Nebesa smrti

Eric Norlin

Kostýmy:

Riva Pollard
  • rollman1

Chjo, na Prima cool bych tohle nečekal, ale co už, mrknul jsem. No, teď toho lituju. Nehorázná kravina, která má do hororu opravdu daleko a neviděla tento žánr ani z vlaku. Efekty hrozné, postavy tupé jak kdyby byly po lobotomii a nakonec příšerka, kterou asi vyhrabali z vystřižených záběrů z filmu Cesta do Pravěku. A to popis nevypadal úplně špatně. NO, radši cestu letadlem vynechám a vy by jste měli taky :)(11.6.2014)

To je ti osm, že čteš komiksy ?? ;) Altitude přes všechny negativní ohlasy zde má co nabídnout, rozhodně se nebere zrovna vážně, většina dialogů určitě nepostrádá ani vtip ani údernost a ta mysteriózní linka díky slušnému soundtracku i parádně stísněné atmosféře jednoho prostě pohltí, což jasně dokazuje fakt, že ač jsem nebyl schopen film dohledat, protože jsem neznal název, uvízl mi v hlavě právě svojí hysterickou ponurostí.. Po takřka třech letech jsem na Nebesa smrti znovu narazil, náhodou na Prima Cool a musím se přiznat, že mě ani při druhé projekci, byť mě tentokrát poměrně šokující pointa už nemohla zákonitě šokovat, vyloženě neštvala.. Tahle kanadská ultrazábavná "céčkovina" ani chvíli nenudí, sice může dost diváků iritovat svými (ne)smyslnými lapsy a nemožnými scénami vymykajícími se fyzikálním zákonům, což ovšem tvůrcům nakonec díky té zmiňované pointě s přimhouřeným očkem, či raději oběma, odpustíte, byť se právě tato pointa může jevit pouze jako efektní scénáristický únik !! Tento teenagerovský horůrek zkrátka v sobě ukrývá dost potenciálu, zvláště když soudný divák vezme v úvahu nízký rozpočet, herce "na leasing" i skutečnost, že se většinu času děj odehrává na jednom místě, a mně tak nezbývá, než si zapamatovat jméno režiséra, který chystá pokračování mé veliké srdcovky, totiž hororu Cabin Fever !!(13.8.2013)

• Dellamorte

Je neuveriteľné , čo všetko dokáže zmáknuť nad oblakmi dnešný dorast ( divil by sa aj Cliffhanger ). S ohľadom na finančné volume sa nepousmejem nad digi potvorkou , ktorá je okopírovaná z hociktorej LOVECRAFT - poviedky ( aj to iba druhá odmocnina -ak nie tretia ) a odpustím aj ten štúdiový prelet , ktorý už pomaly hraničil s " kukučím hniezdom ". No to šialenstvo , ktoré si vybudovali v tom pár miestnom " špeciály " Ma iritovalo spolu s celým castingom. Proste Monsters trend si takto úspešne razí cestu do záhuby. Uvidím , čo obnáša MONSTERS ( 2010 ). Čiže takto - bodík za námet a bodík za vieru , že to niekedy niekto zabalí do konzumovateľnejšieho formátu.(9.10.2010)

Nadmorská výška má jedno šťastie v tom, že som skoro súbežne s ňou pozrel aj naivné divadlo s názvom The Final a druhé šťastie v tom, že Jessica Lowndes je tak nebezpečne sexy, až je možné prehliadnuť tie kraviny, čo sa dejú v lietadielku. Ako aperitív k filmu doporučujem domácu slivovicu a počas konzumácie červené víno, najlepšie nejaký neskorý zber. Bude to potom za tri.(8.11.2010)

Kdybych se měl řídit podle zdejšího ´´elitního´´ hodnocení ( což z 90% nedělám ) zřejmě bych přišel o docela slušnou podívanou.Altitude je sice béčko jako řemen,ale zatraceně napínavé béčko,s celkem slušnou,ale hlavně překvapivou pointou.Scénář není zas tak debilní,i když mě občas ta banda puberťáku v letadle pekelně srala,nebyl to ani tak sexistický maestro Sal,nýbrž totáně vymaštěná pilotka,který bych nesvěřil ani otevření konzervy.Svým způsobem film doplácí na takové pubertální z filmování,jako by to natáčel 15tiletý vyhul co dostal kapesný od tatínka naftovýho magnáta a nudil se,tak natočil Altitude.Určitě bych ubral na dialogách,zapojil bych víc akce,děsivých zvuků a oného temného tajemství,kdyby se všichni neustále koukali a pídili potom,co je to ohrožuje,bylo by to zábavnější než když každej mlel něco jinýho a do toho se tam ještě přebíraj holky,vod blbečků k hrdinům.Pravdou je že Altitude je maximálně levné béčko,které ale dokázalo místy slušně diváka napnout a pointa byla maximálně ujetá a neprokouknutelná,já se více či méně bavil a 35% je ubohé hodnocení.50% a v daném žánru solidní jednohubec, B*L*B*C*I*.(20.3.2012)

• - Registrační kód letadla C-MYZX je smyšlený. V Kanadě nikdy tato řada vydána nebyla. (Cheeker)

• - Když Sara (Jessica Lowndes) ladí rádio, aby mohla vyslat nouzové volání, naladí frekvenci 127,6 MHz. Mezinárodní nouzová frekvence pro civilní lety je ale 121,5MHz. (Cheeker)

• - Řídící věž povolila vzlet letadla z ranveje 15L. Když letadlo rolluje na start, je vidět označení 26L. (Cheeker)