poster

Muž, o němž nic nevím

 • Česko

  Muž, o kterém nic nevím

 • Česko

  Muž, kterého mám ráda

 • USA

  Love with the Proper Stranger

 • Slovensko

  Muž, o ktorom nič neviem

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1963, 102 min

Komentáře uživatelů k filmu (24)

 • Houdini

  Oscar 5 nominací: Herečka HR - Natalie Wood, Kamera ČB, Výprava ČB, Kostýmy ČB, Scénář(8.4.2004)

 • cheyene
  ****

  Vynikající film, dlouho jsem váhal, zda dát 4 nebo 5*. Charismatický Steve McQueen v roli laxního Rockyho, pro kterého je milejší smrt než svatba. Do života mu zasahuje jedna z jeho hodinových známostí s tím, že čeká jeho dítě. A snímek začíná být zajímavý. Na scénu kolem shánění peněz, chystaného potratu, útěk před bratry, jízda taxíkem nebo finální večeře, budu rád vzpomínat. Natalie Wood a Steve McQueen předvádějí vynikající herecké výkony a perfektně mezi nimi funguje chemie. Spousta úsměvných hlášek a dobrá hudba jsou dalším plusem Mulliganova filmu.(3.5.2014)

 • Aky
  ***

  Dnes už značně naivně působící komedie s roztomilým přitroublým Steve McQueenem a příliš nádhernou Natalie Wood na roli, kterou jí dali hrát.(10.3.2015)

 • Ant
  ****

  Okouzlující romantický film s vynikající ústřední dvojicí. Natalie Wood a Steve McQueen v rolích "zamilovaných cizinců" opravdu jen září. Škoda, že tak nápaditý film lehce tupí úspěchaný konec. 4,5*(21.2.2009)

 • nascendi
  ***

  Neoslnil ma príliš tento zabudnutý filmík, v ktorom sa niekoľko žánrov mieša do podoby guláša. Námet nebol nijako objavný (v niektorých chvíľach som mal pocit, že sledujem jedno z diel talianskeho neorealizmu), konverzácia bola často únavná a tak jediné cenné boli výkony oboch hlavných predstaviteľov. I keď v úspornej mimike sa mi zdali byť prirodzenejší, než v rozmáchnutých gestách a exaltovanom prejave.(13.2.2015)

 • Flego
  ***

  Príjemná romantika okorenená štipkou humoru hovorí s nadhľadom o vážnych veciach.(5.9.2015)

 • rikitiki
  ***

  Zbouchnutá holka a nezodpovědný floutek se spolu začnou oťukávat a hledat, jak z maléru ven. Snímek má téměř nezřetelný humor, ale taky dramatické okamžiky. Scéna potratu je z těch, na které se hned tak nezapomene. Vlastně je to banální historka, a někdy je děj až podružný, ale herecká dvojice Woodové a McQueena na to téměř dává zapomenout. Stejně jako střízlivá režie s dobrou kamerou. SHRNUTÍ: Jak by vypadal film Zbouchnutá, kdyby ho natočili černobíle. S lepšími herci. A s lepší režií.(11.9.2018)

 • aniiicka
  *****

  Krásný romantický film, který je skvělou směsicí dramatu a komedie. Ústřední dvojice byla prostě okouzlující. Pro Steva mám velkou slabost a v této komediální roli se mi obzvláště líbil. Jsem zvyklá spíše na jeho drsnější (vynikajicí) hrdiny a tak mě tohle velmi mile překvapilo. Půvabná Natalie byla jako obvykle výborná a to v komediální i vážnější poloze. Moc jim to spolu slušelo! Skvělé scény s pozváním na večeři nebo se Stevem a jeho monoklem poté co se všemu postavil jako chlap a šel za bratry Natalie. :) Pro mě ještě skvělá atmosféra New Yorku 60. let a hudba, na kterou jsem vždycky zaměřená:) - úžasný Pan Bernstein. Píseň ''Love with the Proper Stranger'' - zpívá Jack Jones. http://www.youtube.com/watch?v=hPCSCZmKVP0 Kouzelné!!(9.7.2011)

 • jhrasko
  *****

  Čistá radosť z osobitej filmárčiny. Nadčasové v situáciách, v dialogóch, ani neviem kedy naposledy videný podobne herecky (mimicky) v nuansách vybalansovaný malý filmík. Žánrovo chvíľami nevyvážené, ale Natalie a najmä Mr. McQueen - to je proste NIEČO (gestá, výrazy, oči, Oči, OČI). Zopárkrát som si pri sledovaní spomenul na: Moonstruck, inšiprácie sú zrejmé/možné.(3.2.2015)

 • anderson
  ***

  Trikrát s ... Steve McQueen: ČST 1 = 1.4.1983, réžia českého znenia (ČST Brno 1970) = SONJA SÁZAVSKÁ (17.2.2011)(17.2.2011)

