poster

Tobě hrana zvonit nebude (divadelní záznam)

Drama

Československo, 1974, 85 min

Komentáře uživatelů k divadelnímu záznamu (4)

 • woody
  odpad!

  Ó ano, stejná normalizační odpornost jako stejnojmenný kinofilm. Nechvalně proslulá divadelní slátanina, ostře nastavující zrcadlo reakci a oportunistům a jiným spiklencům, kteří mohli za kontrarevoluci známou jako Pražské jaro, tentokrát ve formě televizní inscenace. Věra Bulbíková se však v žádném případě nemůže vyrovnat procítěnému výkonu Jiřiny Petrovické (toho času signatářky žádosti vykonání trestu smrti nad Miladou Horákovou). Dále chybí nejzábavnější atributy Traplova kinofilmu - prostřihy na hroby rudoarmějců, rosu na šeřících a procházky po parčíku. Zbývá jen těžkotonážní šrapnel odpudivé revizionistické lobotomie v klaustrofobních kulisách.(29.9.2010)

 • Marthos
  odpad!

  Traplova divadelní hra je politický thriller non plus ultra. A je kromě jiného i důkazem, co s českou divadelní a filmovou kulturou udělaly sovětské tanky. Jen stěží bychom našli odpornější pamflet na nepohodlný rok osmašedesátý, který je v Traplově slátanině vylíčen jako zločinecká aréna pro oportunisty, zbabělce a kontrarevolucionáře. Odstrašujícím arzenálem tohoto televizního záznamu libeňské inscenace jsou výkony všech zúčastněných, vesměs angažovaných, prorežimních herců. Téměř nesledovatelné.(25.7.2018)

 • arcticsky
  odpad!

  Hlupácký výtvor z období normalizace - a k tomu i scénicky dosti depresivní....pamatuji si velmi dobře.(30.9.2010)

 • JSYSMHJF
  ***

  No, nesoudila bych tak příkře. Z dobového hlediska je jasné, proč film vznikl, to bez pochyby a z takového stojí za odsouzení, ALE když se na něj dívám s odstupem 40 let a další se třeba budou dívat za 50, 60 ...let, určitě dávno nebudou vědět, o co šlo, nějaký kulak, kontrarevoluce...Autorům se ale celkem povedlo, možná bezděky, charakterizovat nebezpečí anonymního davu, který, má-li se stát konkrétním, couvá a pozbývá odvahy, kterou nabízelo davové šílenství. A to je velké nebezpečí každého davu, ať už se žene za čímkoli ve jménu čehokoli, od fotbalu až po dnešní Indii...(30.1.2013)