Reklama

Reklama

Nebesa smrti

  • Kanada Altitude (více)
všechny plakáty

Začínajúca pilotka a jej priatelia sa ocitnú v smrteľnom nebezpečenstve, keď ich lietadlu záhadne zlyhá riadenie. Niekoľko mladých priateľov sa rozhodne ísť na koncert netradičným spôsobom – zaletieť naň prenajatým malým lietadlom. Len chvíľu po štarte, keď vletia do čudesnej búrky, začne lietadlu zlyhávať riadenie, úplne sa vymkne kontrole a neovládateľne stúpa vyššie a vyššie. Začínajúca pilotka Sara a jej štyria mladí priatelia Mel, Cory, Bruce a Sal s hrôzou zisťujú, že sú uväznení vo vzduchu a navyše sa musia pustiť do smrteľného boja s nadprirodzenou silou, ktorá prekračuje všetky najhoršie obavy. Odkiaľ sa však monštrum vzalo? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (105)

Dever 

všechny recenze uživatele

Aj na priek malému rozpočtu a béčkovím hercom ma film dosť potešil. Rozhodoval som sa medzi 4* a 3*, no priklonil som sa k 3* pretože zopár scén mi prišlo dosť nevydarených až stupídnych. Ale atmosféra v lietadle bola velice dobrá, temná, dramatická, dej rýchlo plynúci, takže nemám dôvod dávať menšie hodnotenie. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Parta zaměstnanců časopisu Vogue právě dokončila studium filozofie a rozhodla se to oslavit v oblacích s balením druhořadého piva. Chvíli se zaobírají existencionalismem a Kantovo kategorickým imperativem, načež zjistí, že jeden sličný filozof, který s nimi také cestuje, je obdařen... - nebudu prozrazovat. Pro jistotu se tedy skupina (uvěřitelný vzorek populace) pokusí mezi sebou vyvraždit, což zcela podtrhuje Nietzscheho poznámky o přežití nejsilnějšího. S oním šílencem nakonec v letadélku Káně zbude pouze jedna modelka, která očividně došla jen k řeckým klasikům, ale zas měla luxusní kozy. Víc neřeknu. Jeden moment byl docela napínavý, ale jinak bych se to neodvážil ani doporučit. Ten film je špatný. Nejvíc vám asi bude vadit, když se ti chytří lidé rozhodnou jít z venku opravit letadélko pouze v tričku a frajersky rozepnutém křiváku - a ejhle, zima nebylo to hlavní, co by hrdinovi stěžovalo život. Ani prudké nárazy větru a nedostatek kyslíku, nic. Problém byl v příliš dlouhém (a nezajištěném!) laně... No, nasmějete se, to mi věřte. ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Příšerné zklamání. To je tak, když vám tvůrci slibují lovecraftovskou chobotnici a nakonec nabídnou pouze bandu nesnesitelné mládeže. U Monsters jsme se splnění slibů taky nedočkali, ale tam byla atmosféra a možnost upnout pozornost k "alternativním" složkám onoho monsterfilmu. U Altitude není nic, jen vtipně trapné rozuzlení. Jenže to přijde tak pozdě, že už se mu ani nezasmějete, z posledních sil film vypnete a upadnete do kómatu. Tomuhle se vážně vyhněte. ()

igi B. odpad!

všechny recenze uživatele

Nebesa! . . . Výron monstrozních duševních chcanků scénáristy bez smysluplné pointy (ne, ten kvazihepykonec fakt už nic nenapraví) i logiky děje (nemá cenu vypočítávat jednu imbecilní kravinu za druhou i při přijetí hry autorů na nadžánrovou taškařici) a režijní impotence v >myštériju< (hahahaha, "vědecké fikce" se zde vyskytuje rovná NULA, zato zde opět zase jednou chybí žánr "komedie"!) upoceném pro ne moc bystrou vrstvu popkulturní mládeže, pro vycooleného našince pak umocněno ořezem obrazu a děsivým uhýkaným dablinkem pražské čudlárny čtvrté kategorie... . . . Vskutku tedy zase jednou zážitek, hoden lehce nacamraného >pitko-sabotního< rána s ránou... %-[.. . . . Amen! - - - - - (Poprvé a naposledy asi v důsledku nebeské blazeovanosti protrpěno 12.5.2012 na brzceranní >tv primeroskůl< , hovnocení 386., komentsrář zde uštrykovaný s opovržením jako štyryašedesátý - 12.5.2012) ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

POZOR! TENHLE SNÍMEK MŮŽE ZPŮSOBIT ODUMŘENÍ MOZKOVÝCH BUNĚK! Když jsem poprvý zhlédnul navnazující trailer, řikal jsem si: ty krávo, lítající chobotnice, co ve vzduchu terorizuje letadlo?! Wau, to musim vidět! Do toho cmrndnutý lovecraftovy prvky? Hochu, to přece nemůže dopadnout špatně! Ale věřte mi.... MŮŽE. Po celou dobu se tam hádá těžce nesympatická banda mladých, řeší svoji minulost a problémy, a ta slibovaná chobotnice se tam ukázala dohromady se všim všudy asi tak minutu! Uff, těžká vyjebávačka! Alespoň že ta potvora vypadá dobře. Závěr, kde vychází najevo, odkud se ta bouřka a v ní ukryté monstrum vzalo, je postavený mimo veškeré chápání. Osobně se mi zdála přijatelnější ta teorie, která vypadla z úst jedné dívčiny. Nestalo se a já, něšťastný divák, nevěřil vlastním očím. Připadalo mi, že režisér šňupal nějakou mňamku, jinak si nejde vysvětlit to zvěrstvo na konci. Takže letošní nabídka monster-filmů (ano, mám na mysli hlavně Monsters) mě zatim těžce zklamala. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (5)

  • Natáčení probíhalo ve Vancouveru, Aldergrove, Langley a Pitt Meadows v Kanadě. (Cheeker)
  • Registrační kód letadla C-MYZX je smyšlený. V Kanadě nikdy tato řada vydána nebyla. (Cheeker)
  • Řídící věž povolila vzlet letadla z ranveje 15L. Když letadlo rolluje na start, je vidět označení 26L. (Cheeker)

Reklama

Reklama