Ve Východním městě řádí bývalý státní alchymista Ledový Isaac, kterému se do cesty postaví Ocelový alchymista Edward Elric a jeho mladší bratr Alphonse Elric. Veterán z občanské války v Ishbalu, který dokáže vodu změnit v led, je zaskočen, když jeho protivník použije alchymii bez transmutačního kruhu. Ledový alchymista plánuje svrhnout z trůnu charismatického vůdce Kinga Bradleyho, bratři Elricové usilují o to, aby získali zpět svá těla, a plukovník Roy Mustang, ohnivý alchymista a hrdina z války v Ishbalu, by rád povýšil do Centrálu. (Dont)

TomX2

K môjmu prekvapeniu, Fullmetal Alchemist: Brotherhood ma nebaví. Skončil som u piatej epizódy a nemám chuť pozerať to ďalej. "1. najlepšie anime", toto pomenovanie je pochopiteľne zaslúžené (výborný svet, výborné postavy, animácia, hudba, všetko), ale mne sa to nepáči. Po konci jednej epizódy Fullmetal Alchemist som vždy chcel vidieť ďalšiu a ďalšiu (preto som si to aj pozrel za necelé 3 dni), Brotherhood to zatiaľ nesplňuje. Možno tomu ešte prídem na chuť. ()