Sériový vrah Strouhal se jmenuje v inscenaci,porovnejte s reáliemi vraha Roubala.................................................. Ivan Roubal získal středoškolské vzdělání na zemědělské škole a maturitu složil v roce 1970. Vystřídal několik zaměstnání. Pracoval na dráze jako pomocník strojvůdce, vlakový průvodčí, topič v kotelně, dřevorubec a jeden čas se živil také jako zootechnik. Znalci z oboru psychologie a psychiatrie byl hodnocen jako osobnost silně defektní, bezcitná, narcistická, egocentrická a sobecká. Podle nich Roubal pohrdal lidmi a jeho nejvyšší hodnotou jsou mu peníze a majetek. Při dosahování těchto cílů byl bezohledný a surový a byl schopen agrese a krutosti. Ve vypjatých situacích se však velmi dobře ovládal. Jeho IQ činí 112 a je označováno za mírně nadprůměrné. Posudek znalci uzavřeli konstatováním, že "objektivní možnosti jeho resocializace jsou v rámci současného systému velmi omezené."Při komunikaci se znalci, vyšetřovateli a nakonec i před soudem vtipkoval, používal bohatý slovník a své odpovědi prokládal citáty z bible. Nikdy neopomněl dát okázale najevo, že je hluboce věřícím křesťanem. Před zahájením jednoho z mnoha líčení doslova uvedl: "dobrovolně se vzdávám svého práva, kterým je lhát. Bylo by mi to odporné a neslučuje se to s mou vírou"... V závěrečné řeči vyzval Roubal soudce k božímu soudu. V minulosti byl trestán podmínečným trestem za dopravní nehodu na železnici způsobenou nedbalostí a za členství v sektě Jehovistů (v době před rokem 1989), se kterou se pak, ještě před revolucí rozešel. 70%(19.4.2009)

Film se tváří naprosto vážně a velmi dramaticky, nicméně děj je spíše k pousmání. Pointa sice není úplně marná, ale motivy a jednání postav marností, toporností a potácivostí zavání v téměř každém okamžiku. Závěr už je úplně k smíchu. Jediným skutečně velkým kladem je důstojná postava Oldřicha Vlacha, i když jako detektiv před důchodem už také s tasenou pistolí zrovna respekt nenahání.(26.8.2015)

• Lukoboss

Vidím, že mám v podstatě ty samé problémy, co se Hrobníka týče. Každý záběr je přezoomován, vypadá to, jakoby kameraman tuhle funkci teprve objevil a snažil se jí využít za každou cenu. Výsledek je ale ne zrovna dobrý. A potom..... Zedníčková v roli drsné vyšetřovatelky. To je špatná kombinace, protože spíš působí jako kráva. Jinak ten příběh zase tak špatný nebyl.(20.4.2009)

• Lordkolol

Tak tady bylo snad úplně všechno špatně... Děsivě tragický výkon ústřední dvojice "vyšetřovatelů", kteří působili dojmem horšího ochotnického souboru odněkuď z Dolní Lhotky u Postoloprd, něco tak nesympatickýho jsem v televizním krimi filmu snad ještě neviděl. Scénář dával asi tolik smyslu, jako léčebné metody středověkých felčarů a díky tomu nemohli ani opravdoví herci, a ne že by tam žádníánebyli, nijak vynikat. Opravdu hnus, fuj.. Kleine možná se na to už radši vyser.(24.8.2015)

Ach jo. Nemám ráda nervózní kameru. Ono věčně přibližování a oddalování, případně třes. Tohle mi první bilo do očí. Potom Zedníčková, která mi není zrovna sympatická. A příběh. Celkem slušná detektivka se slušnými dějovými zvraty. A hlavně s obrovským sympaťákem Petrem Štěpánem (no jo, slabost:D) z MdB. Nebylo to špatné, ale nic zvláštního.(19.4.2009)

• - Natáčení tohoto filmu se setkalo i s nelibostí okolí. Na břevnovském hřbitově se totiž rozléhal křik režiséra Kleina a jeho realizačního týmu, což návštěvníci hřbitova velmi nelibě nesli. [Zdroj: iDnes.cz] (majky19)

• - Fotbalisté nemohou oslavovat postup 23. 8., v tu dobu totiž mají za sebou 2 až 3 kola nové sezony. Reálné je datum o dva měsíce dříve, tedy přibližně 23. 6., kdy končí fotbalové soutěže. (offlineman)

• - Tento TV snímek se natáčel v Praze a jejím okolí. [Zdroj: iDnes.cz] (majky19)