 • kareen
  ***

  Ne, že bych byla přímo zklamaná, na to byli oba hlavní představitelé až příliš charismatičtí, ale...no řekněme, že bych v tomto případě uvítala více komedie a méně zdlouhavých dramatických scén. Takto jsem měla pocit, že sleduji dva filmy v jednom, přičemž se mi ta odlehčenější část, naplněná až po okraj konverzačními bonmoty, v nichž excelovala zejména Angelina temperamentní italská rodina, zamlouvala o mnoho víc, ta druhá spíše nudila.(1.1.2014)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Mar del Plata 1964 - Najlepšia herečka (Natalie Wood)(9.3.2010)

 • danecek24

  21. Zlatý Glóbus za rok 1963 - nominace (2) - Nejlepší herečka (drama) - Natalie Wood, Nejlepší herec (drama) - Steve McQueen(11.1.2009)

 • Mirokukii
  *****

  Vyjímečná romance dvou skvělých představitelů. Překrásná Wood a její úžasný herecký výkon. Velkou potěchou je též McQueen, jehož postava tentokrát není tak přímočaře hrdinská a sebejistá, jak to u něj povětšinou bývá, a k srdci Angely musí vynaložit nějaké to usílí. Moc se mi v této civilnější poloze líbíl, a vidět ho s monoklem bylo opravdu k popukání. Ohromná zábava, s několika velice dramatickými, avšak bravurně zvládnutými, momenty. Zejména u potratu jdou všechny žerty stranou a napětí by se dalo krájet.(23.2.2014)

 • vesper001
  ****

  Komedie / Drama / Romantický – ano. Chvílemi absurdní komedie, která ve vteřině přechází do infarktového dramatu a zase zpátky, a mezi tím vším brnká na romantické struny. První část filmu, kdy Rocky a Angie shánějí nejdřív peníze a pak doktora na potrat, pro mě byla dost těžce stravitelná, líbily se mi ale reálie rodinné Itálie – přecitlivělá matinka, zuřivě žárliví bratři – a hlavně Steve a Natalie, mezi kterými to od začátku až do konce velmi, ale velmi sympaticky jiskří.(24.12.2013)

 • Nyck
  *****

  Roztomilá a překrásná Natalie Wood odolává svůdnické povaze Stevea McQueena. Výborný film, u kterého jsem se nejednou zasmál. Na www.titulky.com máte ode mě titulky ;)(4.12.2012)

 • Mikino00
  ***

  Příjemná romantická podívaná, kde dva lidé najdou k sobě cestu přes nechtěné těhotenství. Zápletka tedy není nijak převratná, ale tento film tvoří herci s dvěma odlišnými hereckými projevy, McQueenův flegmatik-frajírek a naprosto živelná a strhující Wood, která svým výkonem hlasitě křičí o Oscara. Právě tato fungující chemie tvoří hlavní devízu filmu , ať už v dramatické či komediální linii filmu.(8.9.2013)

 • Dlubal David
  ***

  A já si naivně myslel, že až od devadesátých let maj herečky ve scénáři, aby se chovaly jako kravky, ale jak je vidět, tak už v letech šedesátých... ■ Ústřední téma: Kdy muž a žena podlehnou chvilkové touze, která není bez následků, je tuctové, avšak ne nudné. Mohlo by to být více zajímavé, kdyby mi ti dva k sobě více sedli nebo kdyby příběh byl trochu jinak uchopen a převyprávěn, takhle mi nezbývá nic jiného, než konstatovat, že se jedná o černobílý průměr. Nic víc, nic míň. ◢ ■ ◣ (R) [68/100] ■ (K) [69/100] ■ (V) [55/100] ■ (H) Natalie WOOD [75/100] ● Steve McQUEEN [67/100] ■ (♫) [59/100] ■ (E) Tam na konečné (1957) ● Moonstruck (1987) ● My Cousin Vinny (1992) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pondělí, 10-VII-2017; 03:30] [SD] ϿϾ [PZ-cz] [63/100] ■ (CSFD) nascendiAkyAntcheyenekareen(C) [63/100](8.1.2018)

 • markotter
  ***

  Příjemný film, hlavně díky hlavním představitelům, ale do průměru ho dostává to, že chemie mezi oběma začla podle mně fungovat až někdy posledních 20 minut filmu.(13.12.2014)

 • Gothard
  ****

  Jeden z filmů, jaké se dnes snad již ani netočí. Celkově poklidný, vyprávění nemá žádné zběsilé tempo, i když o dramatické situace není tak úplně nouze, místy vtipný - ale je to krásné pohlazení po duši, protože je to klasický film (dnes bychom asi řekli, že je to pocta dokonalé filmařině, ale oni to v době vzniku filmu viděli trošku jinak). Bezvadný scénář, přesná kamera a střih. A to, co předvádí Natalie Wood a zejména Steve McQueen, to je absolutně dokonalé a bezchybné herectví. Gesta, mimika, zvládnutí dialogů - prostě nádhera. Někdy mám pocit, že v dnešní době velkovýroby filmů a seriálů je kvalitní herectví pro producenty někdy až nadbytečné. Steve McQueen by byl asi smutný, kdyby viděl, že někteří jeho "následovníci" si za celou kariéru vystačí s třemi základními hereckými výrazy, a nepřijde jim trapné cpát se před kameru znovu a znovu. Muž, o kterém nic nevím, je díky představitelům hlavních rolí prostě skvělý.(26.8.2015)

<< předchozí 1 2