Začínajúca pilotka a jej priatelia sa ocitnú v smrteľnom nebezpečenstve, keď ich lietadlu záhadne zlyhá riadenie. Niekoľko mladých priateľov sa rozhodne ísť na koncert netradičným spôsobom – zaletieť naň prenajatým malým lietadlom. Len chvíľu po štarte, keď vletia do čudesnej búrky, začne lietadlu zlyhávať riadenie, úplne sa vymkne kontrole a neovládateľne stúpa vyššie a vyššie. Začínajúca pilotka Sara a jej štyria mladí priatelia Mel, Cory, Bruce a Sal s hrôzou zisťujú, že sú uväznení vo vzduchu a navyše sa musia pustiť do smrteľného boja s nadprirodzenou silou, ktorá prekračuje všetky najhoršie obavy. Odkiaľ sa však monštrum vzalo? (oficiální text distributora)

Šakalík

No to je ale krávovina... A ještě k tomu nudná. Kdyby tam vynechali ty nadpřirozené prvky a pojali to raději jako čistě katastrofický film, bylo by to sice taky nudné, ale alespoň realistické. Takhle to je jen uboze vymyšlený blábol absolutně o ničem, napěchovaný blbými kecy a nepovedenými efekty. I když hlavní hrdinka je teda kus, to se zase musí nechat. :-) Jí patří ta druhá hvězda. ()

drackula

Príbeh je napriek svojej jednoduchosti vcelku zaujímavý. Skrz drobnosti /mrak a jedna skrutka/ je atmosféra dusná a dostatočne "neriešiteľne v prdely" a dianie sa v lietadle logicky zvrháva v boj plný nedôvery, obviňovania a paranoje. Do tohto momentu mohol tento film sadnúť všetkým, avšak rozuzlenie a samotný záver budú mnohí považovať za divný, v tom horšom prípade za vyslovene zlý a stupídny. Avšak mne táto zaujimavá pointa vcelku sadla. Veľmi mi pripomenula horrorové časopisy , ktoré sú aj vo filme spomenuté a ich príbehy sa končia presne takto - priamočiaro a zvláštne a pritom nie sú úplne nelogické, aj keď sú trošku nadnesené. Altitude je preto pozerateľná jednohubka, ktorá nesadne každému ale mňa potešila. 65 % ()

viperDavid

Teda z toho se ale vyklubala hovadina. Přes to, že to dávali pozdě v noci a já ráno musel vstávat do práce - taky se musíte živit prací ? - díval jsem se až do konce, protože začátek se mi opravdu líbil. Krásná pilotka a parta přátel na jednu noc. Nic extra, ale opravdu se mi to zamlouvalo. Nakonec se z toho stala neuvěřitelná sračka a já u závěrečných titulků řval co jsem to za kokota :( ()

TomX2 odpad!

Toto je jeden z tých filmov, ktoré by som radšej vôbec nikdy nezhliadol. Bolo pre mňa utrpením pozerať sa na to ďalej a od tej 40. minúty som prestal hľadať všetky chyby. Pritom to nemuselo dopadnúť úplne márne: technická stránka filmu nie je vôbec zlá a herecké výkony sú miestami presvedčivé (aj keď stále podpriemerné), takže z toho mohlo kľudne vyjsť nejaké nemastné neslané béčko. Problém je v jednej istej veci - scenári. Žiadna, ale žiadna postava nie je sympatická, chovanie postáv je neuveriteľné a deprimujúce, nehovoriac o pokrytectve hlavnej hrdinky, ktoré ma každou chvíľou prestávalo baviť. Vo filme nie je náznak atmosféry a aj keď vzhľadom k filmovým prostriedkom mohli byť niektoré určité momenty naozaj vydarené a napínavé, vyššie vypísané kritéria to všetko zamietli preč. A s hrdosťou prehlasujem, že Sara (Jessica Lowndes) môže byť kľudne adeptkou na najhoršiu hlavnú filmovú postavu vôbec. ()

Hapretor

Tomuto filmu bych uvěřil jen kdybych byl totálně zhulený. A pak by mi přišel možná i zábavný a děsivý. Zajímalo by mě, kolik kilo cibule spořádali herci a herečky během natáčení. Tolik falešných slz a křívých hysterických obličejů jsem v "hororu" snad ještě neviděl. O co se film snaží být originálnější, tím spíš je stupidnější. Nebýt hezké "teen" kapitánky, není na co koukat. ()

• Natáčení probíhalo ve Vancouveru, Aldergrove, Langley a Pitt Meadows v Kanadě. (Cheeker)
  • Registrační kód letadla C-MYZX je smyšlený. V Kanadě nikdy tato řada vydána nebyla. (Cheeker)
  • Řídící věž povolila vzlet letadla z ranveje 15L. Když letadlo rolluje na start, je vidět označení 26L. (Cheeker)