Romeo a Julie se berou

O Casamento de Romeu e Julieta

Komedie / Romantický

Brazílie, 2005, 89 min

Bruno Barreto

William Shakespeare (divadelní hra)

Adriano Goldman

Už jen při představě, že by Vás potkalo něco takového, jako se děje v tomto filmu, maličko zamrazí.. Romantická komedie s fotbalovým tématem taky není zrovna obvyklý námět. Až je člověku Romea líto, když musí fandit nenáviděnému týmu..(3.12.2009)

Pozoruhodná variace na Shakespearovu klasiku, tentokrát se však děj odehrává v současnosti v brazilském městě Sao Paulo a milencům brání ve štěstí to, že jejich rodiny fandí každá jinému fotbalovému týmu. Otec Juliety by nesnesl zetě fandícího týmu Corinthians a Romeova babička by zase nesnesla snachu fandící týmu Palmeiras. Ale bohužel právě toto se stává realitou. O ničem jiném tato romantická komedie skutečně nepojednává, ale nápad je to sám o sobě velice zajímavý a originální, něco takového jsem totiž skutečně ještě v žádném filmu neviděl. Ale Brazílie je fotbalovou zemí, a tak lze snadno přistoupit na nápad tvůrců filmu. A pokud to uděláte, tak se budete královsky bavit. A například taková scéna, kdy se Romeo v letadle plném fanoušků Palmeiras přizná tchánovi, že fandí Corinthians, a musí tak čelit rozzuřenému davu lidí v letadle, odkud není kam utéct, a tak se schová do pilotní kabiny, je opravdu neskutečně vtipná. Ale vtipných a zajímavých scén je zde samozřejmě vícero, například stará babička hlavního hrdiny patřící mezi nejfanatičtrější jádro fotbalového kotle aktivně odpalující rachejtle je taktéž úžasná. Zkrátka tvůrci si s tím tématem vyhráli a dovedli ho až do absurdna. Já jsem se tedy královsky bavil a za sebe uděluji čtyři hvězdičky.(28.7.2009)

• Olík

Shakespearovské téma alá Brazil. A když jde o Brazílii, musí být v hlavní roli fotbal. Pro úspěšného právníka a především oddaného fanouška klubu by byla smrt, kdyby srdce jeho dcery Julie kromě Palmeiras, bilo také pro milovníka nenáviděných Corinthians. A tak Romeovy nezbývá nic jiného než s největším sebezapřením předstírat lásku ke konkurenčnímu klubu.(22.7.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $4,400,000(30.5.2010)