostanou. Místo toho se do všeho pořádně zamotaly. Veronika Freimanová toho jako šéfka zrovna moc nepředvedla. Jí by taková role v budoucnu seděla. Rozhodně to bylo něco jiného, než role maminek a babiček. ()

type_B

Věc: "Hrobník" Na české poměry nadprůměr, ale stejně žádná velká sláva. Krimi to je, ale horor určitě ne. Závěr poměrně nelogický a postavě vraha byla věnována vcelku malá pozornost, což by zasloužilo napravit, protože bylo její jednání vysvětleno jen náznakem, ne-li vůbec. Proti ději jinak vcelku žádné námitky. Postava Dity velmi pěkná. Konec protokolu. Dodatek: Až ex post jsem přečetl text distributora - ha, prý chandlerovská detektivka![ To snad od Chandlera distributor nikdy nic nečetl.] ()

rakovnik

Film se tváří naprosto vážně a velmi dramaticky, nicméně děj je spíše k pousmání. Pointa sice není úplně marná, ale motivy a jednání postav marností, toporností a potácivostí zavání v téměř každém okamžiku. Závěr už je úplně k smíchu. Jediným skutečně velkým kladem je důstojná postava Oldřicha Vlacha, i když jako detektiv před důchodem už také s tasenou pistolí zrovna respekt nenahání. ()

Elyssea

Ach jo. Nemám ráda nervózní kameru. Ono věčně přibližování a oddalování, případně třes. Tohle mi první bilo do očí. Potom Zedníčková, která mi není zrovna sympatická. A příběh. Celkem slušná detektivka se slušnými dějovými zvraty. A hlavně s obrovským sympaťákem Petrem Štěpánem (no jo, slabost:D) z MdB. Nebylo to špatné, ale nic zvláštního. ()

honajz2

Psychologický horor??? Ale houby, prachobyčejná kriminálka s příšernou rozklepanou kamerou, neexistující atmosférou a napětím, dementními postavami včetně vyšetřovatelů, kteří na posuny v případu přicházejí buď úplnou náhodou nebo jen tak, že si někdo na něco zničehonic vzpomene a hlavně je to celé neskutečně, ale fakt neskutečně nudné. Tohle bych absolvoval znova snad jen v případě, kdy by se mi nedalo usnout, protože po tomhle bych usnul zaručeně. Je to strašně mizerné i v rámci televizního filmu a odpad nedávám jen proto, že mi to až tak moc špatné nepřišlo a že pár herců předvedlo ucházející herecký výkon. 1* ()

zette

Freimanovou mam rad, tohle byl ale asi jeji nejhorsi herecky vykon. Cibulkova herecky vsechny jasne prevysuje. Scenar sotva prumerny, film postrada tempo a misty dost nudi. Film, na ktery si zitra nevzpomenu, o cem vlastne byl. ()