Nebesa smrti

Eric Norlin

Kostýmy:

Riva Pollard
  • Sobis87

Spolu s Frozen je Altitude dalším hororem, který se může pyšnit vcelku slibným námětem. I zde jsou postavy pod tíhou okolností nuceny setrvat na jednom místě, přičemž v tomto případě se jedná o interiér letadla, u kterého dojde k nečekaným komplikací a aby toho nebylo málo, někde v neprostupné bouři na partu teenagerů čeká chapadlovité monstrum, které jakoby vypadlo díla pojednávajícího o mýtu Cthulhu od H. P. Lovecrafta. S odhlédnutím od celkem obstojného zpracování (vzhledem k nákladům) je však onen námět jediným prvkem, který se dá na Altitude pochválit. Samotný scénář, který na jeho základě vznikl, pak představuje povrchní konstrukt útočící na diváky nedůvěryhodnými zvraty, přičemž samotné vyústění filmu je už ryze k smíchu. Každý běžný horor obsahuje expozici, v níž jsou aspoň letmo načrtnuty charaktery a jejich vztahy, avšak v Altitude nejenže jsou postavy nevěrohodné a jejich jednání by se v mnoha případech dalo označit za tupé, ale jejich osobním peripetiím je věnováno neúnosně moc prostoru na úkor běsnění monstra, které prakticky představuje jediné pořádné lákadlo pro diváky. Většinu filmu tedy představuje nechtěně úsměvná dramatická křeč doplácející na neschopnost scénáristy umně napojit řešení osobních záležitostí na vyhrocenou situaci, díky čemuž se dočkáváme momentů, kdy postavy v jedné minutě téměř umírají hrůzou, aby prostřednictvím jediné repliky náhle přešly v řešení problematického milostného vztahu a zdá se, jakoby ve vteřině zapomněli na to, že se nacházejí na palubě porouchaného letadla ve zjevně nekonečné bouři, ve které na ně číhá obrovské monstrum. Na výsledném dojmu nepřidají ani přinejlepším průměrné herecké výkony, v nichž je vše omezeno na pouhé střídání strachu, nervozity, záchvěvů agrese a bezmocného hysterického vřeštění. Kdyby se z filmu vystřihlo těch pár minut s monstrem a zároveň i ona otřepaná pointa, zůstalo by z Altitude jen krajně nevěrohodné drama, v němž figurují žánrové karikatury vedoucí přihlouplé dialogy. Potenciál námětu byl v tomto případě využit jen minimálně a i zmiňovaný horský thriller Frozen, který se mě také moc nepotěšil, nakonec dopadl lépe.(12.11.2010)

Ukážka toho, že sa aj v ztiesnených podmienkach dá natočiť naozaj napínavý a zaujímavý film. Trailer som pred tým nevidel a tak som išiel do risku, pretože aj celkové hodnotenie filmu nenaznačovalo bohvieakú kvalitu. (napr. trailer na film Monsters som si pozrel a potom som bol v rozpakoch). Tu sa celú dobu niečo dialo, nevedeli ste ČO čaká vonku a prečo TO tam vlastne je. K tomu sympatický herci (Jessica Lowndes je sexy :)) ,fajn kamera, atmosféra zamračenej oblohy parádna a po režisérskej stránke tiež celkom slušné. Takže suma sumárum...netreba sa toho báť a Váš drahocenný čas určite nevyjde nazmar..(26.10.2010)

• J*A*S*M

Příšerné zklamání. To je tak, když vám tvůrci slibují lovecraftovskou chobotnici a nakonec nabídnou pouze bandu nesnesitelné mládeže. U Monsters jsme se splnění slibů taky nedočkali, ale tam byla atmosféra a možnost upnout pozornost k "alternativním" složkám onoho monsterfilmu. U Altitude není nic, jen vtipně trapné rozuzlení. Jenže to přijde tak pozdě, že už se mu ani nezasmějete, z posledních sil film vypnete a upadnete do kómatu. Tomuhle se vážně vyhněte.(22.10.2010)

• liskam

To je jeuvěřitelný, oni si ve finále troufli pohrát i s časovou linií. To je normální drzost která nemá obdoby:))) Nebudu se ani pokoušet vyjmenovat všechny kiksy, chyby a nelogičnosti. Nedělal bych hodinu nic jiného. Zmíním jen jednu, ta tak nějak mluví za celý tenhle promakaný skvost. (Když vypadával ten vožralej bloňdák ze dveří letadla fučelo to tam jako při uragánu. Což chápu. A ve chvíli kdy vypadl a oni zavřely dveře, fukot ustal. Což je také dobře. Ale tvůrci trošku zapoměli na to, že několik minut před tím, si ta plachtící chobotnice vytáhla blondákovu holku oknem. Takže oknem vítr nefouká, ale dveřmi ano.!!:-))) Osobně nechápu, jak téhle slátanině mohl někdo dát 4* Hudba slabá, herecké výkony 0. Scénář dělal nějakej retard a dialogy jeho dementní mladší brácha. Za mě 15%(5.10.2012)

• Venous666

Co to proboha mělo být?? Tak jsem čekal podle obrázku, že se dočkám mega moc velké chobotnice, který se dokáže nějakým záhadným způsobem udržet ve velké nadmořské výšce a místo toho jsem dostal nehoráznou pakárnu. Banda ,,skoro,, dospělých harantů , kteří panikaří už na startovací rampě a čím výše jsou, tím je to hlasitější. Postupem času, jste jako divák znuděním řvaním cestujících, že koukáte po křížku v pravém horním rohu... Pokud to přežijete až do konce , tak dostanete takovou pointu filmu, že nehledáte nic jiného než dosti velký předmět na rozmetání monitoru... Jedna hvězda aspoň za hlavní hrdinku a její partie.(20.9.2011)

• - Když Sara (Jessica Lowndes) ladí rádio, aby mohla vyslat nouzové volání, naladí frekvenci 127,6 MHz. Mezinárodní nouzová frekvence pro civilní lety je ale 121,5MHz. (Cheeker)

• - Registrační kód letadla C-MYZX je smyšlený. V Kanadě nikdy tato řada vydána nebyla. (Cheeker)

• - Řídící věž povolila vzlet letadla z ranveje 15L. Když letadlo rolluje na start, je vidět označení 26L. (Cheeker)