Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do městečka Medicine Bow přijíždí mladá učitelka Molly (Barbara Britton), aby zde nastoupila v místní škole. Už při příjezdu se seznámí se Stevem (Sonny Tufts) a Virginianem (Joel McCrea). Oba se do ní okamžitě zakoukají. V té době je v městečku problém se ztrátou dobytka. Virginian podezřívá proradného Trampase (Brian Donlevy) a později přijde dokonce na to, že ani jeho blízký kamarád Steve nemá tak úplně čistý štít. (Mol)

(více)

Recenze (2)

liquido26 

všechny recenze uživatele

Virginian a Steve jsou dva nejlepší kámoši, co soupeří o přízeň pohledné učitelky, která přijede do města. Virginian stojí neochvějně na straně zákona, zatímco Steve se přidá k bandě zlodějů dobytka, což je zcela logicky postaví proti sobě. Průměrný western, který sice není nijak špatný, ale zároveň není také ničím výrazný nebo originální. ()

Mol 

všechny recenze uživatele

WITH A GUN AGAINST MY BELLY, I ALWAYS SMILE!!! Příběh odehrávající se přesně sto let před tím, než jsem se vůbec narodil, nám přináší čtyřicátníka Joela, jak jinak než v roli kovboje. Ve světě, kde muži byli ještě muži a za krádež se dával provaz. Co mě zde zaujalo, tak byla jisto jistě slečna Molly. Na rozdíl od tuny jinejch westernů zde působí skvěle a nechová se iracionálně jako nějaká kráva. Vlastně scéna, kde se dohaduje se starou Taylerovou o tom komu indiáni zabili více rodinných příslušníků mě celkem zaskočila. Jinak si film ležérně plyne, až do svého závěrečného, posledního střetnutí zločince Trampase a klaďase Virginiana v liduprázdných ulicích městečka. Slušný zakončení filmu. A co Steve? Steve byl magor. ()

Reklama

Galerie (24)

Zajímavosti (2)

  • Základné dejové prvky filmu boli inšpirované skutočným konfliktom v Johnson County War vo Wyomingu z roku 1892, a to medzi majiteľmi dobytka a novousadlíkmi. (westerns)
  • Film slúži aj ako pozadie pre neskorší western Shane (1953), ktorý má trochu podobný dej ako tento film. (westerns)

Reklama

Reklama