Bill Gates - Jak šprt změnil svět (TV film)

Bill Gates – How a Geek Changed the World

Dokumentární

Velká Británie, 2007, 58 min

Charles Miller

Veľmi zaujímavý dokumentárny príbeh o tom ako vznikol Microsoft so všetkým všade...veľmi zaujímavé...:D(6.6.2011)

Históriu píšu víťazi, a ľudia vidia len to, čo im víťazi ukážu. Keď sa natočí takýto glorifikačný dokument o jednej osobe v ktorom sú len z časti spomenuté zlé veci, no dobré sú premielané stále dookola, ľudia mu začnú fandiť. Pre Gatesa nieje problém si zaplatiť takýto dokument, aby ukázal svetu aký je ľudomil. Nieje problém si zaplatiť dokument, aby sa trochu priblížil k tej Nobelovke. No ku Gatesovy? Správny človek v správnom čase učiní pár správnych rozhodnutí, čo ho katapultuje do TOPky.(16.5.2010)

Dokument o nejbohatším člověku života, který změnil životy všech. Je to borec, co stál u zrodu počítače, jak ho známe teď a za to ťa uznávám Bille!(6.2.2012)

Hodně mi tam scházelo slovo Apple nebo jméno Steve Jobs. Ti kdo viděli film Piráti ze Silicon Valley vědí, o čem mluvím. Trošku tý špíny nebo spíš "geniálního obchodního ducha" (zní to přeci jen lépe) co Gates má, v dokumentu bylo, ale měly toho v zásobě jistě víc :) Kritizovat ale nehodlám. Dokument je moc hezky a citlivě zpracován a svět může skutečně děkovat, co tenhle šprt vykonal a předpokládám, že ještě vykoná.(15.4.2011)

Docela pěkný dokument, ale ne tak inspirativní jako příběh Steva Jobse. A jak píšou ostatní je to spíš óda nebo Billovo promo než dokument do hloubky.(15.1.2014)